Warsztaty Mistrza Gry

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#41352 14 cze 2018, 11:05

Chciałabym zaproponować Wam współtworzenie lub udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez doświadczonych Mistrzów Gry z różnych for Internetowych, które pomogłyby osobom nowym w dopracowywaniu swojego warsztatu. Dla każdego forum mogłaby to być ciekawa reklama, a dla uczestników wartościowe doświadczenia. Co istotne, chciałabym, aby konwencja bardziej przypominała warsztaty a nie wykład, czyli widziałabym tutaj krótkie omówienie zagadnienia, dyskusję pomiędzy osobami uczestniczącymi, pracę w grupach i ćwiczenia, burze mózgów, wartościowe analizy. Pierwsze warsztaty pokazowe mogłabym przeprowadzić osobiście, żeby inni lektorzy mogli zrozumieć konwencję. Możemy wykorzystać do tego forum Eden, VL albo zorganizować coś Online. Po każdym takim warsztacie pisalibyśmy podsumowanie dla osób nieobecnych.

Zapraszam do zgłaszania się w tym temacie osób chcących poprowadzić jakąś sesję oraz potencjalnych zainteresowanych udziałem jako słuchacz, żebyśmy mogli zorientować się w skali zainteresowania. Wszelkie uwagi i sugestie również bardzo mile widziane.

Poniżej zamieszczam kilka propozycji tematów poszczególnych sesji, które wydają mi się interesujące:

Co tworzy klimat sesji?
Planowanie sesji, czyli ile warto przygotować przed sesją, co warto przeczytać, jak się przygotować.
Wątek liniowy czy sesja ze światem otwartym – na czym polega różnica i który styl jest lepszy – burza mózgów.
Wybory graczy – ile decyzji pozostawajmy graczom, co w sytuacjach, gdy wybory graczy są skrajnie nielogiczne?
Psychologiczna analiza gracza – czy pomaga w prowadzeniu satysfakcjonującej sesji?
Solo czy w grupie – za i przeciw grupowaniu ludzi.
Trudny gracz, jak sobie z nim radzić: Wasze pytania i nasze rady
Nieobecność graczy – jakie rozwiązania zastosować? Czy rygor to dobre rozwiązanie?
Mechanika – kiedy stosować a kiedy odpuścić?
Fun czy sprawiedliwość – co ma większe znaczenie?
Storytelling czy RPG? – co się sprawdza, czy można łączyć?
Jak prowadzić w sesji rozwój gracza i jego fabuły?
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 17:13 przez Vulfila, łącznie zmieniany 1 raz.
Vulfila,
Head admin DBNG, http://dbng.forumpl.net/

Awatar użytkownika

#41354 14 cze 2018, 12:22

Vulfila pisze:Możemy wykorzystać do tego forum VL albo zorganizować coś Online.
A przepraszam, skoro to ogłoszenie na Edenie, to dlaczego nie jest brane pod uwagę przeprowadzenie na Edenie? Tylko martwe forum VLa? :lol: Czy to jakaś próba reaktywacji (chociaż tu trudno mówić o reaktywacji, skoro to nigdy nie działało) forum tego portalu kosztem reklamy na Edenie? XD

Awatar użytkownika

#41363 14 cze 2018, 17:14

Heh, sorka, przeoczenie z mojej strony. Dopisałam Eden w opisie.

Pierwsze takie ogłoszenie dałam na VL i dlatego tak wyszło, bo przekleiłam treść. Oczywiście przez Eden możemy to też przeprowadzić.

Żadna kryptoreklama, zresztą ja nie mam żadnego związku z VL poza tym, że jestem tam użytkowniczką.
Vulfila,

#41367 14 cze 2018, 19:35

Po pierwsze: Chętnie uczestniczę w rozmowach o PBF przyłączę się więc chętnie do dyskusji. Wszędzie poza VL. Mam tam bana ;)
Po drugie: Wszędzie byle nie na VL. Powody realne są dwa: Forum tam nie funkcjonuje w kwestii dyskusyjnej. Zdarzało mi się tam pół roku nie zaglądać a po powrocie na stronie głównej dalej było widać moje posty.To by było zabicie inicjatywy.

Awatar użytkownika

#41368 14 cze 2018, 20:04

Chętnie wezmę udział w dyskusji. Może panel na discordzie? Albo skype. Taki webinar. Potem wszystko zapiszemy w formie artykułu?

