Leśne Licha

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45549 01 sty 2019, 15:35

Obrazek
Link do forum: http://lesne-licha.forumpolish.com/

***
Gosciniec to niewielka część lasu, która zahacza o łąki, mokradła i suche, niepłodne tereny. Dzieli się na cztery części; każda przypisana innej porze roku, zaś na środku pozostawiona jest sama sobie świątynia bogini, która opuściła mieszkańców Gościńca po tym jak zwrócili się przeciwko sobie.
A kim są ci mieszkańcy? To znane doskonale z baśni wróżki, zwierzołaki i krasnoludki. Każdy z nich nie wiekszy od kciuka. Ale rozmiar nie gra roli bo wśród tych małych istot można znaleźć wielkich bohaterów i przeżyć z nimi niezapomniane przygody.
Cicho i spokojnie mijają zimowe dni, nawet wiecznie głośne Lato zdaje się być ospałe. Szybko zapadający zmierzch tylko utwierdza wszystkich w tym przekonaniu. Jednak długą nocą, gdy mieszkańcy siedzą bezpiecznie w swoich domach, na zewnątrz czai się mrok. Nikt o tym nie mówi, ale strażnicy po zachodzie słońca nie rozstają się ze swoją bronią i kompanami. A kiedy nad Gościńcem wstaje słońce, jego promienie skrzą się w śnieżnych zaspach, odbijają od lodowych sopli... Ujawniają plamy krwi. Zima nigdy nie była łaskawa, choć Zamek umywa ręce od tych wydarzeń.

Witamy was w nowym roku! Po pierwsze życzymy wam wszystkiego co najlepsze, ale równie gorąco zapraszamy was na nasze forum. Były wyboje i były ociągnięcia, ale w końcu się udało!
A teraz garść informacji:
Grywalnymi rasami są wróżki, zwierzołaki i krasnoludki.
Na forum istnieje autorska mechanika bazująca na storytellingu.
Obowiązują avatary rysunkowe, ale nie mangowe.
Forum posiada swojego discorda, na którego serdecznie zapraszamy! Click!

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45567 03 sty 2019, 20:43

Obrazek

Sytuacja na dzień dzisiejszy:
Pierwsze KP zostały stworzone.
Ruszyły fabuły.
Problemy z kodami zostały naprawione, lub są w trakcie naprawy.
Opisy świata zostały wzbogacone o nowe, dodatkowe informacje.

Plany na przyszłość:
W najbliższym czasie rozpocząć event fabularny, który zaangażuje wszystkie grupy.
Stworzenie kodu do drzewka umiejętności, by łatwiej było się po nim poruszać.

Po dokładniejsze informacje zapraszamy na forum~!
Ostatnio zmieniony 13 sty 2019, 14:13 przez Leśne Licha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45583 05 sty 2019, 18:35

Zima zbiera swoje żniwa!
A z północy wiatr wieje...
Obrazek
Wieje wiatr dojmujący...
Zima to czas, gdy wszystko co żywe zasypia, by na wiosnę obudzić się z nowymi siłami. Śnieg i lód pokrywają ziemię, pozwalając jej odpocząć od deptania, deszczu czy pożarów. Świat, choć biały i piękny, jest martwy. A przynajmniej takim wydaje się być na pierwszy rzut oka. Im bardziej bowiem ktoś przyjrzy się panoramie Gościńca, tym więcej śladów życia uda mu się znaleźć.
Spośród zasp śniegu wystają kominy z których ciągną się smugi dymu. Gdzieniegdzie dostrzeże się świeże ślady myśliwych ruszających na polowanie, którzy starają się wrócić jak najszybciej do ciepłych domów z pełnymi rękami. Czekają tam na nich ich żony, dzieci, czasem nadgryzieni już zębem czasu rodzice.
Dzieci, jak to one, korzystają z zimy i bawią się z uśmiechem na ustach. Śnieżki pędzą przed siebie, a bałwany mnożą się niczym króliki na wiosnę. Starsi narzekają zaś na bolące stawy i mówią między sobą - bo nikt inny nie chce ich już słuchać - że kiedyś to zimy były łaskawsze, a Licha pomagały sierotkom trafić do chatek z piernika. Prawdziwy ciężar przeżycia zimy spoczywa na rękach i barkach dorosłych. Tych starszych nastolatków i osób mających już własne rodziny - oni muszą zadbać o zapasy żywności i ciepła do pierwszych dni wiosny.
W narzekaniu starych pryków kryć się może ziarno prawdy. Nie tylko babuleńki i bezzębni dziadkowie zauważyli, że coś jest nie tak. Niektórzy mieszkańcy Gościńca natknęli się na ślady Zimowego Wiatru. Mianem tym nazwano puszczony luzem z magicznej smyczy żywioł Lodu. Wędruje on z miejsca na miejsce i gdziekolwiek się pojawi - temperatura spada tak, że krew zamarza w żyłach. Niektórzy mówią, że od samego patrzenia na efekty jego działalności można dostać odmrożeń.
Gdzieniegdzie obeszło się bez ofiar - jak choćby ta zamrożona wzdłuż i wszerz polana na którą natknął się jeden ze zwiadowców Dworu Wiosny. Krążą też plotki o zamarzniętych zapasach, zwierzętach, a nawet mieszkańcach! Czy tu też kryje się ziarenko prawdy?
Jedno wiadomo na pewno - Wiatr trzeba powstrzymać. Nie wiadomo również jednego - jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45665 13 sty 2019, 14:12

