Haraedo

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#58772 30 wrz 2022, 1:03

Obrazek
死ぬ
shinu
Jako
dziecko lubiłem czytać literaturę kogoś, kogo imię zwykle wywoływało ciarki na plecach. Samo szepnięcie "Kōji Suzuki" tworzyło atmosferę. Ale ja się nie bałem, bo miałem świadomość (nawet jako dziewięciolatek), że pewne rzeczy są zwyczajnie niemożliwe. Horrory nawiedzające ludzi w snach, dla mnie były niegroźnym terminem w encyklopedii. Wiedziałem dobrze, że wielu moich przyjaciół boi się mroku i potworów, ale nie rozumiałem dlaczego. Wampiry to wymysł Johna Polidoriego (wielu do teraz sądzi, że Stoker ze swoim słynnym Draculą był pierwszy, ale to wierutne kłamstwo), a wilkołaki z jakichś przyczyn wydają się o wiele groźniejsze niż rekiny, niedźwiedzie albo wściekłe nosorożce. Z jakich? Nie mam pojęcia. Jedne i drugie zabijają w chwilę.
Uwielbiałem jednak Suzukiego, ale też masę innych autorów. Wschodnich, zachodnich. Nieważne. Na przykład od twórczości Stephena Kinga nie umiałem się odciągnąć. Szanowałem książki, które stworzył. I jego bogatą wyobraźnię. Warsztat, który z czasem wyszlifował, przypadł mi do gustu do tego stopnia, że sięgałem po jego dzieła codziennie. Bywało, że po kilka razy. Te historie, choć niejednokrotnie tragiczne i brutalne, nierzadko mnie bawiły przez swoją irracjonalność. Znikąd pojawiały się tam nadnaturalne zjawiska, ludzie z nadprzyrodzonymi mocami, monstra o zwierzęcych pyskach i kłach jak harpuny. Śmiałem się, przewracając strony. Głupi bohaterowie utknięci w spirali niemożliwych zdarzeń. Nie pomyślałem, że w tamtych prostych, dziecięcych czasach to nie postacie z książek były głupie.
I że tak naprawdę śmiałem się z siebie.

Minęło już 27 lat od kiedy kryłem się pod grubym kocem, z książką na kolanach i latarką w dłoni. Obecnie, choć to idiotyczne, rzadko zasypiam przy wyłączonym świetle. Co powiedzieliby kompani z drużyny? Że Yoshinori Tetsuo to tchórz? Mam ich gdzieś. Mam gdzieś co mówią, bo robią dokładnie tak samo. Jako młode gnojki błagali swoje mamusie, aby zostawiły uchylone drzwi. Bali się tego, co mógł kryć ich pokój - w szafach, pod łóżkami, za materiałem zasłon. A teraz? Teraz sami zamykają się na klucz, bo czują strach przed tym co znajduje się po drugiej stronie przejścia. Na korytarzu ich własnych domów.
Świat stał się niebezpieczny, a my musimy pamiętać, że po ulicach chodzą potwory z ludzkimi twarzami. Gdy poznałem prawdę, długo ją wypierałem.
Haraedo to forum fantasy z niewielkim elementem futurystycznym. Fabuła opiera się na japońskiej mitologii, wzbogaconej o autorskie legendy, plotki i konkretyzacje. Światy śmiertelników i istot nadprzyrodzonych splatają się ze sobą jak pasma warkocza; dochodzi do ingerencji, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

PBF wystartował dokładnie 13 września 2022 roku - w bardzo istotną dla nas rocznicę. Prężnie funkcjonuje od trzech tygodni, zbierając coraz liczniejsze grono aktywnych użytkowników. Za nami już pierwsze Karty Postaci, pierwsze fabuły, poszukiwania, relacje, a wreszcie - rozpoczęcie pierwszego eventu!

Gracze wcielić się mogą w jedną z trzech dostępnych ras - człowieka, senkenshę lub yūrei. Do wyboru są także grupy - każda z nich wie o istnieniu Kakuriyo, zaświatów, różniąc się jednak sposobem reagowania na duchy, demony i bóstwa.

Od strony technicznej: adres stoi na forumotion. Wydarzenia związane z Mistrzem Gry zbudowane na storytellingu z dodatkiem prostej mechaniki opartej na kostkach. Systematycznie dodajemy kolejne rzeczy i usprawnienia, rozbudowując i utrwalając uniwersum!

Zapraszamy!

» Haraedo

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#58830 13 paź 2022, 21:54

Obrazek
絶命
zetsumei
Trzy
miesiące temu natrafiono na pierwsze ciało. Ofiarą był młody chłopak, student pierwszego roku uniwersytetu Fukkatsu. Więcej szczegółów nie podano do informacji publicznej, ale tyle wystarczyło, by wśród młodzieży pojawiły się plotki. Kto stał za tą brutalną zbrodnią? A może to spór kochanków, niefortunny wypadek albo uliczna bójka, po której sprawcy ulotnili się w obawie przed wymiarem sprawiedliwości? Gdy jednak w niedługim czasie odnaleziono następne zwłoki atmosfera w mieście stężała. Przecież to nie mógł być zbieg okoliczności.

Podczas telewizyjnej transmisji na żywo wyciekły informacje, które do tej pory były znane tylko dla funkcjonariuszy zajmujących się sprawą tajemniczych morderstw. Młoda reporterka nie kryła się ze swoją wiedzą – zwięźle przeskakiwała między słowami, by ostatecznie wyjawić ściśle strzeżoną prawdę. Skąd znała przedział wiekowy ofiar? Skąd wiedziała w jaki sposób zmarły? I najważniejsze – co ją podkusiło, by wykorzystać swoją pozycję i rozgrzebać dopiero co uśpiony strach mieszkańców miasteczka?
To już miesiąc...
a my się dopiero rozkręcamy!

Ruszył pierwszy rozdział, a wraz z nim pojawiło się kilka zadań fabularnych, za które możecie zdobyć trochę punktów fabularnych (naszej forumowej waluty, za którą kupicie przedmioty i rozwiniecie postać). Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Przez ten miesiąc udało nam się zdobyć zaufanie 60 graczy, którzy napisali nieco ponad 200 postów fabularnych, co daje średnio 6 i pół posta dziennie. Nieźle, ale i tak w następnym miesiącu postaramy się przebić ten wynik.

Ruszyły prace nad pierwszymi usprawnieniami forum i pojawiło się kilka propozycji, nad którymi wciąż debatujemy. Wszyscy mają wpływ na Haraedo – tworzymy to miejsce razem.

Zajrzyj do nas i zostań na dłużej!

» Haraedo

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#59092 30 lis 2022, 15:16

Obrazek
kagami
Kolory
i muzyka przykuwały uwagę, kiedy podeszła do ciebie kobieta ubrana w obcisły strój z pięknie zdobionymi elementami. Z uśmiechem podała ci jedną z trzymanych ulotek, zapraszając na wystawę tutaj, w Haiiro Chiku, w jednym z opuszczonych magazynów. Nie dziwi cię to, w końcu stare magazyny w ostatnim czasie coraz częściej były przekształcane dla jakiś dziwacznych wystaw oświeconych artystów. Spoglądając na informacje, początkowo nic cię nie przekonywało do udania się w tamto miejsce. Tanie miejsce jak każde inne, przeszło ci przez myśl. Ulotka miała wylądować w najbliższym śmietniku, ale jednak coś cię podkusiło do spojrzenia na nią po raz kolejny - tym razem twarz kobiety, wcześniej uśmiechająca się, spoglądała na ciebie złowrogo. Po kilku mrugnięciach, znów wszystko zdawało się być na swoim miejscu, a ty prędko wyrzucasz ulotkę do kubła, choć notujesz w pamięci, że gabinet luster może być jednak warty odwiedzenia.
Oczywiście tylko ze względu na to, że w tamtej dacie nie masz planów - masz wolne. A takie spędzenie czasu to zawsze coś lepszego niż nic. Nawet nie dostrzegasz, że dziwna kobieta, zdaje się podawać kolejną ulotkę do czegoś... do kogoś? Do pustki - ale ona zaprasza i tak niewidocznego dla twojego wzroku gościa, zapewniając że w miejscu znajdzie się również pożywka dla dusz.
Cześć, to znowu my! Kolejny miesiąc naszego istnienia właśnie minął, jeszcze chwila i będziemy obchodzić trzymiesięcznicę! Trzymajcie kciuki za nasz jak najdłuższy żywot!

Zakończyliśmy właśnie pierwszy rozdział fabuły SATSUJIN – nasze postacie starały się rozwikłać zagadkę szeptów, które rzekomo słyszano w mieście. Chyba nikt nie spodziewał się, że ogromna yōkai rozleje się w parku centralnym i pochłonie niemal wszystkich zgromadzonych... Na szczęście dość szybko pojawił się ratunek – organizacji Tsunami udało się pokonać bestię i uratować mieszkańców. Wkrótce okazało się, że w mieście znaleziono kolejne ciało – szczątki młodej kobiety (które nie pasowały do dotychczasowego sposobu działania sprawcy, bo jak wiadomo wcześniej ofiarami byli tylko młodzi mężczyźni). Co przyniesie nam jutro?

Końca dobiegła również masa atrakcji z okazji Halloween – wspólnie obchodziliśmy to święto przyozdabiając swoje profile, idąc bal, na którym wszyscy pojawili się w klimatycznych przebraniach i rzucając losami w loterii, w której zdobywaliśmy punkty w postaci cukierków lub je traciliśmy za niewykonane fabularnie psikusy. Głosowaliśmy też w pierwszym forumowym plebiscycie, obsadzając swoich ulubieńców w strrrrrasznych kategoriach. Na forum odbyła się również zabawa w Krwawe łowy, w której wygrał morderca.

Ruszamy z kolejnym rozdziałem fabuły YATA NO KAGAMI, którego akcja skupi się wokół dziwnych śladów tuszu pojawiających się w mieście. Kilkanaścioro śmiałków trafi również do otwartego w opuszczonych magazynach gabinetu luster. Poza tym można zająć się sprawą płaczu w pobliżu bramy tori lub odprawić ceremonię oczyszczenia.

Ze spraw technicznych: na Haraedo mieliśmy pierwsze czystki nieaktywnych użytkowników, grono Mistrzów Gry powiększyło się o kilka osób i mamy nowego moderatora odpowiedzialnego za kategorię z retrospekcjami! A co do statystyk... aktualnie mamy 72 zarejestrowane konta, od początku istnienia forum napisaliśmy około 855 postów fabularnych (!), co daje 11 postów dziennie. Poprawiliśmy poprzedni wynik prawie dwukrotnie!

Gorąco zapraszamy, bo rozgrzewkę mamy już za sobą!

» Haraedo

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#59804 14 lut 2023, 23:35

Obrazek
考え
kangae
W tym poście śpieszę z wypunktowaniem najważniejszych zmian, które pojawiły się na forum w ostatnim czasie:
» po pierwsze – bo to najbardziej rzuca się w oczy – mamy zupełnie nowy, odświeżony wygląd forum. Niesamowicie klimatyczny, mroczny, mglisty, ale jednocześnie z charakterystycznymi, współczesnymi elementami. W ogłoszeniu pojawiło się dodatkowe pole z reputacją grup, której mechanika pojawi się na forum już wkrótce, a drobne przemodelowanie przeżyły również kategorie forumowe i pola profilu,
» kompendium przechodzi modernizację i jest wzbogacane o nowe elementy/informacje. Jako pierwszy ulepszony został temat z egzorcyzmami i walkami. Dla ułatwienia w pobocznym, podręcznym menu pogrupowane zostały najważniejsze tematy, które odsyłają do poszczególnych miejsc. Pojawiła się również nowa tabelka z inkantacjami. Jako kolejny przeredagowywany będzie temat z informacjami o yūrei,
» do grona Mistrzów Gry dołączyły dwie nowe osoby – ekipa jest w trakcie rozplanowywanie kolejnych kroków fabularnych,
» na forum powstał temat z zadaniami kwartalnymi, które mają być dodatkowym źródłem zdobycia punktów fabularnych,
» z okazji święta zakochanych ruszyła mini loteria walentynkowa, która jest kolejną okazję żeby się doładować,
» w temacie z osiągnięciami dodanych zostało kilka nowych odznak do zdobycia, żeby po zdobyciu ich można było szpanować przed innymi,
» wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do rejestracji – w razie problemów wyciągniemy rękę i pomożemy się odnaleźć w naszym świecie pełnym duchów,
» Haraedo

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#60542 06 kwie 2023, 21:22

Obrazek
トンネル
ton'neru
Niepokojące
wieści o kolejnym morderstwie znów przetoczyły się przez media. W północno-zachodniej części Fukkatsu natrafiono na przepołowione ciało leżące nieopodal wejścia do częściowo zawalonych, dawno wyłączonych z użytku tuneli metra. Sprawca pozostawał nieuchwytny i zdawałoby się, że poza ofiarą nie zostawił na miejscu żadnych śladów swojej obecności. Niektórzy młodsi mieszkańcy miasta w szyderczej reakcji na milczenie władz założyli w sieci wydarzenie żartobliwie nawołujące do zgromadzenia się i przeczesania na własną rękę podziemi pod metropolią. Większość natrafiających na wpis dołączała do powiększającego się grona wyłącznie po to, by na bieżąco komentować sytuację. Krążyły jednak pogłoski, że część z nich faktycznie zamierzała stawić się o umówionej porze w pobliżu wejścia do plątaniny zapomnianych tuneli.
Pół roku minęło jak jeden dzień... nie no, serio, mamy już ponad 6 miesięcy i myślę, że to czas najwyższy kolejny raz podzielić się z Wami nowościami z naszego świata!

Zakończył się drugi rozdział fabuły YATA NO KAGAMI – chyba żaden z uczestników wydarzenia już nigdy nie spojrzy na swoje odbicie w lustrze w ten sam sposób co kiedyś...

Zgodnie z obietnicami przeredagowany i wzbogacony o nowe opisy został temat o yūrei. Jako następne zostaną unowocześnione opisy ludzi i senkenshy.

Wspólnie obchodziliśmy nasze małe, forumowe święto, którym jest tydzień weny. Wiadomo, że w kupie siła, więc masowe, wzajemne motywowanie się do napisania jak największej ilości postów wyszło nam znakomicie, bo w ciągu tego tygodnia napisaliśmy około 110 postów, za które zostaliśmy nagrodzeni upominkami. Oby więcej takich inicjatyw!

Powstał nasz forumowy portal informacyjny – Sasayaku. W specjalnym dziale pojawiła się już pierwsza notka zawierająca nowinki z Fukkatsu i okolic. Każdy użytkownik może skomentować wydarzenia online! To w pełni integralna z fabułą strona - wszystko, co jest tam zawarte, to wiadomości publiczne i nagłośnione, także śmiało można odwoływać się do nich w wątkach. Takie drobne smaczki lubimy najbardziej.

Rozpoczęliśmy nowy kwartał fabularny, a wraz z nim pojawiły się zadania kwartalne, za które można zdobyć dodatkową dawkę PF.

Nie mogło zabraknąć wiosennego eventu, którym jest HANAMI. To czas podziwiania piękna spadających z drzew różowych płatków. Główną atrakcją jest loteria, która polega na kolekcjonowaniu płatków kwiatów i innych nagród. Pięć płatków ume albo sakury zmieniamy w cały kwiat, który daje nam PF i zniżki/talony. Każdy post fabularny to jeden los, dlatego warto wykazać się ponadprzeciętną aktywnością w tym okresie!
-------------------------------------

Rusza kolejny rozdział fabularny KASHIMA, który śmiało można porównać do zabawy w kotka i myszkę z mordercą, bo to właśnie my, użytkownicy będziemy próbować go namierzyć i za fraki przyciągnąć przed wymiar sprawiedliwości.

Trwa również wydarzenie, które ma nieco alternatywny wydźwięk. NEMU-SŌNA MEARĪ jest inspirowane mangą Alice in Borderland. Czy wilkowi uda się wyeliminować pozostałych uczestników?

Jedna z forumowych dzielnic (Nanashi) została objęta anomalią pogodową (ulewnymi deszczami). Każdy, kto wybiera się w tamtejsze tereny powinien uzbroić się w kalosze i płaszcz. Albo lepiej w ogóle nie zagłębiać się w tę nędzę, bo jest zabłocona bardziej niż zwykle.

Kinigami zostało objęte klątwą.

Coraz więcej ludzi miewa koszmary.

Na koniec dodam tylko tyle, że... mamy mnóstwo ciekawych poszukiwań, nowych użytkowników szukających wątków, więc może wpadniesz na chwilę i zdecydujesz czy warto zostać z nami na dłużej? Bo jak nie Ty to kto? ❤︎

» Haraedo

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#61307 14 wrz 2023, 13:24

人は見かけによらぬもの
Dokładnie 13 września Haraedo obchodziło swoje pierwsze urodziny! Dziękujemy za zaangażowanie i niebotyczne pokłady energii wkładane w forum, za doskonały poziom reprezentowany w postach, zawsze tłumny udział w organizowanych wydarzeniach — tych fabularnych i pozafabularnych —, za Waszą niesamowitą lojalność, stałe podkręcanie atmosfery na chatboxie, za kreatywność i nieśmiało podsuwane pomysły. Dziękujemy graczom, którzy przez ostatnie dwanaście miesięcy ładowali w uniwersum ile się da, za rozmowy do czwartej nad ranem i za wspólne gry, czytanie książek, wymianę wspomnień, ciekawostek, za dzielenie się sobą. Choć wspominaliśmy już o tym wielokrotnie, raz jeszcze z pewnością nie zaszkodzi przypomnieć, że mamy nadzieję na kolejny równie dobry rok i na to, że spotkamy się w powiększonym, ale przede wszystkim obecnym, gronie. ♥

Patrząc przez pryzmat statystyk: w ciągu ostatniego roku zorganizowaliśmy trzy duże wydarzenia z udziałem Mistrza Gry i parę mniejszych — jak klątwa obejmująca las Kinigami, łączony koszmar z podłożem wzorowanym na Alice in Borderland czy nieprzerwane anomalie pogodowe w Nanashi, ponadto pięć solidnych zabaw pozafabularnych, w tym niezwykle ambitnie przyjęte Hanami i niedawno zakończone Natsukashii Matsuri, gdzie obydwa forumowe eventy dotyczyły jednocześnie fabularnych wątków. Zarejestrowano u nas 140 postaci i nabito prawie 25 tysięcy postów, w tym 3 tysiące postów fabularnych.

AKTUALIZACJE
— Na Haraedo zawitała nowa szata graficzna, w tym kilka inauguracyjnych u nas skryptów: notatnik, licznik słów, tłumaczenia z języka angielskiego na polski znacznej części bazowych tekstów (m.in. komunikaty toolbara) czy łączny czas spędzony na forum.

— Wszystkie tematy w kompendium zostały przerobione pod nowy layout, a większość z nich przeredagowana pod kątem treści. Całkowitą nowością jest opis zaświatów, z którymi wiąże się przyszłe wydarzenie. Wstępna data jego startu przypada na początek października!

— Zmiany nastąpiły także w składzie administracyjnym. Forum zaczęło rozwijać się tak prędko, że dodatkowa para rąk stała się już nie tylko opcją, ale wręcz koniecznością. Dzięki temu do grona dołączyły nowe osoby — Ye Lian oraz Sugiyama Nobuo (swoją drogą: osoba odpowiedzialna za wcześniejsze i przyszłe wpisy reklamowe!). Obydwoje zgodzili się objąć funkcję supporta, choć mamy nadzieję, że po czasie, gdy poczują się pewniej, zdecydują się na zostanie pełnoprawnymi członkami administracji. Z mniej pozytywnych wiadomości: ze wsparcia równocześnie zrezygnował Hattori, któremu dziękujemy za włożony wkład, a po wzięciu oddechu, liczymy na ponowną współpracę. ♥

— W czerwcu zakończyło się większe wydarzenie — Kashima. Daliśmy sobie po tym moment luzu ze względu na liczne wyjazdy powodowane wakacjami. Przez letni okres zorganizowaliśmy więc swobodną zabawę dla graczy łączoną z fabularnym motywem: Natsukashii Matsuri.

— Wprowadziliśmy dwa nowe systemy dla grup: reputację oraz poszerzanie wpływów. Poza tym pojawiła się u nas wyróżniona postać jako dodatkowy akcent mający na celu wypromowanie losowego bohatera.

— Mamy 14 nowych osiągnięć, niektóre z nich do odebrania już teraz!

— Po więcej szczegółów odsyłamy do ogłoszenia, w którym pojawia się między innymi link do urodzinowej zabawy.

Tyle na dziś.
Czekamy na Ciebie na Haraedo!
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Prompt' rel='stylesheet'>

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#61564 02 lis 2023, 2:05

人は見かけによらぬもの
Coroczna akcja charytatywna, organizowana w formie balu halloweenowego w rezydencji rodziny Aikiriju, tym razem została wzbogacona o nową atrakcję. Właściciele udostępnili wschodnie skrzydło, którego część w pełni przeznaczono na nastrojowy Dom Strachów — każdy z czterech pokoi zaprojektowano na tematyczny escape room. Pomieszczenia stworzono na bazie wyznaczonych, japońskich horrorów, będących jednocześnie jednymi z najbardziej kultowych tytułów grozy — The Ring, Ju-On, Chakushin ari (Nieodebrane połączenie) oraz Aokigahara. Dla śmiałków przygotowano również tradycyjną loterię, w której wzięcie udziału równa się wylosowaniu cukierka bądź psikusa!

AKTUALIZACJE
— Niespełna dwa tygodnie temu zakończyliśmy event urodzinowy, podczas którego uczestnicy starali się odgadnąć receptury, metodą prób i błędów dochodząc do połączenia odpowiednich składników. Wspólnymi siłami udało się odkryć wszystkie 19 przepisów, następnie dopasowywanych do konkretnych postaci. Po — dosłownie — chwili oddechu wystartowała kolejna zabawa, której premiera przypadła na ostatni dzień października. Zeszłoroczne Halloween było dla nas pierwszym rzeczywistym eventem wprowadzonym na forum, dlatego nie mogliśmy go sobie odpuścić i tym razem. Wzbogaciliśmy jednak formę o wyżej wspomniany Dom Strachów tworząc cztery krótkie scenariusze na escape roomy. Więcej informacji znajduje się w temacie eventu, a do samej zabawy po prostu zapraszamy! Obrazek

— Forum cały czas przechodzi ulepszenia pod kątem merytorycznym i technicznym. Między innymi udało nam się poszerzyć skład o dwie osoby — Shibę oraz Ejiri, którzy zapanują nad porządkiem w roli moderatorów, kolejno: rezerwacji wizerunków oraz Postaci Miesiąca. ♥ Poszukiwania rąk do pracy wciąż jednak trwają! Jesteśmy nastawieni nie tylko na wsparcie od strony zaplecza, ale również współpracę z nowymi Mistrzami Gry.

— A skoro o Mistrzach Gry mowa: świeżo upieczony narrator miesiąc temu rozpoczął inauguracyjne wydarzenie. Dwunastka nieszczęśników zostaje postawiona oko w oko ze swoimi najgorszymi koszmarami, konfrontując się z fobiami na granicy jawy i snu!

— Na sam koniec: z małych, ale cieszących dodatków chcielibyśmy wspomnieć o jedenastu nowych odznakach dodanych do spisu!

Strasznego Halloween!
Czekamy na Ciebie na Haraedo!

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#61630 18 lis 2023, 20:33

人は見かけによらぬもの
aktualizacje
Hej!

