Shadows of York

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Kocham tateły <3
Moje fora
Shadows of York / ML / x

#40245 27 kwie 2018, 13:20

Niech nikogo nie zmyli podstępna nazwa. Domniemany labirynt jest w rzeczywistości lokacją w innym wymiarze podzieloną na dwie główne - ogromny zamek, w którym przechowywana jest cała zgromadzona wiedza czarowników, a także średniej wielkości tereny otaczające budowlę, a których kraniec kończy się przepaścią. Ta swoim wyglądem może odstraszać, jak i również przyciągać - dominuje w niej surowy wystrój wnętrz, jednakże z racji charakteru wymiaru, który składa się głównie z magii, nie zabraknie w niej także bogatych komnat oraz takich, które automatycznie dopasowują się do gustu i smaku czarownika.
Zamek podzielony jest na kilka poziomów - parter, gdzie znajdują się tak zwane pomieszczenia socjalne oraz wspólne, a skąd można wybrać drogę do ogrodów na placu, na wyższe piętra - głównie komnaty prywatne - a także te niższe, gdzie mieszczą się stare archiwa, lochy, pracownie i nie tylko. Mówi się, że na najniższym z poziomów znajdują się magicznie zapieczętowane wrota. Jak dotąd nikt z czarowników nie zdołał ich otworzyć. Tereny wokół zamku, podobnie jak sama budowla, mogą być surowe, jak i również przyjemne dla oka. Wszystko jest w dużej mierze zależne od woli czarownika. Stałym elementem są na pewno rosnące tam rośliny, dość rzadkie i niezbędne do tworzenia niektórych eliksirów, kilka niewielkich latających wysepek, a także lokatorzy. O nich można by pisać naprawdę długo, jednakże w celu skrócenia, warto posłużyć się jednym określeniem - demony.
Średnie, małe, duże - po Spiralnym Labiryncie grasuje wiele takich stworzeń. Większość z nich nie jest wrogo nastawiona do czarowników, choć zdarzają się przypadki ataków, szczególnie w wykonaniu agresywniejszych odmian demonów. Więksi i potężniejsi przedstawiciele rasy piekielnej oraz anielskiej nie mają wstępu do magicznego wymiaru, co jest wynikiem ochronnej bariery. Ta skutecznie odgradza wymiar od innych, tym samym czyniąc ze Spiralnego Labiryntu najbezpieczniejszy znany wszystkim magom azyl. Niestety ceną za możliwość korzystania i przebywania w tym miejscu jest nałożona na każdego czarownika klątwa. Gdy dochodzi do zdrady położenia lub przeteleportowania istoty niebędącej Dzieckiem Lilith, łamiący zakaz zaczyna odczuwać niewyobrażalny ból. Ten doprowadza go najpierw do szaleństwa, a ostatecznie do śmierci.
Dla zainteresowanych warto wspomnieć, iż pogoda w Spiralnym Labiryncie jako jedna z dwóch rzeczy nigdy nie ulega zmianie. Oznacza to, że czarownik nigdy nie uświadczy w tym wymiarze deszczu, śniegu, tudzież nieprzyjemnych upałów. Temperatura zawsze jest optymalna - lekko zamglone niebo rozświetlają promienie czegoś na wzór słońca.
Drugą ze “stałych” w ciągle zmieniającym się wymiarze Spiralnego Labiryntu jest lewitująca wyspa, na którą nie sposób się dostać. Podobno skrywa pewne tajemnice, ale zbliżenie się do niej fizycznie skutkuje wrażeniem oddalania się wyspy, z kolei próba teleportacji na nią sprawia, że czarownik pojawia się w miejscu, skąd dokonywał próby przeniesienia się. Próba zbudowania bramy na wyspę przenosi z kolei tuż przed zamknięte wrota w zamku.~ * * * ~Nazywany krainą wróżek lub baśniową krainą. Miejsce to jest odzwierciedleniem magii i dwojakiej natury stworzeń jej zamieszkujących. Począwszy od pogody, a na porach roku kończąc – wszystko potrafi się zmienić w przeciągu ułamka sekundy. Latające wyspy, a z nich spadające wodospady, wspaniałe góry, których szczyty pokryte są wiecznym śniegiem, kryjącym pod sobą wspaniałe mityczne bestie zwane smokami, gęste lasy, a w nich bujna roślinność i drzewa o wyglądzie gigantycznych grzybów. To tylko namiastka krajobrazu Faerielandu. O wiele istotniejszym jego elementem jest tak zwany podział na trzy biomy – jasny, ciemny, mroźny.

Jasna kraina – ziemie, tudzież królestwo należące do Jasnego Dworu. Dominują w nim wspaniałe łąki, pola, przepiękne złociste lasy i wzniesienie jak ich mało. Niebo w tym miejscu pomimo zmienności pogody bywa w większości czyste i skąpane w białych chmurkach w towarzystwie słońca.
Temperatura tutaj jest łagodna, a przy tym sprzyjająca rozwojowi wielu roślin będących cennymi składnikami alchemicznymi. Co więcej, ziemie te zamieszkane są przez magiczne stworzenia, chociażby jednorożce czy ogromne wywerny i wiele, wiele innych. Ich usposobienie, podobnie jak cała jasna kraina, jest raczej pokojowe, bądź neutralne wobec podróżnych oraz wszystkich zamieszkałych wróżek. Stworzenia te nigdy nie zaatakują jako pierwsze, chyba że zostaną do tego świadomie sprowokowane.

Ciemna kraina – zwana również krainą wiecznej ciemności. Jest to miejsce będące całkowitym przeciwieństwem jasnej krainy, a także przynależące pod władanie Ciemnego Dworu. Gęste lasy z gigantycznymi drzewami, tudzież niebezpieczne moczary skutecznie utrudniają przedarcie się przez nie promieni słońca. Z tego też względu miejsce to jest o wiele mroczniejsze.
Jedynym źródłem błękitnego, zielonego, a nawet fioletowego światła są rośliny, głównie krzewy i kwiaty. W przeciwieństwie do jasnej krainy, ciemna jest o wiele niebezpieczniejsza. Wynika to z drapieżności jej natury – wszelka roślinność, a nawet stworzenia – bazyliszki, gobliny, pająki i inne żyjątka są raczej wrogo nastawione do nieuważnych podróżników.
Co więcej, również temperatura potrafi dać nieźle w kość – i tutaj zamiast przyjemnego ciepła, dominuje głównie chłód lub duszność, co czyni to miejsce wyjątkowo trudnym do zdobycia, acz wartym. Przyczyną tego jest występowanie o wiele rzadszych odmian roślin (np. kory drzewa twardej jak stal), które są złotem dla wielu szanujących się alchemików, a także składników pochodzenia zwierzęcego.

Mroźna kraina – najbardziej nieprzyjazna, tajemnicza i niebezpieczna ze wszystkich. Nie należy do żadnego z dworów. Głównym krajobrazem są mroźne góry, które jeśli wierzyć legendom są zamieszkałe przez potężne smoki. To tutaj też swoją siedzibę ma Dziki Gon – frakcja wróżek, której zamiary są równie tajemnicze, co skąpane wiecznym śniegiem ziemie.
Niska temperatura, częste burze, obecność Smoków oraz śnieżnych trolli, nie sprzyja wyprawom eksploracyjnym. Najodważniejsi mogą jednak próbować, chociażby ze względu na bogate złoża unikatowych minerałów.Jak już się pewnie domyślacie, są to opisy dwóch światów: Spiralnego Labiryntu oraz świata wróżek. Mamy nadzieję, że dzięki nim zdołacie się jeszcze lepiej wczuć w rasy faerie oraz czarowników.


