Resurectio 3: Lemegeton

Posiadasz doświadczenia w grze na jakimś forum i chciałbyś się nimi podzielić? Jeśli dane forum posiada w tym dziale swój temat, możesz w nim wyrazić swoją opinię.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#53264 05 wrz 2020, 18:53

Obrazek
Resurectio 3: Lemegeton
Księga gości otwarta.

OPIS || FORKO
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tak, robię mnóstwo literówek i powtórzeń. nie, to się nie zmieni w najbliższym czasie.
Moje fora
czekam na forum o pbfach z ogarniętą administracją
czasem żyję, a czasem nie

knox#6854

#53265 05 wrz 2020, 20:17

(szybka informacja - napisałam tę opinię na poprzednią edycję forka, ale one i tak się praktycznie niczym nie różną, plus twórcy pozostają tacy sami, więc zdecydowana większość nadal pasuje)

Forum ma nam do zaproponowania:
  • całkowite niezrozumienie tego, jak działa uniwersum czy rządzące nim prawa, nie mówiąc już nawet o czystokrwistych rodach
  • administrację, która twierdzi, że ich forum pod żadnym pozorem kanoniczne nie jest, ale mimo to zachowuje KANONICZNE nazwiska i-a zresztą, do tego przejdziemy za sekundę
  • rasizm, rasizm i jeszcze więcej rasizmu.
Dzień dobry.
Chciałam powiedzieć, że DAWNO, naprawdę DAWNO (zapewne od roku 2012) nie widziałam forum równie obrzydliwego jak to. Mam wrażenie, że administracja zrobiła sobie czelendż pt. “ile łącznie ludzi uda nam się obrazić”.
Nad punktem pierwszym rozwodzić się aż za bardzo nie będę, bo wymaga to wchodzenia w postaci użytkowników i ich karty, a ja nie będę się tutaj bawić w wskazywanie palcem osób, które nie zawiniły.
Jeśli chodzi o punkt drugi - jakiś czas temu miałam w temacie na forum bardzo ciekawą dyskusję z administracją (posty zostały usunięte, ale nie martwcie się, rozmowa była na tyle ciekawa, że musiałam się nią podzielić ze znajomymi. Post, w którym administracja kazała mi “wypierdalać” także jest zapisany ;) ). Przy okazji tej dyskusji okazało się, że nie tylko admini mają niewielkie pojęcie o uniwersum JKR ale także nie wiedzą nic o kraju, w którym akcja ich forum się dzieje. Przykładowo dowiedziałam się, że w latach ‘40 w UK pod żadnym pozorem nie mogło być postaci czarnoskórej, która nie pochodziłaby z Afryki (W PAŃSTWIE IMPERIALNYM??? W LATACH ‘40??? W UNIWERSUM GDZIE RASIZM JAKO TAKI NAWET NIE WYSTĘPUJE???). Sam fakt mówienia, że forum jest niekanoniczne, a mimo to zachowanie kanonicznych nazwisk - przemilczmy. Chciałam jednak zwrócić uwagę, że w zaakceptowanych kartach mamy postaci takie jak: Orion Black, który postacią kanoniczną jak najbardziej jest, Septimus Malfoy czy córka Garricka Ollivandera - czyli również postaci kanonicznej (w ogóle ciekawostka, bo postać córki Garricka jest czystej krwi, kiedy sam Garrick jest - uwaga - półkrwi). A jeśli admini uznają to “za zbieżność niepowiązaną z kanonicznymi postaciami” to rozumiem, że mogę spokojnie przyjść i stworzyć postać nazywającą się Harry Potter lub Tom Marvolo Riddle i nikt nie może zwrócić mi uwagi? Nie wspominam nawet o postaciach półkrwi Amerykanów, gdzie w Stanach nielegalne było wiązanie się z mugolami.
Przechodząc do ostatniego punktu, też sporo się dowiedziałam z rozmowy z administracją. Otóż - forum prowadzą rasiści. Nie żartuję.
Liczba rasistowskich żartów jest powyżej normy (norma powinna wynosić OKRĄGŁE ZERO). W spisie NPC mamy choćby czarnoskórą postać nazywającą się Harambe - najwyraźniej admini mają pół szarej komórki i nie wiedzą, że nazywanie czarnoskórej osoby po MAŁPIE jest obrzydliwe - czy postać z krwią goblinów o imieniu Gonzales (no kurwa, dobrze że nie Mincel). Postaci pochodzące z niebiałych rodziców, kiedy same są białe jak śnieg, tego już nawet nie liczę, bo to ponownie wchodzenie do kart postaci użytkowników. Oprócz wybielonych Shackleboltów (*puke*) forum wybieliło też całkowicie ród Shafiq. Co ciekawe, wśród, usuniętych już, postów podczas mojej dyskusji z administracją, jeden z nich napisał coś takiego: “Tak to widzimy. Najbardziej zagraniczna rodzina ze skorowidza to Shafiq”. Żałosne much.
Dodatkowo ostatnio - jako reakcja na zwrócenie uwagi, że Shacklebolt to nie jest biały ród - na forum pojawiło się to:
https://i.imgur.com/Xu5HZZR.png
I najwyraźniej nikt nie widzi w tym nic złego.

