Altera Mundi

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
fantasy wciąż w budowie
 Aurora Borealis#9923

#58786 02 paź 2022, 20:00

Oto i my, Starzy Wyjadacze otwieramy wrota do Altera Mundi! Paryż czeka na przyjęcie swych nowych, nadnaturalnych gości! Pilnujcie tylko swoich cieni!
Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony
Oto obiecane przez nas

WIELKIE OTWARCIE!!


Serdecznie zapraszamy


ALTERA MUNDI

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do przekroczenia tych magicznych wrót!

Pozdrawiamy
Starzy Wyjadacze

Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
Moje RPGi
fantasy wciąż w budowie
 Aurora Borealis#9923

#59104 01 gru 2022, 19:56

śmierć prawej ręki Szczęściarza zaowocowała kolejnym śledztwem; Dzieci Luny szukają sprawcy.
Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Od otwarcia minęły już prawie dwa miesiące:
- Został utworzony specjalny spis rodów graczy. Zachęcamy do zajmowania stanowisk w rodzinach i udziale w ich istnieniu
- Nieustannie idziemy do przodu z eventem Nowego Hannibala Lectera, jak i śledztwem śmierci prawej ręki Szczęściarza - głowy rodu Scaletta. Zapraszamy do udziału w zabawie, a więcej informacji znajduje się w temacie wydarzeń fabularnych.
- Pojawił się nowy temat dotyczący pożywienia, który przedstawia historię pokarmu stosowanego przez Długowiecznych na przestrzeni czasu, aby dać graczom możliwość lepszego wczucia się w klimat w związku z wprowadzeniem krwi syntetycznej / hodowli mięsa dopiero w drugiej połowie XX wieku. Dodatkowo w temacie znajdują się informacje dotyczące polowań.
- Została przygotowana specjalna lista zajętych własności w Paryżu znajdujących się pod skrzydłami wampirów i wilkołaków.
- Zapraszamy do zaznajomienia się z Familiantami - ludźmi bezpośrednio związanymi z długowiecznymi. Mamy nadzieję, że urozmaici Wam to grę i pozwoli na puszczenie większej wodzy wyobraźni.
- Zostały utworzone zdarzenia losowe, które umożliwiają rozgranie wylosowanego poprzez rzut kostką scenariusza. Gorąco zachęcamy do korzystania z nich i wykorzystywania pomysłów jako urozmaicenie fabuły.
- Przy okazji z przyjemnością informujemy, iż prowadzimy pracę nad rasą ludzi i możliwością grania nią na forum. Przy tej okazji jest wysokie prawdopodobieństwo wprowadzenia zmian dotyczących multikont, co planujemy wprowadzić na początku Nowego Roku.

Dziękujemy również przy tej okazji za okazywane nam przez Was wsparcie i zrozumienie.

Pozdrawiamy
Starzy Wyjadacze

Obrazek Obrazek





Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
fantasy wciąż w budowie
 Aurora Borealis#9923

#59317 14 gru 2022, 18:56

śmierć prawej ręki Szczęściarza zaowocowała kolejnym śledztwem; Dzieci Luny szukają sprawcy.
Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Kochani!

Jak obiecaliśmy, tak znosimy ograniczenia względem multikont. Od teraz można mieć więcej niż dwa konta, o ile zostaną spełnione następujące warunki:
- drugie konto (1 kontem jest konto główne / 2 - 1 multik) przysługuje za darmo.
- trzecie konto wymaga napisania po 20 postów na kontach 1 i 2.
- czwarte konto wymaga napisania po 40 postów na kontach 1, 2 i 3.
- każde kolejne konto to + 20 postów na każdym koncie, czyli: 1 konto: 60, 2 konto: 60, 3 konto: 60 i tak dalej.
- można mieć kilka postaci wampirów i wilkołaków o ile nie należą do tego samego rodu, np. Dracula. Postać człowieka nie może zostać przemieniona przez wampira/wilkołaka, który należy do rodu, w którym gracz prowadzący postać ludzką posiada już swoje multikonto.

Dodaliśmy dopisek do regulaminu, który zabrania zabijania postaci gracza przez innego gracza, chyba że na jego własne życzenie. Ponadto! Oddajemy do dyspozycji zupełnie nową rasę: ludzi! Został dodany stosowny opis rasy + informator.

Pozdrawiamy
Starzy Wyjadacze
Obrazek
Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
Moje RPGi
fantasy wciąż w budowie
 Aurora Borealis#9923

#59646 22 sty 2023, 23:05

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Cześć i czołem!

Jak Wam mija pierwszy miesiąc nowego roku? Już przestaliście się mylić z pisaniem daty czy jeszcze nie?

Wszystkich bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy do zaglądania do tematu z szukajkami. Może pomoże to nowym osóbkom znaleźć pomysł na odnalezienie się w naszej społeczności, a starszym podsunie ideę na jakieś multi? Nie, my nic nie sugerujemy! Nie bardziej niż zwykle: tym bardziej, że spadły restrykcje dotyczące kont.

Bardzo bardzo mocno zachęcamy do wyciągania zagubionych biedaków wiszących w temacie ”kto zagra”! Niech nam tam nie wiszą tak smętnie, prosząc o wątki… A jeśli ktoś nie ma pomysłu na grę, a bardzo chciałby coś rozpisać, to przypominamy, że specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy scenariusze, z których każdy może sobie skorzystać! Nic tylko losować, albo wybierać, łapać „wiszących” i grać!

Dla lubiących rozrywkę przypominamy, że cały czas trwa zabawa sylwestrowa u Van der Ereteinów! Mamy muzykę, krew, mięso i mnóstwo dobrej zabawy! Obiecujemy nie psocić za bardzo, ale i tak wiemy, że fabuła rządzi się własnymi prawami, a my nic nie możemy z tym zrobić…

Informujemy też, że zbliżamy się powoli do zamknięcia rozdziału z mordercą grasującym po naszym kochanym Paryżu! Ciekawe, któż taki śmiał robić tyle zamieszania i jakie tez były jego motywy?

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył: miasto Paryż dorobiło się swojego opisu. Do tego spisaliśmy dostępne miejsca pracy w mieście. W tym samym temacie można też składać wnioski o dopisanie należących do naszych Graczy własności w Paryżu i okolicach.

I jeszcze raz rzucamy, że udostępniliśmy do gry nową rasę – ludzi! Oni też jak najbardziej mogą uczestniczyć w fabułach, nie ograniczamy się tylko do nadnaturalnych! Bardzo zachęcamy do tworzenia postaci z tej grupy, niech mają swój głos w świecie!

A na koniec życzymy wszystkim mnóstwa zajmujących wątków do rozpisania, wspaniałych relacji, ciekawych pomysłów i przede wszystkim wiele, wiele zabawy i radości płynącej z gry! Do zobaczyska w następnym ogłoszeniu!

Wasza szurnięta kochana Administracja!
.

Pozdrawiamy
Starzy Wyjadacze

Obrazek Obrazek





Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61075 28 cze 2023, 16:18

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Hej, hi, hello,
   
   Z tej strony team Altery, przynosimy Wam garść newsów co tam w mrocznym świecie paryskich wampirów i wilkołaków.
   Trwa w najlepsze fabularny kwiecień 2023. Powoli gasną samochody i opony po zamieszkach, które wstrząsnęły nie tylko francuskimi ulicami, ale też środowiskiem familiantów. Tłumione są wewnętrzne bunty, porządkowane ciała, z drugiej strony zaś niektórzy wykorzystują niespokojny czas na ukręcenie własnych lodów.
   Do dyspozycji graczy została oddana obszerna lista mini-eventów i fabuł, za których rozegranie lecą drogocenne punkty rozwoju. Tymczasem wampiry wzięły się za zgłębianie swoich korzeni podczas archeologicznej misji pełnej zagadek i niebezpieczeństw. Jak wyjdzie im konfrontacja z tajemnym zakonem strzegącym sekretu dawnego chińskiego cesarza?
   Z drugiej strony chaos po zniknięciu True Alfy wilkołaków trwa – ród z trudem akceptuje jego zastępczynię spoza klanu, część wilków zebrała się, by w ramach serii sesji odnaleźć zgubę, są jednak też tacy, którzy nie czekają jego powrotu, zastanawiając się jak przełamać ciąg hierarchii towarzyszący wilkom od zawsze. Pionki w grze powoli rozstawiane są na szachownicy, w powietrzu śmierdzi wewnętrznymi walkami. Po której stronie byś się opowiedział?
   Od ruszenia forum poszedł update regulaminu, poszerzone zostały opisy rodów, na bieżąco uzupełniane jest lore adekwatnie do tego, ile sekretów udało się odnaleźć naszej nieśmiertelnej społeczności w grze. Otworzyliśmy możliwość posiadania więcej niż jednego multikonta, w ramach bieżącej fabuły można też nabywać i pozbywać się zalet i wad. Oddaliśmy również do dyspozycji rasę ludzi – nieświadomych istnienia nieśmiertelnych potworów, albo wręcz przeciwnie: lojalnych swoim panom familiantów, którzy czekają na możliwość obudzenia się dla nocy.
   Jesteśmy otwarci na sugestie, z chęcią wrzucamy na administracyjny talerzyk wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły. Interesuje Cię zatem fabuła? A może chcesz pograć luźne wątki?
   Wpadaj do nas!
   
   Pozdrawiamy,
   Administracja Altery

Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61155 01 sie 2023, 14:15

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Witajcie, cześć i czołem

Po raz kolejny przychodzimy do Was z garścią nowinek z naszego forum - jeszcze cieplutkich!

1 sierpnia realnej daty następuje zmiana miesiąca fabularnego: żegnamy Kwiecień, a witamy Maj. Trwające w ten czas zamieszki w Paryżu są już praktycznie niezauważalne dla istot nadnaturalnych, a to za sprawą zawiązania współpracy w czasie aktywnych działań pomiędzy wampirami oraz wilkołakami właśnie na rzecz zduszenia problemów w zarodku.

Znika niezadowolenie i ogólna niechęć - uspokajają się również familianci, ludzcy pracownicy długowiecznych - wszystko wraca do względnej normy, przynajmniej po drugiej stronie lustra - śmiertelny świat nadal bowiem boryka się z typowo "przyziemnymi" problemami.

Porządkowanie spraw to niejedyne zajęcie, którym przez ostatni czas zajmowali się nadnaturalni. W końcu na światło dzienne wychodzi tajemnica zaginionego alfy. Tropił on organizację zagrażającą sojuszowi - Novus Ordo.
Przedstawiciele ugrupowania jawnie wyrażają pogardę wobec zawiązanego sojuszu pomiędzy rasami. Ich akcje stają się coraz śmielsze, a słowa bardziej bezczelne - zduszenie w zarodku TEGO problemu może nie być łatwe. Czas pokaże, jak rozkwitnie zasiane ziarno i po której stronie opowiedzą się nadnaturalne rodziny, dotychczas rzekomo wierne obowiązującemu kodeksowi.

Jeżeli jesteście zainteresowani, co jeszcze działo się w ostatnim miesiącu fabularnym, jakie przygody przeżyły postaci i co takiego mieszano w rodowych kociołkach (a mieszano wiele), to serdecznie zapraszamy na nasze forum do wspólnej zabawy!

Pozdrawiamy,
Administracja Altery

Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61374 01 paź 2023, 19:37

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Cześć i czołem! Mamy dla Was woreczek informacji o tym, co aktualnie dzieje się na naszym forum.

Zaczynając od fabuły:
Novus Ordo, zwolennicy nowego porządku przestali bawić się w półśrodki. Do socjety Dzieci Nocy dotarły drogą pantoflową wieści o porwaniu radnego Marcusa oraz plotki dotyczące działań poprzedzających to przedsięwzięcie.
Obecnie trwają "polowania" na wszystkie bezkastowe wilkołaki. Znika ich z dnia na dzień coraz więcej, nie tylko z terenów Paryskich, ale również w innych krajach. Mniejsze rady, podlegające Najwyżej Radzie, meldują również pierwsze zniknięcia wampirze.
Kilka większych korporacji, stanowiących trzony rodów/watah straciło znaczne ilości funduszy i padło ofiarą cyberataków. Zdaje się, że ktoś próbuje wyeliminować najważniejsze zasoby Dzieci Nocy, zgromadzone przez lata fortuny.
Aby było zabawniej, niepokój i chaos w końcu odbija się na rodzie Objazannost, który pod rzekomym pretekstem przyjęcia grubego zlecenia, w czerwcu 2023 postanawia opuścić Paryż. Wiadomość ta może się spotkać z ogromnym zaskoczeniem, szczególnie iż Sonia, Alfa rodu, z odejścia nie zrobiła większej nowiny, nie informując praktycznie nikogo spoza rodziny.

A teraz garść rzeczy technicznych:
- z uwagi na powyższą aktualizację fabularną, wilczy ród Objazannost staje się niegrywalny
- otwierają się nowe ścieżki fabularne, których rozegranie będzie miało wpływ na dalszy rozwój wydarzeń
- opisy ras zostaną poddane przeredagowaniu. Zostaną dodane informacje, które mamy nadzieję, ułatwią odgrywanie postaci z konkretnej rasy. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
- na forum wita nas wszystkich nowy miesiąc: czerwiec 2023 roku, który będzie trwał do końca realnego listopada.

Gorąco zapraszamy do wcielenia się w rolę wampira, wilkołaka lub człowieka na naszym forum. Zapraszamy także do wspólnej fabularnej zabawy lub gier o lżejszym charakterze, których trzonem jak najbardziej mogą być relacje między postaciami. W końcu na naszym forum poza krwawymi walkami o władzę nad światem, nie brakuje wielu przystojnych Panów czy urodziwych Pań, chcących poszerzyć grono znajomych i nie tylko :-).

Pozdrawiamy,
knująca Administracja <3

Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61486 20 paź 2023, 16:20

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

"Ja, Głowa Rodu z nadania Najwyższej Rady, z dniem 15 maja 2023 roku informuję o rozwiązaniu rodu Scaletta. Członkowie rodu wracają do swoich korzeni i pochodzenia mutacji wirusowej, pozwalającej imitowanie ludzi w nowej strukturze.
Z dniem dzisiejszym, nazywać się będą Jadeitowym Smokiem, którego źródło czerpać będzie z wiedzy Dalekiego Wschodu, a ich zadaniem będzie zachowanie wiedzy Dzieci Nocy na wieczność w swoich archiwach, aby zabezpieczyć ją przed zagubieniem w meandrach burzliwej przyszłości, jaka dotyka nasze gatunki.
"
   
   Cytując fragment wiadomości Sahaka do wszystkich głów rodów - dokonało się. Ród Scaletta przeszedł obiecaną reformę, powracając do korzeni: zmieniając swoją dotychczasową doktrynę oraz strukturę na zupełnie nową, unikalną pośród grona pozostałych wampirzych rodów.
   
   Wiadomość ta jest jeszcze świeża, a reakcje pozostałych póki co nieznane. Jedno może być pewne: wkrótce może rozpocząć się gorąca dyskusja na ten temat. Jak na taką nowinę odpowiedzą inni? Czy umocni to pozycję rodu? A może wzbudzi niepokój?
   Jedno jest pewne: Scaletta/Jadeitowy Smok ma powód do świętowania swojego nowego początku.
   
   Więcej o nowej strukturze rodu znajdziecie pod tym linkiem <3
   https://altera-mundi.forumpolish.com/t6 ... itowy-smok

Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61560 01 lis 2023, 16:28

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Cukierek albo figielek!

Obrazek
Z okazji Halloween rozdaliśmy wszystkim po smacznym cukierku, a do tego uruchomiliśmy Straszną Loooooteriaaadę!
Życzymy Wam spokojnego dnia, dużo cukierków i figielków - raz jeszcze dziękujemy również, że jesteście z nami tak długo <3

-> więcej na temat informacji o loteriadzie znajdziecie: tutaj

Pozdrawiamy Was serdecznie i gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy na forum <3
Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61673 30 lis 2023, 21:17

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI


Drodzy gracze!

Z przyjemnością oddajemy w wasze ręce przygotowane w pocie czoła aktualizacje fabularne.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Nastąpił przeskok fabularny i wraz z dniem 1 grudnia zaczyna się fabularny grudzień.
  • Zostały poprawione opisy ras, zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.
  • Zostały udostępnione opisy frakcji i ich przywódców, w tym szefa Novus Ordo,
  • W lipcu nastąpił upadek rady, niektóre dzielnice zostały przejęte przez Novus Ordo.
  • Rody wampirze połączyły się, tworząc jedną, zjednoczoną frakcję wampirów
  • Watahy wilkołacze połączyły się, tworząc jedną, zjednoczoną frakcję wilkołaków
  • Na terenie V dzielnicy powstał hotel - azyl dla nieśmiertelnych i ludzi, którzy wiedzą o ich istnieniu. Hotel jest miejscem, gdzie zabroniona jest wszelka agresja, a każdy nadnaturalny może się tam schronić.
  • Możliwa jest edycja karty postaci do końca fabularnego grudnia. W celu podmiany/aktualizacji KP, prosimy o zgłaszanie się do tematu z zamówieniami.
  • Wampiry i wilkołaki, które nie przyłączyły się do frakcji nie mają łatwo - muszą sprawdzić jak rozpoznawalne są przez łowców Novus Ordo
  • Przebywanie na dzielnicach Novus Ordo nie jest proste - dla urozmaicenia rozgrywki można rzucić kością by zobaczyć, co cię spotkało na ich ziemiach. Rzut kością jest nieobowiązkowy, jednak może przynieść fajne zaczepki pod wątki razem z dobrymi lub złymi konsekwencjami.
  • Oficjalnie pożegnaliśmy ze składu Administracji Elisabeth Riche oraz Marcusa. Serdecznie dziękujemy za ich wkład w forum i ten wspólnie spędzony czas!
Więcej na temat najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy znajdziecie tutaj