DODATKOWO:

1. Trwają prace nad doprecyzowaniem alchemii. Nie potrafimy powiedzieć kiedy dokładnie, jednakże mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się spis składników, a także miejsca ich zdobycia i nie tylko! Prosimy o cierpliwość.
2. Trwają również prace nad wprowadzeniem dwóch nowych grup wróżek. Kto wie, może pojawią się już wkrótce?
3. Pragniemy poinformować, iż udało się nam nawiązać współpracę ze stroną zrzeszającą i promującą wszystkie gry tekstowe! Informacje na ten temat znajdziecie na forum.
4. Przypominamy, że informacje na temat statusu poszczególnych ras znajdziecie w TYM temacie.


Pozdrawiamy!

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#40267 28 kwie 2018, 20:37

Kochani!

1. Mamy dla Was kilka smaczków! Pierwszymi z nich są to dwóch światów: Spiralnego Labiryntu oraz świata wróżek. Mamy nadzieję, że dzięki nim zdołacie się jeszcze lepiej wczuć w rasy faerie oraz czarowników.

2. Trwają prace nad doprecyzowaniem alchemii. Nie potrafimy powiedzieć kiedy dokładnie, jednakże mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się spis składników, a także miejsca ich zdobycia i nie tylko! Prosimy o cierpliwość.

3. Trwają również prace nad wprowadzeniem dwóch nowych grup wróżek. Kto wie, może pojawią się już wkrótce?

4. Pragniemy poinformować, iż udało się nam nawiązać współpracę ze stroną zrzeszającą i promującą wszystkie gry tekstowe! Reklamę na ten temat znajdziecie niżej. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną, a także lajkowania fanpage'a na facebooku!

Pozdrawiamy,
administracja forum

Dalsza część wpisu została usunięta, ponieważ nie dotyczy bezpośrednio reklamy forum.
~ Administracja Edenu
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018, 19:00 przez Nyga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#40545 14 maja 2018, 10:40

Kochani!
 • Mamy przyjemność poinformować, że na forum powrócił temat z zadaniami od mistrza gry! Został on lekko zmodyfikowany i podzielony na tabele dla poszczególnych ras. Zapraszamy do zapisów!
  KLIK
 • Dzisiaj została dokonana aktualizacja fabuły w temacie, a także w tabeli na ogłoszenia. Uaktualniono również spis aktualnych sesji z MG!
  KLIK
 • Wciąż trwają prace nad nowym layoutem, a także kilkoma innymi rzeczami, o których wspominaliśmy - alchemia, zaklinanie, a także forumowy sklepik - trwają konsultacje.
Pozdrawiamy,
administracja forum

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#40794 24 maja 2018, 20:37

Kochani!

Mamy dla Was kilka informacji mniej lub bardziej przyjemnych.

1. Na początek chcielibyśmy ogłosić nabór na stanowisko Mistrza Gry! O co chodzi? Osoba na tej pozycji miałaby za zadanie prowadzić rozgrywki fabularne dla rządnych przygód graczy - czy to wcześniej zaplanowanych, opisanych w odpowiednich działach czy poprowadzonych na tak zwanym spontanie.
Nie oczekujemy mistrzowskiego kunsztu pisarskiego, gdyż jego wyrobienie przychodzi z czasem. To czego jednak wymagamy to komunikatywność (stawiamy na wspólną komunikację oraz zadawanie pytań w razie nieścisłości) oraz w miarę systematyczne odpisy - przynajmniej jeden na 48H.
Chętne osoby proszone są o składanie swojej kandydatury na PW Shadowhunter.

2. Koders - osoba kodująca lub opiekun techniczny - mówiąc wprost, ktoś, kto byłby gotów sprawować pieczę nad stroną techniczną forum. Po co? Cóż, jak wiadomo obecne kody troszeczkę się sypią - jednym forum się rozłazi, u innych rozciąga, rozlatuje itp. Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie z tym nic zrobić. To jednak nie koniec smutnych wiadomości.
Jak zapewne wiecie w planach była zmiana obecnego layouta na inny. Niestety plany te zostają odroczone lub w ogóle nie zostaną zrealizowane. Powód? Brak osoby, która byłaby w stanie taki layout postawić w oparciu o projekt graficzny.
W związku z powyższym zwracamy się do Was drodzy gracze o wyciągnięcie pomocnej ręki. Popytajcie - Wam to nic nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Na pewno chętna osoba musiałaby zrobić projekt od A do Z + pola profilu. Jeśli takowa persona się nie znajdzie - jak powyżej - żadna ze zmian technicznych nie dojdzie do skutku. Przykro nam.

