Bleach.iowoi

Awatar użytkownika
Moje fora
bleach.iowoi
 Imperator#9124

#44326 08 paź 2018, 16:13

Realia
Świat Bleach.iowoi oparty jest na mandze oraz anime Bleach, jednak nie występują w nim postacie kanoniczne.

Rozgrywka toczy się głównie w trzech światach:
- Świat żywych, czyli nasza Ziemia w czasach współczesnych, stanowi doskonałe żerowisko dla pustych. Funkcjonuje tu kilka organizacji zrzeszających istoty świadome duchowo, jak choćby posiadająca wpływy w świecie polityki i korporacji Accretia czy bandę najemników Mercenari gotowych podjęcia się każdego zlecenia byleby tylko zostało dobrze opłacone.
- Soul society w wielu aspektach przypomina Japonię z czasów feudalnych, acz tak naprawdę są to zaświaty zamieszkiwane przez dusze zmarłych. Centralne miejsce zajmuje tu białe miasto - Seireitei, będące domem dla rodów arystokratycznych oraz shinigami, wojowniczych bogów śmierci chroniących kruchą równowagę panującą pomiędzy poszczególnymi światami.
- Hueco mundo, w którym panuje wieczna noc. Nieskończona pustynia zamieszkiwana jest przez pustych będącymi potwornymi istotami zrodzonymi ze złych i zagubionych dusz, które w celu przedłużenia swej żałosnej egzystencji muszą pożywiać się innymi duszami.

Gracz może wcielić się w reprezentanta jednej z siedmiu ras:
- Człowieka obdarzonego duchową świadomością, w którym obudziły się nadnaturalne moce,
- Quincy, czyli człowieka należącego do starożytnego klanu zabójców pustych, których moc stała się zagrożeniem dla równowagi panującej między światami przez co dwieście lat temu zostali niemal doszczętnie wybici przez interweniujących shinigami. Ich główną broń stanowią świetliste łuki,
- Bounto, efekt nieudanego eksperymentu naukowców shinigami, którego skutkiem było powstanie ludzi żywiących się podobnie jak puści energią dusz. Bounto towarzyszą lalki, czyli świadome konstrukty pełniące rolę obrońców,
- Dusze, gdzie gracz może zostać zarówno awanturnikiem przemierzającym odstępy Soul society, jak i członkiem jednego z rodów szlacheckich Soul society,
- Shigami nazywani również bogami śmierci to wojownicy wykształceni w drodze miecza i zaklęć. Ich bronią są zanpakuto, czyli obdarzone świadomością katany, które wraz ze wzrostem mocy posiadacza przybierają potężniejsze formy. Shinigami bronią ludzi i dusze z Soul society przed atakami pustych.
- Puści, potwory kryjące oblicza istot, którymi niegdyś były za białymi maskami. Polują na dusze i siebie nawzajem w nadziei, że pewnego dnia uda im się zdobyć na tyle siły, aby wyrwać się z żywota przepojonego samotnością i szaleństwem,
- Kami, tajemnicze istoty czczone przez Japończyków jako bóstwa. Rodzą się z wiary i dzięki wierze rosną w siłę. Mogą przybierać różne formy i w zależności od humoru zsyłać błogosławieństwa bądź klątwy.

Oprócz tego funkcjonują jeszcze dwie rasy, którego przedstawicielem można zostać tylko podczas gry.
- Vizardzi to wyrzutki wśród shinigami, którzy w poszukiwaniu mocy uczynili jeden krok za daleko i posiedli potężną, ale i niebezpieczną dla nich samych moc pustych,
- Arrancarzy, czyli puści, którym w końcu udało się zebrać dość sił by zerwać swe maski i dzięki temu odzyskali część człowieczeństwa.
Mechanika
Postacie graczy opisane są szeregiem statystyk, do których zalicza się między innymi siła, inteligencja czy poziom mocy duchowej. Dysponujemy też bogatym zbiorem umiejętności i wad (zarówno ogólnych, dostępnych dla wszystkich, jak i dostępnych tylko dla określonych ras). Ponadto każda z ras dysponuje unikalną dla siebie ścieżką rozwoju.
Rozgrywka
Na iowoi gra toczy się trybem gracz-mistrz gry, czyli każdy grający posiada swojego mg, który opisuje mu przygodę. Mg może połączyć przygodę kilku użytkownikom, a od czasu do czasu odbywają się też eventy gdzie gracze współdziałają bądź rywalizują ze sobą na tle większych wydarzeń.
Posiadamy również temat, w którym postacie graczy mogą wchodzić ze sobą w interakcje poza fabułą prowadzoną przez mg, a także arenę gdzie dla odstresowania toczą się radosne i krwawe pojedynki pvp.
Kilka luźnych słów
Obecnie obchodzimy dziesięciolecie istnienia iowoi, ale niech to nie odstraszy potencjalnych graczy. Nie jesteśmy bowiem zgrzybiałym i gderliwym staruszkiem, który w każdej chwili może kopnąć w kalendarz. Posiadamy niewielkie, ale stabilne grono graczy, do którego od czasu do czasu zawita nowa twarz. Na atmosferę nie można narzekać, gdyż brak u nas wzajemnie iskających się kółek adoracji i każdy może liczyć na pomoc od bardziej doświadczonych iowoiwczyków. Wśród nas są zarówno zapaleni fani odgrywania postaci, przebrzydli powergamerzy, koty, a jedna z naszych adminek zawodowo zajmuje się tresurą żyraf.
Forum ciągle się rozwija. Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy rasę Kami, która jako taka nie występowała w materiale źródłowych, ale dzięki niej powstaje nowy świat, który gracze mogą zwiedzać czyli zamieszkana przez bóstwa Takamagahara. Generalnie wielu naszych mg wplata w prowadzone przez siebie przygody nawiązania do folkloru i mitologii japońskiej przez co można powiedzieć, że iowoi bawi i uczy jednocześnie!
W tym roku porzuciliśmy forumowy chatbox i przenieśliśmy się na Discorda, gdzie odbywają się konkursy z wiedzy o uniwersum Bleacha, których zwycięzca może liczyć na drobną nagrodę dla swojej postaci.

ODPOWIEDZ ]