Odetchnij pełną piersią, odwiedź Jelonki!

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#46760 12 kwie 2019, 20:23

Obrazek

Ech... Wyglądasz przez okno, szara ulica, kilka osób przemyka między samochodami, pies sąsiada znowu robi ci na trawnik, a dzieci pod blokiem rzucają papierki na chodnik. Spróbujesz się pocieszyć. Włączasz telewizor i znowu oglądasz powtórki "Miłości nad rozlewiskiem", och!

Mazury...

W pracy szefowa po raz kolejny wyładowuje na tobie swoje frustracje, wpadła w dziurę w jezdni i złapała gumę w swoim stylowym mini cooperze, a kiedy dzwoniła po pomoc drogową jakiś nieuważny kierowca zachlapał jej nową garsonkę. Rzuciła na twoje biurko stos papierów dodając, że ze wszystkim masz się uporać do jutra. Przygryzając długopis, który dostałaś od swojego banku myślisz tylko o tym, że twojej szefowej też brakuje takiej... miłości nad rozlewiskiem. Przez myśl przemyka Ci taka wizja, rzucasz wszystko, zaczynając od stosu papierów ze swojego biurka, które z impetem zrzucasz pozwalając im wzbić się w powietrze by obsypały całą podłogę. Potem miotasz wypowiedzeniem prosto w zdziwioną twarz szefowej. Trzaskasz drzwiami biura, mieszkania, w końcu samochodu i jedziesz...

Jedziesz na Mazury.

Obrazek

A teraz wyobraź sobie, mieszczuchu, co czeka cię w Jelonkach. Mieszkańcy mówią, że poranki są tutaj najpiękniejsze, ale prawda jest taka, że magicznie jest tutaj o każdej porze.

O poranku widzisz mgłę unoszącą się nad jeziorem, słyszysz fale odbijające się o zacumowane w miejskiej przystani łodzie, ćwierkające ptaki, ryk jeleni dobiegający z głębi lasu, i nic poza tym. Nie słyszysz klaksonów samochodów stojących w korkach, studentów krzyczących ci do ucha abyś wziął od nich chociaż jedną ulotkę, czy emerytki wrzeszczącej na nastolatka w komunikacji miejskiej za zajęcie jej miejsca.
Wieczorem czujesz zapach spalającego się drzewa, które sąsiad chwilę temu dorzucił do ogniska, na które zaprosił cię z całą rodziną. W ciągu dnia możesz opalać się na plaży, przepłynąć kajakiem lub rowerkiem wodnym, pójść na grzyby i dać się spłoszyć zwierzętom, które złamały gałąź przechadzając się kilka metrów od ciebie. Następnie wybierzesz się na spacer po rynku, na którym wrzucisz grosika na szczęście do fontanny pilnowanej przez jelenia, który niedługo porośnie zielenią. Wieczorem przejdziesz się deptakiem oświetlonym latarniami, a gdy zabolą cię nogi odpoczniesz w kawiarnianym ogródki z widokiem na jezioro, w którego tafli odbijać się będą światełka zacumowanych lub pływających łodzi. Później wrócisz do obleganego przez turystów pensjonatu zbudowanego na uboczu miasteczka i zaplanujesz kolejny dzień. Może wybierzesz się na lekcje jazdy konnej do pobliskiej stadniny, może do domu kultury na wieczorną partyjkę szachów, a może całkiem dasz się ponieść i po prostu... zostaniesz na zawsze?
Nauczysz się wtedy przygotowywać lokalny przysmak, ciasto "Mrowisko", które później będziesz sprzedawać turystom, albo będziesz umilać sobie każdy wieczór, popijając piwo warzone w przydomowym browarze kilka ulic dalej. Tak jak każdy mieszkaniec będziesz przeklinał pod nosem kierowcę autobusu kursującego z Jelonek do Siedlisk za kolejne dwadzieścia minut spóźnienia, a w nocy po twoim ogródku przemaszerują znów jelenie zapewniając Ci pracowity poranek. Nadal skoro świt będziesz wychodzić na pobliski pomost, siadać na drewnianej ławce, zamykać oczy i rozkoszować się swoim nowym, sielskim życiem.

Pomimo, że słowa nie są w stanie całkowicie oddać magii tego miejsca wiesz już jakie są Jelonki. To miasteczko, dla którego jesteś w stanie rzucić prace w korporacji i zarabiać na życie łowiąc ryby o wschodzie słońca. Miasteczko, w którym będziesz chciał zakładać rodzinę zamiast zapisywać kolejne cyferki na karcie nadgodzin w swoim małym gabinecie. Jelonki to dom, dom w którym oddychasz pełną piersią.

W pigułce:

O MIASTECZKU:
• Jelonki to miejscowość liczącą niewiele ponad 30 tysięcy mieszkańców. Znajduje się 15 km od Siedlisk - większego miasta oferującego pracę dla tych, którzy nie wyzbyli się całkiem duszy korpoludka.
• Jelonki położone są nad jeziorem co w okresie wakacyjnym przyciąga wielu turystów, którzy chcą zjeść świeżo złowione ryby lub pożeglować po jeziorze.
• Jelonki dzielą się na 4 osiedla, ale podział na miejsca zamieszkania sprawi, że jeszcze lepiej poznasz swoich sąsiadów. Więcej informacji podamy w kolejnych postach.
• Miejsc pracy w naszym miasteczku z pewnością nie zabraknie i jesteśmy pewne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rybak, kucharz, instruktor jazdy na nartach wodnych, właściciel sklepu wędkarskiego, a może sprzątaczka w tutejszym pensjonacie? Wybór należy do Was, a jeśli wciąż będziecie chcieli pracować w biurze to nie ma problemu, Siedliska oferują prace dla każdego!
• Jest to idealne miejsce dla starszych mieszkańców, młodego pokolenia czy turysty. Chcemy by forum było miejscem dla każdego i w każdym wieku!

DODATKI:
• Na forum pojawią się postacie, które urozmaicą wam rozgrywkę, nie będzie to jednak standardowy Mistrz Gry, więcej informacji wkrótce.
• Jelonki aspirują do miana nowoczesnego miasteczka więc nikogo nie powinno dziwić, że tablica informacyjna stojącą do tej pory przed Urzędem Miasta odeszła do lamusa, a wszystkie nowinki pojawiać się będą na stronie ejelonki. Strona ta będzie pełniła ważną funkcję w życiu mieszkańców.
• Wiemy, że nasze wioski i miasteczka idą z duchem czasu, więc i u nas pojawi się instagram dostępny dla postaci.

CO W TRAWIE PISZCZY:
• Obecnie nad budową forum pracuje 5 osób, wciąż jednak chętnie przyjmiemy kogoś do pomocy.
• Poszukujemy też chętnego do współpracy kodera!

Awatar użytkownika
O mnie
va, je ne te hais point
Moje fora
bywam na salonach

#46761 12 kwie 2019, 21:29

Macie mniee! Ta nazwa, ten klimacik, Jelonki brzmią jak perfekcyjne małe miasteczko, którego hermetyczna społeczność jeszcze nie raz i nie dwa namiesza w wielu sprawach.
Planujecie tworzenie rodzin fabularnych? No i przymierzacie się już do jakiejś orientacyjnej daty otwarcia, czy jeszcze za wcześnie na to? :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
morsmordre

#46763 12 kwie 2019, 22:28

O, jak magicznie <3 Zapowiedź brzmi cudownie, pięknie napisana, oddaje całą magię miasteczka. I chociaż trochę mi smutno, że jednak Polska, a nie jakieś małe, Skandynawskie miasteczko (albo jakaś Alaska, coś zimnego </3), bo czuję się dziwnie na myśl o graniu Polakiem, to jednak macie mnie! Będę czekać, będę wypatrywać informacji i trzymam kciuki bardzo, by wszystko poszło sprawnie <3
I jeszcze zapytam - na jakim serwerze stawiacie? Forumpolish, jcink czy coś płatnego? :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
taki corg na forach

Bork Corg#9144

#46765 12 kwie 2019, 22:48

Zakochałam się! <3 Czekałam na jakieś Polskie miasteczko.
Planujecie używanie polskich wizerunków czy jednak trzymacie się zagranicznych?

Awatar użytkownika
Moje fora
tu i tam

czasem#3954
 7661895

#46777 13 kwie 2019, 14:05

Wybornie! Czekałam na Polskę, czekałam na malutkie miasteczko i czekałam na taki magiczny klimacik! Trzymam za Was kciuki, na bank wpadnę jak się otworzycie.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Skończyłam zawodówkę na kierunku zmywak
Moje fora
Jestem adminka na Zmywaku

#46781 13 kwie 2019, 15:18

o, mega super zapowiedź, zachęca do wejścia w kolorowy świat miasteczka <33 Mam tylko pytanie, czy w Jelonkach jedyny sklep odzieżowy to lumpeks, a może planujecie otworzyć jakiś Vitkac lub chociaż H&M? Poza tym jak będzie z lokacjami typu McDonald albo KFC albo Pizza Slut?

Awatar użytkownika

#46782 13 kwie 2019, 17:22

• Obecnie nad budową forum pracuje 5 osób, wciąż jednak chętnie przyjmiemy kogoś do pomocy.
A kim jest te pięć osób?