3. Z racji nieustannie zbliżającego się końca Maja, przypominamy o konieczności uzupełnienia dzienników postaci o wszystkie rozgrywki fabularne + retra prowadzone na aktualny miesiąc. Podliczenie gier odbędzie się 1 czerwca.

4. Przypominamy o obowiązku uzupełnienia profili postaci o wszystkie wymagane pola, a także nazwy multikont - pełne imię lub nazwisko postaci, albo ewentualny znak rozpoznawczy, np. skośny i spółka.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w zadaniach od MG, a także do przyłączenia się co chętniejszych dusz do aktualnie prowadzonej sesji.

6. Wampiry! Ostatni, acz równie ważny o ile nie najważniejszy punkt tego ogłoszenia kierujemy do Was! Pilnie poszukujemy gracza, który czułby się na siłach, by zorganizować, rozbudować i pokierować grupą nieśmiertelnych, których obecny stan jest dość kiepski. Nadal wierzymy, że uda się to jakoś naprawić, jednakże i tutaj potrzebna nam Wasza pomoc drodzy gracze! Nie jesteśmy w stanie wszystkiego organizować sami, chociażby z racji szczupłych zasobów rąk do pracy. Prosimy o zrozumienie.

Pozdrawiamy,
administracja forum

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#40932 31 maja 2018, 19:27

Jak zwykle - mamy dla Was kilka informacji!

1. Na początek przypominamy o konieczności uzupełniania swoich dzienników! Po co? Aby otrzymać punkty! Podliczenie odbędzie się jutro, także szybciutko uzupełniać braki!
Dla przypomnienia: 3 gry = 1 pkt. Liczą się również retrospekcje, o ile zostały one umiejscowione w datowaniu na konkretny miesiąc!

2. Mili Państwo, przywitajcie się proszę z dwoma nowymi Mistrzami Gry! Są nimi Cheryl Dawson - znana jeszcze jako jestemkimś oraz Joe Fisher. Trzymajcie za nich kciuki!

Skład administracji oraz MG znajdziecie pod tym linkiem.

3. Dalsza część eventu dla czarowników niebawem ruszy - do tego czasu prosimy uzbroić się w cierpliwość. Quest ludzi ruszy jak tylko pojawi się wolny slot u Mistrza Gry! W tym miejscu pragniemy poinformować, iż jedna z naszych dzielnych graczek postanawia podjąć próbę zjednoczenia i odbudowy wampirzego klanu. Jej ogłoszenie znajdziecie pod tym linkiem. Wspomóżcie ją!

Zadania od MG możecie znaleźć pod tym linkiem.

4. Profile! Uzupełniajcie swoje profile! Karta postaci, statystyki, komunikacja, dziennik - są to pola obowiązkowe do wypełnienia. Opcjonalnymi pozostają relacje oraz dom. W przypadku nagminnego braku wymaganych informacji będą wyciągane konsekwencje.

Pozdrawiamy,
administracja forum

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#41641 25 cze 2018, 18:16

Kochani!