CO SIĘ DZIEJE
  • Zapraszamy serdecznie do udziału w zabawie zimowej, gdzie każdego dnia można otworzyć okienko w kalendarzu adwentowym. Codziennie można dostać inną nagrodę, a systematyczność w otwieraniu “okienek” może przynieść duże korzyści fabularne
  • Zapraszamy do udziału w konkursie na zimowy profil! Do wygrania punkty doświadczenia, a także gwarantowane nagrody dla każdego uczestnika
  • Dzisiaj (30.11.2023 r.) ostatni dzień na wzięcie udziału w strasznej loteriadzie!
CO NAS CZEKA
  • W najbliższych tygodniach będzie także aktualizacja mechaniczna, po której możliwe będzie zresetowanie postaci na poziomie mechanicznym
  • W najbliższych dniach zacznie się także mini event - jarmark świąteczny. W tym momencie zostały tylko ostatnie poprawki, możecie się go więc spodziewać do końca tego tygodnia.
Pozdrawiamy i życzymy miłej gry,
administracja <3

Linki do odpowiednich informacji podlinkowane są w tutaj
Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61743 25 gru 2023, 11:01

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Obrazek

Co jeszcze?
→  otóż chcielibyśmy dodatkowo poinformować, że z okazji świąt, oddajemy Wam do dyspozycji odświeżone, lekko zmienione wersje umiejętności specjalnych! Od dziś nie wymagają one żadnej "aktywacji", o czym możecie przeczytać w tym temacie!
Z tej okazji każdy gracz otrzymuje prawo do zmiany swojej umiejętności specjalnej wedle życzenia lub nabycia dla osób, które takowej nie posiadają. Wystarczy zgłosić się do tego tematu, aby złożyć zamówienie o wpisanie/zmianę umiejętności specjalnej w KP oraz informator postaci <3
→ ponadto już niebawem udostępnimy nowe zadania do wykonania, oczywiście za punkty <3
→ mamy także nadzieję, że już po Nowym Roku uda nam się wystartować z przerobioną mechaniką. Prosimy jeszcze o cierpliwość i wyrozumiałość <3
→ prócz tego szykuje się większy grupowy event z udziałem Ordo!

Zapraszamy na nasze na Altera-Mundi
Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61800 08 sty 2024, 12:52

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

ALTERA MUNDI

Po obaleniu Rady i przejęciu miasta Novus Ordo na dobre rozsiadło się u sterów Paryskich nieśmiertelnych. Wygryzając sobie dotąd władzę krwawym szlakiem kolejnych mordów, z końcówką roku 2022 postanowili założyć białe rękawiczki i pobawić się w dyplomację. Wampiry i wilkołaki zebrały się w dwie rasowe kasty, dzieląc skrawki pozostawionych, mało istotnych strategicznie terenów. Łowcy wyruszają patrolować ulice, pilnując chwiejnego porządku nastałego po zawieszeniu broni, intelektualiści gromadzą się by podjąć próbę zdobycia technologicznej przewagi nad przeciwnikiem i zapewnić sobie przetrwanie. Dyplomaci zakładają układne maski ciesząc się z tego, że znów potwory nocy zaczęły udawać istoty cywilizowane.
Przegrupowania stygną jak rozlana po wybuchu lawa, a tymczasem jeszcze przed Nowym Rokiem otworzony został w neutralnej dzielnicy hotel "Sanctuaire" który rości sobie prawa azylu, neutralnej ziemi na której wszystkie trzy liczące się ugrupowania oraz bezkastowcy mogą się spotkać i porozmawiać. Wątpliwości wzbudzają osoby znajdujące się u steru tego przybytku - wiekowe wampiry należące do rozbitej rady zdają się kpić z niebezpieczeństwa i uważać je za chwilową niedogodność. Mimo napięć inauguracja odbyła się bez większych skandali. Czy podobnie będzie z imprezą sylwestrową organizowaną przez ....? Są głosy, że należałoby odpuścić, że z noża trzymanego przez Novus Ordus wciąż ścieka gorąca krew stwórców i dzieci nieśmiertelnych. Są głosy, że nie warto ryzykować. Czym jednak byłaby Maskarada, gdyby nie udawaniem, że wszystko jest pod kontrolą?
Zapraszamy do altery! Po przeskoku czasowym i odświeżeniu mechaniki, ruszamy z fabuła pełną parą! Oferujemy liczne zadania dla frakcji wampirów i wilkołaków, oraz losowe zdarzenia na niebezpiecznych dzielnicach przejętych przez wrogą organizację. Jeśli wolisz spokojne zwiedzanie ulic Paryża i nadnaturalne romanse - kawiarenki i kluby neutralnych dzielnic zachęcają bezpieczeństwem zapewnionym przez patrole łowców. Ostatnie chwile na przygotowanie się do nowego roku patronażem walki o nieśmiertelne życie i utrzymanie swojej pozycji w politycznej grze.