Od siebie życzę wam, żebyście wy i całe to wasze obrzydliwe forum jak najszybciej spadli z rowerka i nigdy więcej nie brali się za tworzenie czegokolwiek. Dziękuję.
12 Obrazek 8 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
ta dziwna ciocia, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje fora
morsmordre
Podziękował(a): 20 razy | Pomógł(a) : 15 razy

bezimienna#5963

#53266 05 wrz 2020, 20:59

Czuję się zobowiązana odpisać na ten stek bzdur, bo chociaż adminem ani osobą odpowiedzialną za forum nie jestem, to jednak stoi na mojej domenie i to, co ty dziewczyno wyczyniasz jest po prostu XD. Twoje posty nigdy nie zostały usunięte z forum, pierwsze pytanie znajduje się tutaj, a resztę Ururu przeniosła do archiwum, bo to była kłótnia, a nie odpowiedź na pytanie. I tak szczerze, to mam wrażenie, że po wklejeniu tej żenady jaką napisałaś w temacie z pytaniami nie muszę już nic dodawać o naszym rzekomym rasiźmie. Co do tego, że kręciliśmy z ciebie niezłą bekę przyznaję się bez bicia, bo jak właściwie mieliśmy na to zareagować? Tobie się nawet nie chciało przeczytać regulaminu i innych podstawowych tematów, które jasno informują o tym, że na forum postaci kanonicznych nie ma, a już w nas wjechałaś jak dzik w paśnik. :lol:
10 Obrazek 7 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tak, robię mnóstwo literówek i powtórzeń. nie, to się nie zmieni w najbliższym czasie.
Moje fora
czekam na forum o pbfach z ogarniętą administracją
czasem żyję, a czasem nie

knox#6854

#53267 05 wrz 2020, 21:05

No właśnie widać że nie macie postaci kanonicznych, akceptując karty dwóch kanonów i córki kanonu. Plus, chyba nie doczytałaś posta do końca, bo dałam tam trochę argumentów na wasz rasizm, ale do tego się nie odniesiesz? :D

Ps. Co z "nie wnikam to nie moje forko"?
6 Obrazek 6 Obrazek

Awatar użytkownika

#53268 05 wrz 2020, 21:43

IDUNN – Dziękuję za tą obszerną opinię. Jestem pod wrażeniem, że poświęciłaś tyle czasu, aby to napisać. Przykro mi, że poczułaś się urażona wizerunkiem naszego kolegi Victora oraz uhonorowaniem tragicznie zabitego goryla. Wiele napisała też Beza, więc nie będę tego samego powtarzać. Mam nadzieję, że znajdziesz inne forum, które spełni Twoje oczekiwania (PS Na Mortisie też jest biały Shacklebolt, w dodatku to ten sam, więc tam nie wchodź lepiej).

PS Aktualnie nowy użytkownik tworzy postać syna Victora i czarnoskórej czarownicy. B)
6 Obrazek 9 Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2020, 21:50 przez Markiza, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ ]