Fora PBF na konwentach

ODPOWIEDZ ]

#17829 21 lut 2016, 11:23

Ostatnio mając nieco wolnego czasu na błądzenie w odmętach myśli urodził mi się w głowie następujący pomysł:
Co, gdyby przedstawić, czym są fora pbf na konwentach fantasy i nie tylko, reklamując w ten sposób nie tylko Eden, ale i podobne inicjatywy celujące w stworzenie bazy istniejących forów pbf, no i ewentualnie, jeśli tacy chętni się znajdą, przedstawicieli różnych przykładowych forów pbf chcących i mających czas przedstawić swoje własne forum podczas krótkiej dyskusji?
Uważam, że mogłoby to zaprocentować i wyjść na plus każdemu. Pamiętam, że było wiele dyskusji na temat tego, gdzie reklamować fora pbf i jak ściągnąć graczy zwykłych rpg na "nasze" fora. Otóż najpierw trzeba w ogóle ludziom pokazać, że coś takiego jak pbf istnieje, może być fajne, i jest wielu ludzi w to zaangażowanych? A jakie miejsce byłoby do tego lepsze, niż średni albo duży konwent?

W jaki sposób można spróbować to zrobić? Ano, sposobów jest wiele.
*Jedną z opcji jest wykupienie stoiska, gdzie rozdawalibyśmy przygotowane broszury/wizytówki naszych for, ale jest to niestety opcja płatna, a w naszym przypadku pieniążki raczej by się nie zwróciły, ponieważ nic byśmy chyba tam nie sprzedawali (chyba, że dokoptowalibyśmy kogoś z forum kto akurat chciałby skorzystać z możliwości sprzedania czegoś swojego dzieląc z forumowiczami stoisko)
*Inną i chyba najbardziej praktyczną opcją byłoby zorganizowane prelekcji o forach pbf. Co to prelekcja? A no taki mini-wykład. Można na nim przedstawić co tylko chcecie, moglibyśmy wyjaśnić na czym to całe pbf polega, przedstawić różne główne jego typy i przykładowe fora, ciekawa by była taka opcja, że znowu, administratorzy lub przedstawiciele danego forum opowiedzieli by o nim kilka,kilkanaście zdań.
*Inną opcją jest strefa fantastycznych inicjatyw http://pyrkon.pl/2016/sfi/ którą niedawno zauważyłam na Pyrkonie, tak naprawdę oferująca jedną z opcji podanych wyżej, ale przy okazji mamy reklamę na stronie konwentu.

Na jakich konwentach moglibyśmy się reklamować? Ano, też są różne możliwości, jest Falkon w Lublinie, Pyrkon (nie wiadomo czy byśmy na niego akurat zdążyli jeszcze), Imladris w Krakowie, Polcon i wiele, wiele innych. Uważam, że nie trzeba sugerować się tym, że są to konwenty stricte fantasy. Pola zainteresowań konwentowiczów są bardzo szerokie, fantaści jakich znam osobiście i internetowo zwykle są otwarci na próbowanie nowych rzeczy, sprawdzanie nowych, autorskich systemów, wcielaniu się w inne postaci. Nie brakuje tam magów, rycerzy, ale i ludzi przebranych w fursuity lub cosplayujących Jacka Sparrowa. Reklamują się tam wydawnictwa, producenci biżuterii, odzieży i inne tego typu organizacje/sklepy. Uważam, że nie jest to środowisko nastawione wyłącznie na fora fantasy, miłośnicy i gracze forów zwierzęcych i SL też mogliby się tam odnaleźć.

Awatar użytkownika

#17830 21 lut 2016, 11:56

Wow, świetny pomysł! No tak, Pyrkon byłby dobrym miejscem na przedstawienie ludziom czym w ogóle jest PBF, no ale pewnie trzeba byłoby skupić się przede wszystkim na forach fantasy wtedy. Trzeba byłoby jakoś rozwiązać problem z funduszami na broszury itp, bo to jest najlepszy sposób, żeby ludzi przyciągnąć i żeby naprawdę wystukali na klawiaturze "eden-pbf.pl" czy jakikolwiek inny adres. Jednak super byłoby znaleźć jeszcze jakiś event, który byłby idealny do reklamy zwykłych Second Life'ów ;)

#17831 21 lut 2016, 11:59

Pyrkon byłby dobrym miejscem na przedstawienie ludziom czym w ogóle jest PBF
Ludziom którzy na rolplejach zjedli zęby raczej nie trzeba tłumaczyć co to jest - sądzę, że w najgorszym wypadku wystarczy tylko powiedzieć, że to przeniesienie gry do internetu, na fora i po sprawie.

#17848 21 lut 2016, 22:45

Btw, zgłosiłam w tym roku prelkę związaną z PBFami na Pyrkon, dam znać, czy się przyjmie (; Co roku ktoś w sumie robi coś o PBFach na Pyrku (chociaż chyba akurat w tamtym roku nie widziałam, ale dwa i trzy lata temu było na pewno). Spotkałam się z tym również na Niuconie dawno, dawno temu, więc to nie tak, że nikt nic nie robi, ale może po prostu kwestia tego, że nie pojawiał się wcześniej jakiś tłum zainteresowanych na atrakcjach promujący ten sposób spędzania wolnego czasu. Inna sprawa, że Pyrkon sprzed dwóch lat, a Pyrkon już rok później to dwa kompletnie różne światy, więc zobaczymy.

#18380 10 mar 2016, 17:50

Czekosiu, czy prelka przyjęta? Z miłą przyjemnością bym się na niej pojawiła, jeśli z innymi punktami mi nie koliduje! :)

#18381 10 mar 2016, 18:12

Niestety, nie tym razem ;-; Ale trzeba próbować na innych konwentach! Dni Fantastyki też się zbliżają. Ja przy okazji zawsze zapraszam na pbfy, na których akurat gram, na swoich prelkach :) Jakby co, to w sumie moglibyśmy się tak pbfowo spotkać na Pyrkonie, jeśli ktoś będzie miał czas i ochotę!

ODPOWIEDZ ]