Morsmordre

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#42278 19 lip 2018, 11:52

Mam trzy latka, trzy i pół, sięgam głową ponad stół: trzecie urodziny Morsmordre

Jeśli myślisz, że w dobie komputerów sztuka pisania zanikła, to niezawodny znak, że jesteś mugolem.

Dokładnie trzy lata temu Morsmordre powróciło online. Od tamtego czasu zmieniło się wiele, zmieniliśmy się my, zmieniło się forum, niezmieniona pozostała pasja i radość, jaką niesie ze sobą ta zabawa. Kolejne rocznice zaczynają wzruszać, nieprzerwanie z nami jesteście, nieprzerwanie wciąż chcecie się bawić: dziękujemy, bez Was - naszych morsów - utalentowanych twórców, a także Waszych ciekawych i wielowymiarowych postaci, to forum nie było takie samo. Przez trzy lata istnienia napisaliśmy niemal 150 000 postów. Ciągła popularność i brak poważniejszych upadków przez ten czas napawa nas zasłużoną dumą.

Z okazji urodzin przygotowaliśmy kilka niespodzianek:

– Zostały dodane grafiki osiągnięć: możecie obejrzeć je w swoich profilach;
– Na forum pojawiły się Karty Tarota, z ich zasadami można zapoznać się w odpowiednim wątku;
– Zmienione zostały różdżki: dodano 33 nowe drewna i 56 nowych rdzeni, przeorganizowane zostały stare, a tym samym zmianom uległy przysługujące za nie bonusy - w związku z powyższym postaci mogą zachować stare bonusy lub zmienić je na nowe w tym wątku. Mamy nadzieję, że nowe bonusy będą prostsze do przyporządkowania tak dla nowych graczy, jak i dla nowych postaci;
– Pojawiła się druga część Złotych Myśli;
– Mamy dla Was przepiękne tapety na pulpit z motywami przewodnimi Morsmordre;
– Pojawiły się dwa nowe osiągnięcia: Na głowie kwietny ma wianek i Wyrocznia;
– Pojawiło się 10 nowych lokacji;
– Zmianie uległy umiejętności przysługujące za IV poziom biegłości Śmierciożerców i Gwardzistów (dotychczas niebyłe) oraz III poziom biegłości Zakonu Feniksa;
– Ponadto, poprawionych zostało kilka zaklęć obszarowych (dopisany został problematyczny na pojedynkach zasięg rażenia większości), pojawiły się także nowe ogniska anomalii.

Doczekaliśmy się również własnego kanału na youtube, na sporządzanej playliście możecie obejrzeć wszystkie filmiki stworzone przez naszych graczy.

Mamy nadzieję, że wieczorem wypijecie zdrowie Wielkiego Morsa :alko:
[align=right]m o r s m o r d r e[/align]

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#44427 15 paź 2018, 22:25

Na morsmordre piękna złota jesień :clapclap:
nowy miesiąc, nowy rozdział dla morsów
wrzesień-październik 1956

Zakon Feniksa odkrył, jak pozbyć się anomalii: jednakowoż Rycerze Walpurgii zamierzają ugrać swoje i nie chcą pozwolić Zakonnikom zakończyć tej farsy na ich zasadach. Kto wygra? Zakon Feniksa zdobył kamień wskrzeszenia - choć w kawałkach; Czarny Pan stał się dzierżycielem czarnej różdżki, zabijając Grindelwalda na oczach swoich sług.

Już jutro ruszą zapisy na dodatkowe zaplanowane na ten miesiąc wydarzenia. Jest ich aż pięć, więc mamy nadzieję, że każdy się załapie. Można je przejrzeć w tym dziale.

Z nowości i gadżetów co są ciekawe dla postronnych lub być mogą, to dorobiliśmy się generatora kart postaci. Jeśli ktoś dotąd uciekał przed naszym forum, bo nie chciało mu się uzupełniać tabeli biegłości (śmiało, nie ma się czego wstydzić, naprawdę to rozumiemy) to już się może zarejestrować, bo ma super skrypt, który policzy za niego.

Do zobaczenia na morsmordre :alko: Początek nowego miesiąca to najlepszy moment, aby dołączyć do gry.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#45249 03 gru 2018, 0:42

Obrazek

Zgromadzenie w Stonehege zostało rozpoczęte. Czy spotkanie na szczycie zmieni losy czarodziejskiego świata?

