Morsmordre

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#42278 19 lip 2018, 11:52

Mam trzy latka, trzy i pół, sięgam głową ponad stół: trzecie urodziny Morsmordre

Jeśli myślisz, że w dobie komputerów sztuka pisania zanikła, to niezawodny znak, że jesteś mugolem.

Dokładnie trzy lata temu Morsmordre powróciło online. Od tamtego czasu zmieniło się wiele, zmieniliśmy się my, zmieniło się forum, niezmieniona pozostała pasja i radość, jaką niesie ze sobą ta zabawa. Kolejne rocznice zaczynają wzruszać, nieprzerwanie z nami jesteście, nieprzerwanie wciąż chcecie się bawić: dziękujemy, bez Was - naszych morsów - utalentowanych twórców, a także Waszych ciekawych i wielowymiarowych postaci, to forum nie było takie samo. Przez trzy lata istnienia napisaliśmy niemal 150 000 postów. Ciągła popularność i brak poważniejszych upadków przez ten czas napawa nas zasłużoną dumą.

Z okazji urodzin przygotowaliśmy kilka niespodzianek:

– Zostały dodane grafiki osiągnięć: możecie obejrzeć je w swoich profilach;
– Na forum pojawiły się Karty Tarota, z ich zasadami można zapoznać się w odpowiednim wątku;
– Zmienione zostały różdżki: dodano 33 nowe drewna i 56 nowych rdzeni, przeorganizowane zostały stare, a tym samym zmianom uległy przysługujące za nie bonusy - w związku z powyższym postaci mogą zachować stare bonusy lub zmienić je na nowe w tym wątku. Mamy nadzieję, że nowe bonusy będą prostsze do przyporządkowania tak dla nowych graczy, jak i dla nowych postaci;
– Pojawiła się druga część Złotych Myśli;
– Mamy dla Was przepiękne tapety na pulpit z motywami przewodnimi Morsmordre;
– Pojawiły się dwa nowe osiągnięcia: Na głowie kwietny ma wianek i Wyrocznia;
– Pojawiło się 10 nowych lokacji;
– Zmianie uległy umiejętności przysługujące za IV poziom biegłości Śmierciożerców i Gwardzistów (dotychczas niebyłe) oraz III poziom biegłości Zakonu Feniksa;
– Ponadto, poprawionych zostało kilka zaklęć obszarowych (dopisany został problematyczny na pojedynkach zasięg rażenia większości), pojawiły się także nowe ogniska anomalii.

Doczekaliśmy się również własnego kanału na youtube, na sporządzanej playliście możecie obejrzeć wszystkie filmiki stworzone przez naszych graczy.

Mamy nadzieję, że wieczorem wypijecie zdrowie Wielkiego Morsa :alko:
[align=right]m o r s m o r d r e[/align]

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#44427 15 paź 2018, 22:25

Na morsmordre piękna złota jesień :clapclap:
nowy miesiąc, nowy rozdział dla morsów
wrzesień-październik 1956

Zakon Feniksa odkrył, jak pozbyć się anomalii: jednakowoż Rycerze Walpurgii zamierzają ugrać swoje i nie chcą pozwolić Zakonnikom zakończyć tej farsy na ich zasadach. Kto wygra? Zakon Feniksa zdobył kamień wskrzeszenia - choć w kawałkach; Czarny Pan stał się dzierżycielem czarnej różdżki, zabijając Grindelwalda na oczach swoich sług.

Już jutro ruszą zapisy na dodatkowe zaplanowane na ten miesiąc wydarzenia. Jest ich aż pięć, więc mamy nadzieję, że każdy się załapie. Można je przejrzeć w tym dziale.

Z nowości i gadżetów co są ciekawe dla postronnych lub być mogą, to dorobiliśmy się generatora kart postaci. Jeśli ktoś dotąd uciekał przed naszym forum, bo nie chciało mu się uzupełniać tabeli biegłości (śmiało, nie ma się czego wstydzić, naprawdę to rozumiemy) to już się może zarejestrować, bo ma super skrypt, który policzy za niego.

Do zobaczenia na morsmordre :alko: Początek nowego miesiąca to najlepszy moment, aby dołączyć do gry.

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje fora
morsmordre

#45249 03 gru 2018, 0:42

Obrazek

Zgromadzenie w Stonehege zostało rozpoczęte. Czy spotkanie na szczycie zmieni losy czarodziejskiego świata?

Tego dnia niebo było pokryte gęstymi, stalowoszarymi chmurami, nie było wiatru, powietrze stało ciężko, a wokół Salisbury panowała całkowita cisza. Arystokraci ze wszystkich zakątków Anglii za pomocą specjalnie przygotowanych do podróży świstoklików gromadzili się nieopodal Salisbury. Szeroka aleja prowadziła od północnego wschodu na południowy zachód, do kamiennego kręgu była bardzo długa. Ciągnęła się gęstą, zieloną trawą, pomiędzy dwoma niezbyt głębokimi rowami, które równo obrysowywały pełen okrąg wokół pozostałości po kamiennej budowli. Niezbyt wysoki wał ziemny zdawał się osłaniać to miejsce od wiatru. Wszyscy wiedzieli, że miejsce to było zabezpieczone przed mugolami — tego dnia z pewnością żaden z nich nie przeszkodzi w zgromadzeniu, a także przed anomaliami i wszystkimi czynnikami atmosferycznymi. Nie zapowiadano deszczu, ale ociężałe chmury wyglądały jakby zaraz miał lunąć z nich deszcz.

Kromlech zdawał się zapełniać. Przy pozostałościach po kredowym pierścieniu wewnątrz wysokich głazów piaskowca zaczęli gromadzić się pierwsi arystokraci. Na zewnątrz, oparci o nie plecami, twarzami zwróconymi we wszystkie strony świata stali mężczyźni w ciemnych szatach, ich głowy były przysłonięte. Pracownicy Ministerstwa Magii, a także osoby zaznajomione ze strukturą ministerstwa mogły bez trudu rozpoznać formę ubioru, a także oznakowanie na lewej piersi. Patrol egzekucyjny. Miał strzec porządku, a także bezpieczeństwa — Ministra, który potwierdził swoją obecność, a także wszystkich zgromadzonych gości.

Może i jesteśmy starym forum, ale stare rzadko znaczy gorsze, bo z jakiegoś powodu już się tyle lat trzymamy. I to bez kryzysu. Bardzo lubimy nowych graczy. Są fajni. Budźcie się z jesiennej chandry i wpadajcie, mamy dla Was ciepełko. :<3: