Narzędzia do PBF

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#47208 07 maja 2019, 17:52

Forum nadaje się świetnie do ciągnięcia fabuły bo jest czytelne i łatwo w nim odnaleźć informację dzięki porządkowi przypominającemu szufladki. Jest tragiczne jeśli chodzi o mechanikę, dodaj cokolwiek ciekawego do gry i męczyć sie trzeba żeby cokolwiek z tych kodów wykrzesać.
1. Znalazłoby się jakieś narzędzie do prowadzenia talii kart na forum? Wyciągnąć losową kartę byłoby łatwo dice modami ale problem jest taki, że po wyciągnięciu każdej karty trzeba by edytować ręcznie talię i usuwać z niej wykorzystany element, a to wymagałoby upublicznienia kart bo trzeba widzieć, co się usuwa. Teoretycznie dałoby się to sklecić topornie, ale może ktoś kojarzy jakiś mod na jakiś silnik forum pozwalający na wykonanie talii kart?
2. Moje inne pomysły wymagają całkowitego przeniesienia mechanicznej części rozgrywki poza frm. Narzędzia pozwalające na stworzenie gry planszowej własnej czy karcianej i umozliwienie gry w nie online (przeważnie nie mają oskryptowanych zasad gry, tych pilnują gracze) sporo by ułatwiły. Te co znalazłem jednak nie pozwalają np na tworzenie z dostępnych elementów własnej talii gry i zapamiętanie jej pomiędzy rozgrywkami. Kiedyś do testowania talii kart w YGO z znajomymi używaliśmy programiku pozwalającego na grę przez Hamachi, jednak on był tylko pod YGO a to nie jest temat na jaki mam ochotę jeśli o PBF chodzi. Miał sporą zaletę jednak, bo pozwalał graczom zapisywać w notatnikach nie tylko talie kart ale listy dostępnych kart, łatwo było więc dodać nowości do gry i edytować swoje talie.

Czy ktoś zna jakieś cud,a jakie można by wykorzystać w podobny sposób? To umożliwiłoby zwiększenie dynamiki gry na forum skracając z wielu dni czasem tygodni rozgrywki część rozgrywki do kilku godzin. W fabule zazwyczaj w tym czasie mija tylko chwila więc prowadzenie mechanicznych elementów na forum wprowadza sporo zamieszania.

#47239 08 maja 2019, 13:44

Co do pierwszego podpunktu to można samodzielnie napisać coś w PHP/AJAX-ie. Jeżeli chodzi o drugi to istnieje Roll20, jest jeszcze beyondtabletop.com i pewnie mnóstwo innych. Zastanawiam się, czy nie można byłoby wykorzystać Discorda w jakiś sposób, pisząc nawet własne boty, jeżeli to potrzebne.

Awatar użytkownika

#47241 08 maja 2019, 13:57

Te dwa muszę sprawdzic ale powiem, beyond nie widziałem a do Roll20 nie byłem przekonany od kiedy twórca postanowił zacząć bawić się w politykę :p Mnóstwo innych jednak wcale nie jest takie mnóstwo. Kilka co znalazłem sprawdziłem ale nie pozwalały np na deckbuilding z zapisem swojej talii pomiędzy rozgrywkami. Taki mechanizm jest tu dla moich potrzeb natomiast kluczowy :)

ODPOWIEDZ ]