Edit.
Czy przed panelem możemy się jakoś zgadać i dopracować formę? Super inicjatywa, ludzie na pewno będą mieli dodatkowe pomysły.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 21:23 przez Ptaszysko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
I'm the visual depiction of untreated mental illness
Moje fora
Magic Lullaby (Vakel / Katya / Greg / Sigrun), Atarashii (Szafir), The Urban Legend (Kirk), Petersburg (Lew / Galina)

bezimienna#5963

#41369 14 cze 2018, 20:19

Ze mnie żaden MG koxu, ale chętnie posłucham, poczytam, postalkuję. Zawsze warto się czegoś nowego dowiedzieć.

Mi propozycja skype'a nie pasuje bo go nie mam i tak szczerze to nie do końca chciałabym go ściągać tylko po to. xD Discord za to jak najbardziej.

Awatar użytkownika

#41370 14 cze 2018, 20:29

Chętnie wzięłabym udział, poczytała i też postalkowała, bo może czegoś się z tego nauczę :lol: Mi samej również pasowałby najbardziej discord.

Awatar użytkownika
O mnie
22-letnia studentka mikrobiologii. Zapalony RPGowiec z ponad 10 letnim stażem w temacie, twórca LARPowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla dzieci i młodzieży.
Moje fora
tworzę Jawię
trochę obecna
 Kira#6571
 43673436

#41371 14 cze 2018, 20:43

Hmmm, mogłabym wziąć udział, jeśli odbędzie się to na Discordzie.

Awatar użytkownika
O mnie
Don't even know what I'm doing...

ALE ZAGRAŁABYM NA WIĘZIENIU.
Pomogę nawet w stworzeniu!
Moje fora
The Gifted (Admin/MG); Mars (Admin/MG); San Jose; Rosemoor
Pojawiam się i znikam

Saycia#7779
 46242385

#41372 14 cze 2018, 20:46

Nie wierzę że to robię, ale też bym chyba postalczyła trochę :lol:
I też jestem za discordem - prawdopodobnie będzie to najwygodniejsza opcja pod względem technicznym, bo umożliwi zarówno zwykłe pisanie jak i gadki-szmatki na kanale głosowym.

Z założeniem serwera na disco mogę pomóc w razie wu :o
<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family ... |Rochester" rel="stylesheet"><style>.wielka62 {position: relative; width: 200px; height: 105px; outline-offset: 5px; outline: solid 1px #333; margin: 30px 0px; overflow: hidden;}.wielka62 img {width: 200px; height: 105px;}.wielka62 h1 {font-family: rochester; font-size: 23px; line-height: 27px; color: #fff; text-align: left; text-shadow: 2px 1px 3px #000; margin: 5px 7px;}.mruczanka62a {position: relative; width: 200px; height: 105px; background-color: rgba(0,0,0,0.6); margin-top: -210px; -webkit-transition-duration: 0.75s; -moz-transition-duration: 0.75s; -ms-transition-duration: 0.75s; -o-transition-duration: 0.75s;}.mruczanka62b {display: table-cell; width: 180px; height: 85px; font-family: armata; font-size: 12px; line-height: 15px; color: #fff; text-align: center; vertical-align: middle; padding: 10px;}.wielka62:hover .mruczanka62a {margin-top: -105px;}.mru62 {color: grey; text-decoration: none; font-size: 6px; line-height: 10px; position: relative; top: -25px; margin-left: 180px; opacity: 0.8;}</style><center><div class="forleo62"><div class="wielka62">Obrazek<div class="mruczanka62a"><div class="mruczanka62b">Please I wanna<br>
Die, die, die<br>
It’s muffin time!</div></div></div><a href="http://armia-mruczanki.tumblr.com" class="mru62">[mru]</a></center>

Awatar użytkownika

#41442 18 cze 2018, 10:40

Discord wydaje się fajną opcją. Czekam jeszcze na zgłoszenia potencjalnych prowadzących warsztaty i oczywiście uczestników ;) Może uda nam się niebawem wybrak termin pierwszego tematu.
Vulfila,

Awatar użytkownika

#43771 05 wrz 2018, 16:44

Czy coś jest w tym temacie robione? Czy pomysł nie wypalił? :)
@Vulfila

ODPOWIEDZ ]