1. Pragniemy poinformować, że z dniem dzisiejszym weszła lekka modyfikacja regulaminu tworzenia postaci. Dotyczy ona 10 punktu II części regulaminu - Tworzenie Postaci.
Regulamin znajdziecie: tutaj

Ponadto w związku z wprowadzeniem zmiany powyżej, do tematu zamówień dodano nową rubrykę.
Zamówienia znajdziecie: tutaj

2. Przypominamy o sesjach treningowych dla Nefilim. Każdy nauczyciel szkolący młodszego Nefilim jest zobowiązany do przesłania linku do zakończonej sesji do któregoś z administratorów wraz z krótkim opisem tego, co zostało przekazane w trakcie nauki, np. walka wręcz. Wówczas administrator wręczy osobie nauczanej odpowiednią ilość punktów do danej statystyki oraz punkty dla nauczyciela do własnego rozdysponowania.

Spis administracji znajdziecie na ogłoszeniu na stronie głównej forum, a także bezpośrednio w tym temacie.

3. Informujemy, że aby zachować kolor postaci, należy napisać minimum jednego posta na dwa tygodnie. W przypadku braku takowego oraz stosownej informacji na temat nieobecności (tą umieszczamy w odpowiednim do tego temacie) postać zostaje z automatu wrzucona do grupy postaci nieaktywnych. Wówczas jej wizerunek trafia do puli wizerunków to przejęcia. Radzimy tego pilnować, gdyż w momencie chęci powrotu, większy priorytet ma wpisana rezerwacja na przejmowany wizerunek niżeli powrót postaci. Ma to uchronić innych graczy przed świadomym zajmowaniem wizerunku.
W tym miejscu administracja pragnie zaznaczyć, iż każda tego typu sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie w oparciu o ważne wytyczne w tym aktywność danego użytkownika.

UWAGA: posty typu "tu pojawi się post" nie są brane pod uwagę w trakcie sprawdzania ostatniej aktywności postaci.

4. Kochani! Pamiętajcie, aby koniecznie odwiedzić temat z zadaniami od MG! Obecnie trwa event dla czarowników. Po nich ruszy zabawa dla ludzi.

Temat do działu zadań od MG: tutaj

5. Wróżki! Rozpoczął się Wasz event! Wbijajcie i bawcie się! Dla przypomnienia - wszyscy otrzymali stosowną informację, którą znajdą w swoich korespondencjach wraz z linkiem do sesji.
Link do eventu: tutaj

Pozdrawiamy,
administracja forum

Awatar użytkownika
Moje fora
shadow york, san jose, czarodzieje, berrylane

#42426 25 lip 2018, 12:21

Panie i Panowie!

Stosik informacji jak zwykle!

1. Z dniem dzisiejszym w działach wampirów, czarowników, wilkołaków i nefilim pojawiły się nowe tematy - tak zwane tematy z zadaniami (i nie tylko), w których znajduje się lista wszystkich dostępnych questów dla danej frakcji.

Możecie je znaleźć pod następującymi linkami:
<a href="http://www.shadow-york.wxv.pl/viewtopic.php?f=10/ ... Nefilim</a>
<a href="http://www.shadow-york.wxv.pl/viewtopic.php?f=121 ... kołaki</a>
<a href="http://www.shadow-york.wxv.pl/viewtopic.php?f=153 ... rownicy</a>

Warto tutaj dodać, iż część zadań nie wymaga bezpośredniej ingerencji MG. Oznacza to, że można wziąć udział w przygodzie bez nadzoru Mistrza Gry, a po jej zakończeniu otrzymać stosowną nagrodę. Aby jednak do tego doszło, należy spełnić kilka warunków, które zostały opisane we wspomnianych tematach.

2. Przypominamy o trwających poszukiwaniach na stanowisko MG!
Więcej informacji na ten temat znajdziecie: <a href="http://www.shadow-york.wxv.pl/viewtopic.php?f=1/2 ... ">TUTAJ</a>

3. Krok za krokiem zbliża się termin podliczenia sesji. Nie zapomnijcie uzupełnić swoich dzienników, jeśli chcecie dostać punkty! W przypadku braku takowego tematu lub wpisu ze wszystkimi sesjami na Lipiec, punkty nie zostaną przyznane.