Tego dnia niebo było pokryte gęstymi, stalowoszarymi chmurami, nie było wiatru, powietrze stało ciężko, a wokół Salisbury panowała całkowita cisza. Arystokraci ze wszystkich zakątków Anglii za pomocą specjalnie przygotowanych do podróży świstoklików gromadzili się nieopodal Salisbury. Szeroka aleja prowadziła od północnego wschodu na południowy zachód, do kamiennego kręgu była bardzo długa. Ciągnęła się gęstą, zieloną trawą, pomiędzy dwoma niezbyt głębokimi rowami, które równo obrysowywały pełen okrąg wokół pozostałości po kamiennej budowli. Niezbyt wysoki wał ziemny zdawał się osłaniać to miejsce od wiatru. Wszyscy wiedzieli, że miejsce to było zabezpieczone przed mugolami — tego dnia z pewnością żaden z nich nie przeszkodzi w zgromadzeniu, a także przed anomaliami i wszystkimi czynnikami atmosferycznymi. Nie zapowiadano deszczu, ale ociężałe chmury wyglądały jakby zaraz miał lunąć z nich deszcz.

Kromlech zdawał się zapełniać. Przy pozostałościach po kredowym pierścieniu wewnątrz wysokich głazów piaskowca zaczęli gromadzić się pierwsi arystokraci. Na zewnątrz, oparci o nie plecami, twarzami zwróconymi we wszystkie strony świata stali mężczyźni w ciemnych szatach, ich głowy były przysłonięte. Pracownicy Ministerstwa Magii, a także osoby zaznajomione ze strukturą ministerstwa mogły bez trudu rozpoznać formę ubioru, a także oznakowanie na lewej piersi. Patrol egzekucyjny. Miał strzec porządku, a także bezpieczeństwa — Ministra, który potwierdził swoją obecność, a także wszystkich zgromadzonych gości.

Może i jesteśmy starym forum, ale stare rzadko znaczy gorsze, bo z jakiegoś powodu już się tyle lat trzymamy. I to bez kryzysu. Bardzo lubimy nowych graczy. Są fajni. Budźcie się z jesiennej chandry i wpadajcie, mamy dla Was ciepełko. :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#45523 29 gru 2018, 20:44

Święta, święta i po świętach. Morsy na gwiazdkę otrzymały od nas czekoladowe żaby; odtąd postaci na morsmordre mogą naprawdę kolekcjonować karty z popularnych słodyczy. Szał kart już się zaczął, a z okazji świąt każda postać* otrzymała jedną czekoladową żabę w prezencie.

Obrazek

Uwaga, prezent można odebrać tylko do końca roku - ale dwa dni to dość, aby stworzyć kartę postaci i dołączyć do gry!

* za wyjątkiem multikont, jeden prezent przysługuje graczowi na wszystkie konta

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#46348 14 mar 2019, 22:01

na morsmordre nowy rozdział
listopad - grudzień 1956 r.
Obrazek

Początek nowego miesiąca jest najlepszym momentem, by stać się nowym morsem. Zapraszamy, wbrew pozorom nie robimy pieczeni z młodych morsów, uwielbiamy patrzeć, jak dorastają i zostają z nami na długie lata!

Świat długo zbierał się po tragedii majowej nocy, anomalie wywoływały moc przedziwnych zdarzeń - przedziwnych i okrutnych, pojawiając się raz za razem w najmniej oczekiwanych miejscach, kalecząc, raniąc i mordując bezradnych czarodziejów.

Najtęższe umysły zgromadzone w Zakonie Feniksa oraz wokół Lorda Voldemorta zastanawiały się nad istotą anomalii, dochodząc do wniosku, że wszystkiemu winne były mroczne rytuały Grindelwalda, przeprowadzone we wciąż niewiadomym celu gdzieś pośród cel Azkabanu. Rycerze dotarli do samego Grindelwalda, przechwytując jego tajemnice i uśmiercając go, podczas gdy Zakon odkrył, że tajemnicą do ustabilizowania sytuacji w kraju była trójka dzieci ocalonych niegdyś przez nich z miejsc kaźni okrutnego czarnoksiężnika. Rozpoczął się wyścig z czasem, Lord Voldemort nakazał swoim zwolennikom chronić gniazdo anomalii-matki, podczas gdy Zakon rozpoczął budowę prowadzącego do niej tunelu, by móc ją zniszczyć; sukces odnieśli ci drudzy - moc tunelu okazała się znacznie silniejsza od zapory wzniesionej przez Rycerzy. Zdawało się, że droga do zwycięstwa wiodła już prosto.

Zagadką pozostawał odnaleziony przez Zakon Feniksa kamień wskrzeszenia - zniszczony w pył za sprawą jednego z rytuałów. Bathilda Bagshot w tajemnicy pracowała nad jego magią.

Minister Longbottom panował twardą ręką, za jego rządów biuro aurorów cechował wyższy wskaźnik wykrywalności przestępstw, a czarnoksiężnicy nie mogli go dłużej ignorować. Zniszczony Azkaban i zbuntowani dementorzy nie pozwalali zająć się jego więźniami tak, jak należy, jednak przepełnione zasinionymi twarzami Tower of London dawało jasny dowód, że Harold Longbottom zamierzał dochować wszelkich złożonych obietnic, a nade wszystko obietnic przywrócenia ładu i sprawiedliwości. Drastyczne środki coraz śmielej podejmowane przez Rycerzy wymagały coraz drastyczniejszych środków podejmowanych przez samego Ministra, który ostatecznie udzielił aurorom zezwolenia na korzystanie z zaklęcia Avada Kedavra. I choć jego czyny cieszyły tych, których obiecał chronić - jak to zwykle bywa - nie wszyscy byli zadowoleni.

