Hogwart Dream

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#44245 04 paź 2018, 10:33

Rewolucja kociołkowa!
Obrazek
Eliksiry i Zielarstwo przechodzą prawdziwą rewolucję! Na forum wprowadzono zupełnie nowy system w tych dwóch dziedzinach. Zaczynając od Eliksirów powstała zupełnie nowa klasyfikacja, która różnicuje mikstury nie tylko pod względem stopnia zaawansowania, ale także wymusza konkretne umiejętności w tej specjalizacji aby w ogóle mieć szansę uwarzyć dany specyfik. Ponadto składniki do przygotowania eliksirów nie biorą się znikąd. Trzeba je będzie wykupić albo zdobyć w inny sposób czyli chociażby je sobie... wyhodować. I tak przechodzimy do całkiem nowego opracowania dotyczącego Zielarstwa, co wzmocni rolę tej dziedziny podczas fabularnych rozgrywek. Niektóre roślinki można kupić, inne można znaleźć, a najbardziej uzdolnieni w tej specjalizacji mogą nawet je uprawiać w swoim ogródku (tudzież w doniczce na parapecie okna). W związku z powyższymi zmianami rozbudowano Aptekę Slug&Jiggers na Pokątnej, a także Skrzydło Szpitalne w Hogwarcie.
Wciąż trwa uroczysty bal w murach szkoły!
Obrazek

Awatar użytkownika

#44539 27 paź 2018, 21:45

Obrazek
Chleba i igrzysk! Chleba nie dam, ale igrzyska zawsze. W historii forum były dwa plebiscyty zwane Złotymi Tiarami, podczas których staramy się wyróżnić pewne postacie czy wydarzenia, które zyskały szczególną sympatię. I tak oto przyszedł czas na kolejny taki konkurs. Wyborów użytkownicy będą dokonywać głosując na kandydatów, którzy wzbudzili największe zainteresowanie, czymś szczególnym zachwycili i zasłużyli sobie na powszechne uznanie.
Plebiscyt - http://hogwartdream.cba.pl/viewforum.php?f=167
Zapraszamy do udziału!
Obrazek

Awatar użytkownika

#45167 23 lis 2018, 20:28

Przemyt kwitnie
Obrazek
Szmalcowników jest bardzo trudno wytropić, o czym zapewne doskonale wiedzą aurorzy od lat bezskutecznie walczący z tym problemem. Działają niezwykle ostrożnie, a ostatnio ich szczególnym zainteresowaniem cieszą się magiczne stworzenia. Pozyskiwane nielegalnie skóry, pazury, rogi sprzedawane są na czarnym rynku po znacznie niższych cenach, co przynosi im opłacalne zyski. Nie raz napadają na transporty magicznych stworzeń, wykradają je ze źródeł, a nawet prowadzą wymiany na skalę międzynarodową i takim oto sposobem ich łupem padają rzadkie i cenne okazy,
od smoków przez buchorożce po żmijoptaki.

► Ukazał się nowy Prorok Codzienny, a w nim skrót ostatnich wydarzeń fabularnych.
► Opublikowano wyniki plebiscytu Złote Tiary! Gratulujemy zwycięzcom!
► Do ekipy dołączyła Raylene Winchester jako nasz nowy moderator.
► Drobne zmiany w organizacji dormitoriów i pokoi.
►Trwa lekcja Eliksirów, lekcja Transmutacji oraz zajęcia z Wychowania do Społeczeństwa.
Obrazek

Awatar użytkownika

#45302 08 gru 2018, 17:12

Magiczna Rewolucja
Obrazek
Wielka zmiana systemu zaklęć! Prace nad gruntowną modyfikacją najbardziej magicznej części naszego świata zostały zakończone! Nowa mechanika pomoże wam jeszcze bardziej rozwijać swoje postacie oraz odpowiednio ukierunkować ich talenty. Poprawiono opisy zaklęć, niektóre czary zostały usunięte ze spisu jako bezużyteczne bądź powtarzające się, trochę nowych zaklęć dodano, pewnym czarom zmieniono klasyfikacje czy dostępność, zrezygnowano z wyszczególniania wymowy zaklęć, za to wyodrębniono chwyty i manipulacje różdżki, dodano krótkie opisy poszczególnych typów magii oraz na bardziej wymagające zaklęcia nałożono dodatkowe obostrzenia w postaci minimalnej sumy punktów statystyk potrzebnych do rzucenia danego czaru. Największe przeobrażenia przeszła czarna magia. Podniesiono jej rangę, żeby uczynić z niej coś naprawdę mrocznego, zakazanego, tajemniczego i potężnego.

II rocznica Bitwy o Hogwart
Obrazek
Bitwa o Hogwart, która rozegrała się w maju 1998r. była wydarzeniem nie tylko przełomowym, ale również tragicznym. W obronie szkoły poległo wielu uczniów, nauczycieli, a nawet dobrowolnych uczestników tej dramatycznej batalii. W Izbie Pamięci w Hogwarcie dokonano odsłonięcia tablicy ku czci ofiar tej wojny. Każda postać, która do 15 grudnia włącznie, chociaż raz w poście wspomni przynajmniej jedną z ofiar wymienioną w opisie lokacji Izba Pamięci otrzyma od MG drobny upominek.

Widzimy się na forum?
Obrazek

Awatar użytkownika

#45561 02 sty 2019, 20:21

SUMy i OWUTEMy
Obrazek
Uczniowie V i VII roku, przed wami wielkie wyzwanie! Na zakończenie roku szkolnego zdajecie niezwykle ważne egzaminy, które zadecydują o waszej przyszłości. Uczniowie V roku przystępują do Standardowych Umiejętności Magicznych (SUMów) czyli testów, których oceny będą miały wpływ na to jakie przedmioty uczeń będzie mógł kontynuować w dwóch ostatnich latach nauki, zaś uczniowie VII roku zdają Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne (OWUTEMy) czyli ostateczne egzaminy na zakończenie edukacji w Hogwarcie, które zadecydują o dalszej karierze młodego czarodzieja.
Ruszamy z końcowymi egzaminami!
Obrazek