Caledonia

Posiadasz doświadczenia w grze na jakimś forum i chciałbyś się nimi podzielić? Jeśli dane forum posiada w tym dziale swój temat, możesz w nim wyrazić swoją opinię.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
 Kelly#2385

#38135 12 lut 2018, 13:33


Awatar użytkownika
O mnie
Kociara, lubiąca dobrą muzykę i szeroko pojętą fantastykę serialoholiczka, miłośniczka gier komputerowych (także tych, w które nie zagram z powodu braku odpowiedniego sprzętu), człowiek praktykujący kodowanie i grafikę dla siebie i przyjaciół oraz wielbicielka ciekawych forów z dużą, nieskrępowaną niczym ingerencją MG i brakiem bilokacji.
Moje fora
Czekam na jedno forum i tworzę własne.

#38139 12 lut 2018, 18:33

Nie zagłębiałam się w tematy na forum, ale wypowiem się o wyglądzie – zacznę od tego, że nie mogę pozbyć się wrażenia, że nie wykorzystano całych możliwości hostingu cba. Forum wygląda jak jedno z wielu forów na hostingu wxv.

#1 – tło i nagłówek:
Przesuwany nagłówek moim zdaniem najlepiej wygląda na stronach internetowych niebędących forami.
Pierwsza kropka: jej zawartość zawiera nazwę forum oraz zdania po angielsku, które – moim zdaniem – są zbędne. Tekst umieszczono w czarnych ramkach i jego część napisano białą czcionką oraz czerwoną. Ta czerwona na czarnym tle jest słabiej czytelna.
Druga kropka: Ogłoszenie jest przyzwoite i wszystko jest przejrzyste, jedyną jego wadą jest to, że nie jest dostępne od razu po wejściu na forum. By przeczytać ogłoszenie, trzeba wybrać kolejną kropkę.
Trzecia kropka: Wizerunki administracji. Są dobrze widoczne, ale tutaj znów sprawa wygląda tak samo jak z poprzednim ogłoszeniem. Za niedopasowany element uważam nazwy kont administracji.
Czwarta kropka: Informacje o użytych kodach, nagłówku i ich autorach oraz źródła grafik.
Piąta kropka: Nic tutaj nie ma.
Dalsza część nagłówka i tło: do tematyki pasuje zakapturzona postać pirokinetyka z prawej strony, ale już niekoniecznie pasuje las. Bardzo ładny krajobraz, ale nie widzę związku z zakapturzoną postacią i z tematyką, które dotyczy zdolności paranormalnych u dzieci czy nastolatków.

#2 – kolorystyka:
Na forum najlepiej używać trzech podstawowych kolorów. Tutaj użyto więcej niż trzy kolory: odcienie czerni, odcienie czerwieni, szarość oraz kolory grup: zgniłozielony, czerwony, czarny i niebieski.
Kolory grup w żaden sposób nie pasują do pozostałych kolorów. Są dobrze widoczne, ale niedopasowane i tworzą zbyt trudny do przełknięcia miks kolorów.
Jak patrzę na kolorystykę, mając wzgląd na leśne tło i kolory użyte na forum, dochodzę do wniosku, że ona nie zachwyca.

#3 – subfora:
Subfora nie wyglądają źle. Grafiki czy gify mogłyby zostać zastąpione tekstem. W tym kodzie tekst opisujący zawartość danego subforum został ściśnięty do granic możliwości. Zapewne dałoby się jeszcze bardziej, ale tego nie próbujcie. Linki w subforach spełniają swoją funkcję i wyjątkowo pasują do całości kodu.

#4 – legenda:
Znając możliwości hostingu cba zapewne dałoby się zrobić o wiele ładniejszą. Nazwy grup oraz ich członków są za duże.

#5 – podsumowanie:
Moja opinia opiera się tylko na ocenie szaty graficznej tego forum, gdyż nie zagłębiałam się w treści na Caledonii. Na sam koniec życzę Administracji powodzenia w prowadzeniu tego forum.

Awatar użytkownika

 Lama #9514
 7123822

#38149 12 lut 2018, 19:24

Cześć! Dzięki za opinię, na pewno się przyda przy obmyślaniu kolejnego wyglądu, czy przy poprawkach, jeśli będziemy mieć trochę więcej czasu!

To teraz, jako grafik i ktoś, kto po części odpowiada za wygląd, odniosę się szerzej do tego wszystkiego, co tu wypisałaś.

