Shinobi War

Awatar użytkownika
Moje fora
Shinobi War
 Yukirin#7705

#35984 17 gru 2017, 1:35

SHINOBI WAR
Shinobi War to forum, które porzuciło wydarzenia z mangi i kanoniczny świat, aby stworzyć własne uniwersum bazujące na tworze Masashiego Kishimoto. Historia oparta została na wydarzeniach z mangii sięgających założeniu pierwszych wiosek ninja, między innymi Konohy. W tym przypadku jednak ukryte wioski nigdy nie powstały, klany nie połączyły sił i nie stworzyły ze sobą żadnego trwałego powiązania. Każdy klan trzyma się swoich krewniaków. Te większe nazywane są Rodami i rządzą konkretnym kawałkiem świata. Mniejsze, mniej liczne, nazywane są Szczepami i większość uważa się za niepodległe i niezależne, choć żyją na terenach innych Rodów. Dopiero niedawno w historii świata nastąpiło stworzenie dwóch tworów łączących siły kilku klanów. Jednym z nich jest Unia Samotnych Wydm, stanowiąca połączone siły klanów pustynnych pokroju Sabaku, Ayatsuri czy Kaguya. Drugim takim tworem jest Cesarstwo Morskich Klifów, imperium osadzone w chłodnym archipelagu wysp, w którego skład wchodzi kilka klanów zamieszkujących tamte ziemie, w tym Yuki, Hōzuki czy Ranmaru.

W świecie Shinobi War oprócz ziem rządzonych przez ninja mamy do czynienia również z dwoma innym potęgami. Samuraiowie, honorowi mistrzowie miecza zamieszkują dwie wyspy na północ od kontynentu. Poszczególne rodziny samurajskie mają różne podejście do chakry - jedne całkowicie ją odrzucają, uważając jej używanie za niehonorowe i za przejaw słabości, inni aktywnie korzystają w ramach dopełnienia swojej Drogi Miecza. Drugą liczącą się potęgą są kraje kupieckie, prowincje zarządzane przez rodziny kupców i handlarzy, gdzie pieniądz płynie w kieszeniach tych, którzy potrafią wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w osadach. Jeden z dwóch krajów kupieckich kontrolowany jest z cienia przez organizacje przestępcze. Nieustanne walki o władzę i starcia to tam codzienność, ale dla odpowiednio bezwzględnego ninja rodzina mafijna może stanowić przepustkę do wielkiej władzy i wielkiej potęgi.

Jak więc widać, możliwości dla graczy jest bardzo dużo. Każdy może znaleźć miejsce dla siebie, czy to w tradycyjnych klanach, czy służąc kupieckim elitom zachować porządek w ogromnych osadach kupieckich, czy skupiając się na rzemiośle ostrza i samodoskonalenia. Można nawet stworzyć postać nie posiadającą umiejętności rodowych, ale o specjalnych umiejętnościach stawiających ich na równi z innymi ninja. Unikalny świat z kolei, czerpiący garściami z oryginalnego świata Naruto, wyróżnia forum na tle innych, o podobnej tematyce.

Jednak zupełnie nowe podłoże fabularne nie jest jedynym co może zaoferować Shinobi War. Podczas jego tworzenia skupiono się na stworzeniu systemu przyjaznemu graczowi, nie opartego na skomplikowanych wyliczeniach w każdej turze walki. System jest kompromisem pomiędzy narracyjnym stylem prowadzenia rozgrywki i systemem licznych statystyk. Te, które istnieją, skupiają się na podstawowych parametrach fizycznych postaci. Cała reszta jest w rękach gracza. Forum premiuje zarówno siłę postaci opartą na liczbach, jak i jej pomysłowość i strategię. Praktycznie każdą sytuację można odwrócić odpowiednim zaplanowaniem poczynań postaci i przygotowaniami. System nie ogranicza też kreatywności graczy i sposobu, w jaki chce się prowadzić postać. Jeśli chce się stworzyć postać pod skrytobójstwa, pod cichą eliminację przeciwników, to system zapewnia takie możliwości. Łowca nukeninów z talentami do tropienia ludzi jak dzikiej zwierzyny? Możliwe. Chaotyczny maniak stawiania w ogniu wszystkiego, co łatwopalne? Jak najbardziej. Gracza ogranicza jedynie jego aktywność i pomysłowość. Działy Własnych Technik i Kuźni pozwalają stworzyć przedmioty i techniki unikalne dla naszych postaci, a umieszczenie postaci w świecie jest proste przez jego różnorodność.

Nie zatrzymujemy się jednak i wciąż dążymy do doszlifowania Shinobi War, aby stało się forum bliskim idealnemu w jak największym stopniu. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i wskazówki innych graczy, a każdy zawsze może przedstawić swój pomysł na ulepszenie Shinobi War przed całym forum, a nie tylko zamkniętym gronem. Dział Pomysłów pozwala graczom na wysuwanie własnych propozycji zmian na forum, które to następnie są uwzględniane przez Administrację. Gracze są w równym stopniu odpowiedzialni za zmiany na forum, jak Administracja. To również WY zmieniacie bieg historii, która jest wyczulona na najmniejsze poczynania każdego Shinobi. Zmiana statusu w jednym miejscu może mieć ogromny wpływ na całą prowincję. Szczególnie na regularnie prowadzonych eventach - wydarzeniach specjalnych, gdzie zmieniany jest status quo na świecie i gdzie gracze mogą stawić czoła niedostępnym nigdzie indziej wyzwaniom i sytuacjom - i wojnach - okresach konfliktu pomiędzy dwoma lub więcej klanami, gdzie trup pada gęsto, a ich wynik zależy wyłącznie od aktywności graczy.

Forum ma stałą bazę aktywnych użytkowników i na pewno każdy znajdzie na nim swoje miejsce. Oprócz wspomnianych wcześniej rzeczy gwarantujemy miłą atmosferę i przyjazne grono opiekujące się Shinobi War. Na forum istnieje możliwość transferu postaci z innych for w tematyce Naruto, co zapobiega zaczynaniu od zera. Zapraszamy!

Link do forum | Ocena forum

ODPOWIEDZ ]