Zapraszamy do wspólnej zabawy na Altera-Mundi
Obrazek Obrazek





Awatar użytkownika
O mnie
shi_zi, themoon_cat, drzuo
Moje RPGi
Altera Mundi

#61852 27 sty 2024, 14:52

Obrazek
ALTERA MUNDI
Wszystko ma swoje dwie strony

Goście schodzili się tłumnie. Większość stanowili koneserzy – obrzydliwie bogaci, mniej lub bardziej butni kolekcjonerzy, gotowi oddać każde pieniądze, aby tylko dorwać w swoje ręce oryginały rzadkich okazów dorobku kulturowego cywilizacji.
Podłogi oraz ściany muzeum w Luwrze uginały się od prezentowanych eksponatów. Nie brakowało wśród nich obrazów, starodawnych ksiąg, zwojów, listów, dzienników, map, także i poniekąd przede wszystkim tajemniczych figur, monet, waz i całej masy innych namacalnych obiektów wydobytych spod ziemi starożytnej ludności.
Nie wszystkie dzieła połyskiwały złotem - niektóre odbijały poblask kamieni szlachetnych, srebra, a inne barwy czegoś na wzór miedzi. Nie wszystkie też opowiadały historię, tylko i wyłącznie ludzi. Były i takie, które nie bez powodu cieszyły się większym zainteresowaniem sępów lewitujących w powietrzu. To właśnie one, wyjątkowe w swojej tajemniczości, przyciągały najbardziej. One, ale i nie tylko one zwabiły w paszczę lwa grono nadnaturalnych z frakcji wraz z bezfrakcyjnymi osobnikami.
Pojawienie się na wystawie sztuki członków z Novus Ordo było tylko kwestią czasu lub może czymś, czego każdy wyjęty spod naturalnego prawa powinien się spodziewać. Wśród gości krąży ich wielu: mniej lub bardziej ukrytych, czujnych i gotowych do oddania kontry na akcje zbyt pewnych siebie śmiałków. Choć przesłanka wydarzenia niosła chwalebną wieść o pomocy bezdomnym poprzez przekazanie środków z eventu w ich sprawie, to tak naprawdę nikt nie mógł czuć się prawdziwie bezpieczny.
Nikt z nadnaturalnych, a już na pewno nie w obecności Novus Ordo.
Co postanowią i jak zachowają się wilkołaki oraz wampiry przybyłe na wydarzenie? Czy dojdzie do krwawej jatki podsyconej nienawiścią? Jeśli tak, to kto zajmie się niewtajemniczonymi ludźmi? Czy spotka ich równie smutny los? A może jednak długowieczni poskromią swój gniew i pozostaną w cieniu w imię Tajemnicy Istnienia? Jaki jest prawdziwy cel wydarzenia? Czy aby na pewno chodzi tylko i wyłącznie o wspomogę biednych? A może farsa z fundacją Canarda to tylko przykrywka? No i w końcu, czym jest tajemniczy eksponat, o którym krąży tyle plotek wśród kolekcjonerów? I dlaczego właściwie przywódcy frakcji wysłali swoich podopiecznych na cały ten event? Co próbują chronić lub ukryć?
Już niebawem, bo w fabularnym styczniu rozpocznie się wielkie wydarzenie w muzeum w Luwrze.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na forum Altera-Mundi.
Pamiętajcie, nie wszystko jest tym, na co wygląda.

Obrazek Obrazek





ODPOWIEDZ ]