Obrazek

Sytuacja na dzień dzisiejszy:
Pierwsze fabuły oraz przygody wystartowały, spora część z nich ma związek z ogólnoforumowym eventem!
Moderatorem fabularnym została Kaczka!
Powstały tematy z dziennikami i ogłoszeniami postaci!

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45883 06 lut 2019, 0:40

Obrazek

***

Nadszedł czas miecza i topora, kłów i pazurów, skrzydeł i magii. Przyszła kolej na bohaterów małych i mniejszych, mróz najprawdziwszej Zimy przelał pierwszą krew i zechce więcej. Wieści się jeszcze nie rozeszły, ale niedługo, być może, jak ktoś odważy się dotrzeć do granicy Jesieni z Zimą, to dostrzeże leżące na ziemi postaci, które wyrzeźbione w lodzie wydają się dalej żywe.
Kiedyś wiatr został zapieczętowany i choć to już historia, to są metody na to by ją odkryć na nowo, zanim Zimowy Wiatr wciśnie się w każdy zakamarek nawet najciaśniejszego korytarza i zniszczy każdego, kto nie zdąży uciec.
A przed wiatrem nie można uciec, można go tylko pokonać.
_____________________
Globalny event się rozkręca w prawie każdej porze roku, jedynie Scena Lata pozostała nietknięta, ale wielu mieszkańców obawia się o swoje życie. Istoty obdarzone magią Losu czują w powietrzu, że zbliża się coś złego.
Event jest pierwszym z wielu i aktualne działania graczy będą miały wpływ na dalszą fabułę Gościńca. Można jeszcze się rejestrować by zmienić bieg historii~!

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#45968 10 lut 2019, 23:36

Obrazek

Ptaszki mi wyćwierkały, że wraz z końcem eventu Zimowego Wiatru do Gościńca przybędą nowi mieszkańcy o różnych kształtach i umiejętnościach.
I tutaj zaczyna się konkurs, chcielibyśmy by jedna z nowych ras została stworzona przez graczy. Serdecznie zapraszamy do brania udziału w tym konkursie, prócz umieszczenia nowej rasy w spisie, to obiecujemy inne, atrakcyjne nagrody również dla drugiego i trzeciego miejsca.
Żeby wziąć udział trzeba wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć w tym poście. Zgłoszenia przyjmujemy do 28.02.2019.
Życzę powodzenia i dobrej zabawy!
Taka jest treść najnowszego ogłoszenia na forum. Po długim namyśle doszliśmy do wniosku, że skoro przewodnią ideą forum są przygody graczy i wynikające z nich decyzje i że kładziemy nacisk na storytelling, to pójście o ten krok dalej wydaje się naturalnym posunięciem.
Przypominamy również, że na forum nadal trwa event, na który można się załapać.
Zapraszamy ❅

Awatar użytkownika
Moje fora
LL - Buduje się!

#46256 06 mar 2019, 20:04

Obrazek
  • Konkurs na nową rasę został zakończony, a na Gościniec zawitały Florki oraz Wodniki.
  • Zwierzołaki zostały rozdzielone na trzy "rasy" - Zwierza, Zwierzołaki, Cudaki.
  • Opisy Krasnoludków i Wróżek zostały poprawione.
  • W grupach pojawiły się opisy przywódców czterech pór roku.
  • Miejsce na pomysły użytkowników stało się osobnym działem.
  • Event Zimowego Wiatru wkracza w finalny rozdział - nie można już do niego dołączyć, ale można za to trzymać kciuki za uczestników! Przyda im się odrobina szczęścia.

Zapraszamy! http://lesne-licha.forumpolish.com

ODPOWIEDZ ]