I ja i Kelly, bo to my zajmowałyśmy się wyglądem, nie mamy aż takich umiejętności, żeby ogarnąć ile można wycisnąć z CBA, dalej sprawdzamy granice swoich umiejętności przy kodowaniu, a czasem i tak jak coś za bardzo zepsujemy prosimy o pomoc Noritoshiego, który chyba powoli może mieć już dosyć naszych ciągłych pytań o kody XD

#1 – tło i nagłówek

Razem uznałyśmy, że taki nagłówek nam pomoże w umieszczeniu wszystkiego co potrzebne na widoku, ale nie koniecznie w ogłoszeniu pod nim. Do tego, w naszym subiektywnym odczuciu, taki nagłówek jest po prostu estetyczny.

co do czerwonego fontu na nagłówku - masz w sumie trochę racji, weźmiemy to pod uwagę i jak tylko będziemy mieć chwilę na przegadanie tego to pewnie go trochę zmienimy, żeby był bardziej widoczny. Przesunięcie się na drugą kropkę to, w naszym odczuciu nie jest wielki problem, a zapobiega chosowi w ogłoszeniu i ściskaniu wszystkiego tak, żeby się mieściło na szerokość forum. Co do ostatniego, pustego slajdu w nagłówku - będą tam wizerunki moderatorów i mistrzów gry, czekamy tylko na to, aż się rozstrzygnie, kto zostaje po okresie próbnym.

Co do lasu na nagłówku - większość rozgrywek i akcji na forum dzieje się w lasach, więc, oczywiście w naszym odczuciu, jak najbardziej pasuje on na nagłówek

#2 kolorystyka

gdybyśmy miały kierować się tylko trzema kolorami forum wydawałoby się... mdłe, albo po prostu zlewałoby się. czerni i szarości to w sumie dalej jeden kolor, tylko inne jego odcienie :D
co do kolorów grup - ciężko je było dobrać tak, żeby się nie zlewały i jednocześnie nie gryzły zbytnio, albo nie wyglądały jak... no bądźmy szczerzy, jak sraczka, więc postawiłyśmy na to, żeby były dobrze widoczne. Jeśli masz jakiś pomysł jak można by to rozwiązać, to będziemy wdzięczne za pomoc :hearts:


#4 – legenda:

Co do nicków, to będziemy je zmniejszać na pewno, bo już mieliśmy informacje, że są trochę za wielkie, tylko też - przy chaosie ze sprawdzaniem kart i odpowiadaniem na pytania użytkowników, trochę nam się skurczył czas na wprowadzanie poprawek na bieżąco.

Jeszcze raz dzięki za opinię! <3
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 21:22 przez Lama, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
caledonia; rosemoor

 czasem#3954
 7661895

#38190 14 lut 2018, 18:19

No to ten... Korzystając z tego, że są Walentynki, od razu napiszę, że Was kocham całym serduszkiem. <3
Specem od grafiki nie jestem, więc nie będę się zagłębiała w szczegóły kodowo-nagłówkowe. Jedyne, co powiem ze strony zewnętrznej to to, iż moim zdaniem grafika na górze jest super, niezwykle praktyczna i bardzo dobrze wygląda! Kolory stylu ideolo, nie rażą w oczy, a przy okazji trzymają klimacik.

Tak czy inaczej teraz przechodzę do oceny właściwej. Zacznę od Administracji, bo to od Was się wszystko zaczęło! :>
Na pierwszej Caledonii nie byłam i straszliwie żałuję. Gdybym wiedziała, że tam jest taki klimat to kurde, brałabym Was od samego początku! Administracja mega miła, pomocna, ponadto od pierwszej fabuły działa na Mistrzu Gry, urozmaicając rozgrywkę. Kiedy się coś ekipę poprosi, prędko pomagają, kiedy się coś ich pyta odpowiadają bez żadnego "ale", nawet jeśli są to durne pytania, a odpowiedzi na nie znajdują się bliżej niż się tego spodziewałam (ale sory, trochę nieogar ze mnie :C).
Drugie, o czym muszę napisać to użytkownicy. Kocham, kocham, kocham. Nie ma na forum elity, jak się odzywasz na SB to zawsze ktoś Cię przywita. ZAWSZE. Jeżeli userzy gadają na jakiś temat i Ty się dołączysz, nie ma totalnej zlewki, tylko wciągają Cię w rozmowę i jazda!
Ponadto nie widziałam jeszcze tylu kreatywnych ludzi. Co kolejna postać to nowe pomysły na fabuły, co nowa fabuła to nowe dramy. Ciągle się coś dzieje, nie ma czasu na nudy!
Tak więc... Życzę Caledonii wielu lat życia na forumowym rynku, obyście się rozwijali niczym wspaniały kwiat! :hah:

<3
Obrazek

Awatar użytkownika

#40423 08 maja 2018, 19:23

Pierwsze forum, na którym nie mam ochoty odejść po dwóch dniach. Żadnych kółek wzajemnej adoracji (na które cierpi wiele for), zero wywyższania się administracji, przyjazna atmosfera na SB, tematy ładnie opisane, a w razie problemów/wątpliwości co do jakiegoś aspektu gry to administracja zawsze chętnie pomoże.
W kwestii technicznej mam niewiele do powiedzenia, organizacja forum jest dobra, dobrane kolory przyjemne dla oka, nie zachęcające do wydłubania sobie ich. Generalnie bardzo polecam. Nie ma co się rozpisywać, bo forum broni się samo. Wystarczy dać mu szansę, a nie oceniać z góry.

ODPOWIEDZ ]