Awatar użytkownika
O mnie
jestem dramą i sałatą, wszystkie światła na mnie!
Moje fora
jedno tworzę, wszędzie indziej wiszę i uprzykrzam ludziom życie 8)

#46783 13 kwie 2019, 18:22

Całość brzmi bardzo sympatycznie, a zapowiedź wyszła wam naprawdę urzekająco!
Zdecydowanie nie jestem osobą, która gra na slach, ale do Jelonek chętnie zajrzę i stworzę jakąś postać.
Wiecie już może, jak będzie wyglądać karta postaci? Celujecie bardziej w freeform czy może charakter, historia - powiem szczerze, że dużo bardziej wole tą pierwszą opcję, więc liczę na pójście właśnie w tę stronę.
W każdym razie życzę powodzenia, bo takie polskie, niewielkie miasteczko wydaje się dużo ciekawsze od kolejnego forum w NY czy Londynie.

Awatar użytkownika
Moje fora
Czekam na Havanę/Philadelphię, Morganville, Jelonki i Londyn. Gram na Rising.

#46798 13 kwie 2019, 19:07

O, Jelonki na pewno przyjdę pooglądać.

Awatar użytkownika

#46802 13 kwie 2019, 20:39

Cześć wszystkim! W pierwszej kolejności chcę bardzo podziękować za przychylne komentarze, mam nadzieję, że was nie zawiedziemy ;)

Halla co do rodzin fabularnych jeszcze dyskutujemy na ten temat, najprawdopodobniej jednak się one u nas nie pojawią, a ich miejsce zastąpią fabularne miejscówki, w których opisach pojawi się co nieco o prowadzących je rodzinach.
Data otwarcia jest nam jeszcze nieznana, chcemy wam oddać ładne, dopracowane forum, a co za tym idzie datę podamy, gdy prace nad forum będą zbliżać się ku końcowi. ;p

Sforza zdecydowałyśmy się na płatny serwer :)

Corgi ale masz przekochany avek, nie mogę jak na niego patrzę <3
Co do wizerunków to pozostawiamy użytkownikom pełną dowolność, oczywiście miło nam będzie, jeśli wykorzystacie polskie wizerunki, ale nic nikomu nie narzucamy.

Czasem zapraszamy! ;D

Doda Gucci myślę, że pojawi się w Jelonkach jakiś nieduży butik, może krawiec, a przede wszystkim bazarek, gdzie kupisz sobie podróbki D&G ;p
Jelonki to raczej prywatne interesy, nie żadne sieciówki, ale w Siedliskach będzie galeria, a tam może nawet Starbaks! xD

Nata te pięć, a właściwie już sześć osób to: ja, Whatever, Vesper, Losia, Jackalope, Potterowa. :)

Killa co do karty postaci to zdecydowałyśmy się na freeform, same zauważyłyśmy, że często potem postać wychodzi inna niż w opisie charakteru, więc chcemy z niego zrezygnować. Oczywiście jeśli ktoś lubi taką formę, to będzie mógł ją umieścić, ale nie będzie obowiązkowa. Cały wzór karty podamy wam zapewne bliżej otwarcia. ^^

Brzoskwinka trzymamy za słowo ;)

Awatar użytkownika
O mnie
nie, dziękuję

#46808 14 kwie 2019, 13:08

ojej, świetnie, że w końcu polska. zrzygać już się można tymi amerykańskimi miastami :D
będę trzymać kciuki, żeby frekwencja dopisywała, bo wiem, że wiele osób jednak woli SLe dziejące się za granicą.
jakbyście potrzebowały jeszcze jakiejś pomocy, chociaż widzę, że jest już was całkiem dużo – dość drobnej, bo studia mimo wszystko skutecznie pochłaniają mój czas – to dajcie znać!

Awatar użytkownika
O mnie
Should we go ahead?
Or should we turn around?
Moje fora
How many times said I'm movin' on?

bandito#0212
 62809691

#46810 14 kwie 2019, 13:37

Długo czekałam na coś polskiego i trzymam kciuki, żeby wszystko ułożyło się po Waszej myśli. Szczególnie że ekipa wydaje się całkiem świeża, a Jelonki mają szansę wreszcie zaspokoić nasze oczekiwania względem czegoś zupełnie nowego. Powodzenia :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
Skończyłam zawodówkę na kierunku zmywak
Moje fora
Jestem adminka na Zmywaku

#46811 14 kwie 2019, 13:59

A będzie można mieć relacje z NPC?

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Moje fora
San Jose, Shadow York, Caledonia i tworzę M.A.R.S!

Noritoshi#2699
 6016244

#46819 14 kwie 2019, 18:16

Aż się chyba skuszę na grę :smok:
x x x x

Awatar użytkownika

#46828 15 kwie 2019, 1:07

Nie skopcie tego! Czekam ;)