Pozdrawiamy,
administracja forum

Awatar użytkownika
O mnie
Kocham tateły <3
Moje fora
Shadows of York / ML / x

#44288 07 paź 2018, 10:33

Kochani!
 • Dzisiaj pojawiła się aktualizacja na stronie głównej. Obejmuje ona nowy opis fabularny oraz wstawienie linku wraz z krótkim opisem do nadchodzącej sesji z MG! Zachęcamy do zapoznania się z informacjami!

  TUTAJ powinni stawiać się wytypowani przez swoje rasy REPREZENTANCI. W swoich postach winni uwzględnić całkowite odebranie broni oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. O telefonach również mogą zapomnieć. Przypominamy, że wstęp ma tylko JEDEN kandydat na rasę bądź grupę zorganizowaną.
  Na sam bal/przyjęcie/event zaproszeni są WSZYSCY. Udostępnione zostaje im całe Alicante!
  TUTAJ mogą wbijać chętni na zwiedzanie stolicy.

  Dla przypomnienia:
  • Czarownicy: Opal Lengyel, 169 letnia czarownica.
  • Nefilim: James Whitelight, 23 letni łowca, wybrany przez innych nefilim.
  • Wampiry: Elisabeth Graves, 549 letnia wampirzyca, wybrana spośród grupy.
  • Wataha wilkołaków: Kieran Vaughan, 33 letni wilkołak, przywódca watahy.
  • Wilkołaki niezrzeszone: Edward Greyback, 32 letni wilkołak, wybrany spośród niezrzeszonych.
  -> TUTAJ znajduje się temat z informacjami fabularnymi.
 • Sprawa wróżek została rozwiązana wcześniej. Od dziś obowiązują je nowe postanowienia. Przy okazji - ponieważ stary portal do ich świata został zniszczony w wyniku działań sekty, zmuszone są korzystać z nowego.

  Co jeszcze?
 • Zapraszamy zrzeszonych czarowników do wzięcia udziału w evencie!
  TUTAJ znajdziecie wszystkie informacje.
  Do zdobycia jest umiejętność specjalna: demoniczna forma. Reszta niech się nie martwi, każdy otrzyma możliwość zdobycia tej umiejętności. Prosimy tylko o cierpliwość. Obecna tura idzie jako pierwsza, gdyż jest kontynuacją dawno rozpoczętego questa.
 • Trzymajcie kciuki za Caranthir! Będzie prowadziła swoją próbną sesję jako MG! W tym miejscu dziękujemy też Chloe za chęci!
Pozdrawiamy,
Administracja forum


Awatar użytkownika
Moje fora
Shadows of York

#44530 27 paź 2018, 12:36

 • Z przykrością żegnamy jednego z naszych administratorów forum, Finlaya. Dziękujemy mu za ogrom pracy włożonej w forum.
 • W związku z rozwojem fabuły, pragniemy poinformować, iż na mocy decyzji Rady Clave, nowym Dyrektorem Instytutu w York został James Whitelight (awansowany podwójnie, również ze stanowiska Junior Admina na Admina)! Od dziś to on będzie kierować i opiekować się placówką łowców.

  Dodatkowo przypominamy, iż Nefilim otrzymali aktualizację tablicy zadań.
  Znajdziecie ją: TUTAJ
 • Pozostałe aktualizacje zadań otrzymali również: czarownicy, faerie, wilkołaki oraz wampiry.

  Tematy znajdziecie:
  TUTAJ - czarownicy
  TUTAJ - wróżki
  TUTAJ - wampiry
  TUTAJ - wilkołaki
 • W związku z mocno zachwianą równowagą w grupach, grupa czarowników została tymczasowo zamknięta. Gorąco zachęcamy do tworzenia kont u: Nefilim oraz Faerie.
  Ponadto przypominamy, iż od kilku dni obowiązują nowe zasady tworzenia multikont! Więcej na ten temat znajdziecie w regulaminie forum.
 • Zapraszamy do Halloweenowej zabawy! Więcej na jej temat znajdziecie: TUTAJ
Zapraszamy na shadow-york.pl