Arystokracja przerażona wizją utratą kontroli i wpływów, postawienia pod sąd swoich synów, zwołała w szczyt w Stonehenge, który zakończył się zamachem stanu. Rozgorzała bitwa, pośrodku której pojawił się sam Lord Voldemort - by namaścić ku marionetkowej władzy Cronosa Malfoya. To wtedy świat dostrzegł, że wojna rozgrzała już na dobre, jako dzierżyciel legendarnej Czarnej Różdżki zdobytej po Grindelwaldzie, Sami Wiecie Kto wydawał się niepowstrzymany.

Za Haroldem Longbottomem rozesłano listy gończe, jednak nikt nie zdołał go pochwycić. Ujęcie dawnego ministra uznano za priorytet Brygady Uderzeniowej, jednak w kuluarach dużo mówiono o tym, że aurorzy ku wściekłości najbardziej znaczących konserwatywnych polityków umyślnie gubili wszelkie prowadzone do niego tropy. Powołana do pomocy wiedźmia straż nie uzyskała na jego temat żadnych informacji. Niewielu wiedziało, że zaczął działać w podziemiu, stając się potężnym sprzymierzeńcem wciąż sekretnego Zakonu Feniksa.

Cronos Malfoy, przy wsparciu pękatych skarbców wszystkich rodzin, które podczas Szczytu w Stonehenge oddały hołd Lordowi Voldemorowi, błyskawicznie odbudował zrujnowane Ministerstwo Magii, wprowadzając w nim własne porządki. Zwolennicy Sami Wiecie Kogo stali się bezkarni, lecz jego wysiłki prowadzące do całkowitego usunięcia biura aurorów rozbiły się o brak zgody Wizengamotu, którego przewodnicząca, Elizabeth Abbott, wygłosiła płomienną mowę o tradycji, jej znaczeniu i historii. Ostatecznie aurorów skierowano do wyłapywania pogubionych i oszalałych zwolenników Grindelwalda, którzy po jego śmierci stali się jeszcze bardziej problematyczni. Zlikwidowany został Oddział Kontroli Magicznej, a jego obowiązki zostały w pełni rozdzielone na pozostałe służby. Wewnątrz Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów wdarła się polityka, która blokowała wszelkie rozsądne decyzje - i jedynie Wizengamot odważnie jak nigdy wyrastał na głównego oponenta bezdusznego Ministra Magii, wciąż dzierżąc władzę pozwalającą na kontrowanie niektórych jego decyzji.

Na główne rządowe medium forsowany zaczął być Walczący Mag. Prorok Codzienny utracił licencję, ale mimo to nie przestał wydawać gazet, choć w ten sposób przeciwstawiając się reżimowi.

Niemal do cna wyplewione przez Longbottoma korupcja i nepotyzm zatryumfowały znów. Z najwyższych stanowisk zwalniano czarodziejów wątpliwego pochodzenia. Społeczność Wielkiej Brytanii nie mogła dłużej czuć się bezpiecznie: czasy nawet za panowania szalonej Tuft nie były tak chwiejne jak dzisiaj.

Nastała Noc Duchów, gdy wtem z nieba uderzył pierwszy grom, gdy wody u wybrzeży Anglii pociemniały i zebrały się, by uderzyć tajfunem w ląd. Jasne niebo zaszło chmurami czarnymi jak węgiel, a trzaskające gromy zdawały się silniejsze, niż podczas najcięższych burz pamiętanych przez najstarszych czarodziejów. Nawałnica rozpętała się na dobre i gdy trwała dzień, dwa, zrzucano to jeszcze na pogodowe anomalie - jednak po miesiącu jej trwania każdy musiał już pojąć, że oto coś zmieniło się bezpowrotnie. Przerażająca burza miała nie skończyć się nigdy, a każde korzystanie z magii, już zamiast wzbudzać u czarodziejów dolegliwości, zdawało się ją podrażniać. Pewnego dnia jeden z piorunów trafił wieżę Big Bena, przełamując ją na pół - niektórzy mówili, że ta zemsta natury symbolizowała tylko to, co uczynił już człowiek: okrutny i permanentny podział, którego nie dało się już odwrócić.

Ale za burzę nie odpowiadała natura. Jedynie rycerze mogli zdawać sobie sprawę z tego, że była konsekwencją ich igrania ze straszną, pradawną czarnoksięską mocą, która wymknęła się spod kontroli, przelewając na cały kraj niszczycielską magię anomalii.