Shinobi-war

Posiadasz doświadczenia w grze na jakimś forum i chciałbyś się nimi podzielić? Jeśli dane forum posiada w tym dziale swój temat, możesz w nim wyrazić swoją opinię.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Shinobi War
 Yukirin#7705

#36936 13 sty 2018, 2:29

Ostatnio zmieniony 28 lip 2021, 2:21 przez Yukirin, łącznie zmieniany 3 razy.

#37235 18 sty 2018, 3:33

Na forum pograłem ze 3 miesiące i być może grać będę więcej, ale to nieistotne.
Ocenię przede wszystkim reklamę, a raczej dopiszę parę wad które oprócz superlatywów na forum się znajdują i dorzucę swoje 3 grosze tu i tam.

Realia - Musze przyznać że to co zastałem na Shinobi War to faktycznie coś innego niż na wszystkich innych forach naruto, ba na pierwszy rzut oka mogło by się zdawać że to taki klimat dark fantasy, (tylko że to manga/anime więc dark animanga? :v ) który jednak po zagłębieniu się zawiódł i z ciemnego świata shinobi gdzie morderstwa to codzienność, wszędzie panuje bezprawie, syf, choroby, ubóstwo itd. powstaje jednak kopia cukierkowego świata przedstawionego w uniwersum oryginału (Naruto/Boruto) będąc jedynie odrobinę bardziej zacofana w kwestii technologii. Czy moje odebranie tego świata jako mroczne było błędem, czy też został on słabo przestawiony? Tego nie wiem, ale autorski poniekąd świat zawsze na +

Fabuła - To chyba najważniejszy punkt dla tego forum. Gracze faktycznie mogą posiadać realne odbicie swoich działań na skale światową (oczywiście wystarczająco wielkie działania graczy) i jest to mocno pilnowane. Cały background gdzieś tam jest, niewielu graczy zdaję się go kojarzy, ale baza do tego wszystkiego co się dzieje na forum jest. Dodatkowo możliwości ingerowania w świat są cały czas powiększane i chwała za to administracji!

Mechanika - No tutaj od razu wiadomo że to forum to nie rajski eden.
Balans jakiś tam jest, z naciskiem na "jakiś". Rozumiem trudność balansowania w tak rozległym uniwersum i wolności rozwoju postaci jednak zdecydowanie mogłoby być dużo lepiej. Niestety administracja średnio przykłada do tego rękę.
Opisy technik często leżą i kwiczą, a często można się złapać za głowę bo opis wygląda jak przerzucony przez google tłumacz przez parę języków, z tego co widziałem również niewiele się z tym robi. Samo wykonanie technik jest często na poziomie niezadowalającym, a o mani pomniejszania wszystkiego i ogólnej nieumiejętności w pojmowaniu odległości/wielkości nie wspomnę.
Co do misji eventów itd. to wiadomo, każdy zależy od tego kto go prowadzi. Natomiast system raczej do walk pomiędzy graczami nie jest przystosowany, zdarzają się komiczne zdarzenia gdzie narracja dla jednej osoby jest poprowadzona dużo do przodu w stosunku do drugiej co powoduje dziwne nieporozumienia, ponadto zaobserwowałem że osoby przyzwyczajone z misji od razu rozpisują całe łańcuchy wydarzeń które powstaną, a przecież przeciwnik może to udaremnić zanim pierwsza osoba zdąży podjąć pierwszą akcję w łańcuchu. (z walki która powinna byc akcją - akcją, lub akcją - reakcją, robi się akcja akcja akcja akcja akcja - ?????)
Jeszcze wspomnę co do własnych przedmiotów/technik - generalnie z założenia muszą być one słabsze od swoich odpowiedników już na forum i dodatkowo obowiązują je ścisłe zasady które zdecydowanie nie krępowały Kishimoto przy tworzeniu uniwersum.
Co do walk na śmierć i życie - są, ale są to może ze 3 walki na przestrzeni życia forum i nie patrzy się na chęć mordowania graczy przychylnie :p
Śmieszną sytuacją jest również to iż ludzie spotykający się (w fabule) 7 razy w tygodniu na kawę porozmawiać ze znajomymi mogą osiągnąć mistrzostwo w świecie shinobi, być fizycznymi bogami, poznać każdą technikę i przeskoczyć najbardziej zaprawionych w bojach zabijaków.

Community - Tutaj mam parę niestety przykrych doświadczeń. Czy każdy jest traktowany równo itd. ? Oczywiście że nie, ale prawie na żadnym forum (o ile nie na żadnym) tak nie ma.
Co do administracji. W okresie jak grałem były ogromne braki, na załatwienie czegokolwiek się czekało i czekało, większość adminów na urlopach, a reszta bez chęci/czasu do robienia czegokolwiek na forum. Z tego co widzę lekko się to zmieniło ostatnimi czasy, ale zawsze może być lepiej i tego im życzę.
(Tak tylko wspomnę. Wiadomo, że na każdym forum są jakieś dramy. Tutaj też są.)

Przystępność - Generalnie mechanika forum nie pozwala żeby cieszyć się z gry samą mechaniką, a w drugą stronę, czyli samo "fabulenie" już jak najbardziej. Czy jest to więc balans idealny? Raczej mieszanka w stosunku 3/4 dla fabuły i 1/4 dla mechaniki.

Komu poleciłbym to forum?
Przede wszystkim osobom które na forach nie stawiają na walki czy rozwój postaci, a bardziej na second life'owe zabawy z całym światem shinobi gdzieś tam w tle. Dodatkowo trzeba jednak lubić też w jakimś stopniu ten świat naruto, lub chociaż go tolerować :D

Moja obiektywna ocena forum to porządne 6/10

Niestety nie do końca trafia ono w moje gusta więc subiektywna to jedynie 3,5/10, no ale scena pbf nie pozwala na wybrzydzanie.

Takie coś sobie nabazgrałem, nie do końca ocena forum, a raczej zderzenie reklamy forum z rzeczywistością.

ODPOWIEDZ ]