Jesteśmy w trakcie przebudowany forum od zaplecza, ale przede wszystkim wzbogacania go o fabularne elementy. Właśnie na samej historii planujemy się teraz skoncentrować, następny etap dedykując umocnieniu jej fundamentów. Obecnie prowadzimy rozmowy na temat kierunku, w którym pchnąć dalsze losy Kakure. Pochylamy się także nad mechaniką!

W międzyczasie gracze dalej przechodzą wzorowane na popularnych, japońskich horrorach pokoje w Domu Strachów, korzystają z rzutów w halloweenowej loterii oraz wykonują proste zadania, których odhaczenie równa się drobnym nagrodom. Przypominamy, że do końca trwania eventu pozostały niecałe dwa tygodnie i tym razem nie przewidujemy przedłużenia zabawy — w zanadrzu mamy kolejne wyzwania dla graczy i ich postaci!

Przy okazji wraz z pierwszymi urodzinami forum wystartowała u nas również Postać Miesiąca. Postanowiliśmy w stałych sekwencjach przybliżać bohaterów również poza granicami Haraedo, by dotrzeć do potencjalnych odbiorów w możliwie najszerszych horyzontach. ♥
postać miesiąca — Ejiri Carei
Obrazek
エジリ・カレイ
芸術の蝶
Obrazek
Filigranowe dłonie sięgają do tyłu, ku miękkim włosom. Te, falą atramentowych kosmyków, spływają po sylwetce, nim palce nie wplątują się w czarne nici, nie zaplatają ich w luźny warkocz. Niebieska wstążka zaciska pukle, zdaje się wtedy, że na krańcu utworzono pędzel, kołyszący się przy każdym kroku, obrocie głowy, drgnieniu drobnych ramion. Artystyczna postawa przykuwa spojrzenia, przyciąga delikatnością aparycji. Prezencja nasuwa skojarzenie porcelanowej lalki — niewinnej, kruchej i czystej. Potrafi jednak zaskoczyć, gdy pozory pierwszych wrażeń pękają, niszcząc nakładane w cierpliwości granice. Niełatwo wytrącić z równowagi umysł tak skłonny do akceptacji wad, potknięć i niesprawiedliwości, jednak przelanie czary rozświetla w ciemnych źrenicach iskrę hartu. Za punkt wyjścia postanowiła wziąć na warsztat ludzkie piękno — na co dzień często ukryte, przez nią skrupulatnie ukazywane światu. Z niedołączonym szkicownikiem i zestawem rysunkowym przemierza ulice arterie ulic, odtwarza rysy twarzy poległych żołnierzy, złoczyńców, upadłych, zapomnianych twórców teatralnych. Ukazuje w bezwzględnej prawdzie linie żuchwy i pochyłość oczu, lekko zmarszczone brwi, uniesiony zadziornie kącik uśmiechniętych ust. Nikomu nie żałuje swojego talentu; przyjmuje obecność żywych i umarłych, tym drugim nadając nowe życie, gwarantując im szansę, że nie zostaną zapomniani. Nie tak łatwo.
Czekamy na Ciebie na Haraedo!

Awatar użytkownika
O mnie
Howl

#62010 18 mar 2024, 23:36

人は見かけによらぬもの
aktualizacje
Hej! ♥

— Niestrudzenie działamy w kwestii rozbudowy forum — szczególnie jego fabularnego zaplecza. Pojawił się zatem prolog razem ze sprawozdaniami z dotychczasowych wydarzeń. Zaraz po nim udostępniliśmy pierwszy rozdziałPromienie słońca odbite we krwi. Jednocześnie już teraz pojawiają się tajemnicze zjawiska dotykające wybiórcze senkenshe i yūrei.
Przez ostatnie półtora roku przeprowadziliśmy dla Was sześć obszernych wydarzeń, kilka indywidualnych misji oraz cztery luźniejsze eventy fabularne. Jest to dopiero wierzchołek góry!

— Z wprowadzonych nowości warto wspomnieć o zmianie regulaminu dotyczącego wydarzeń oraz nowej formie spisywania aktualnych i zakończonych przez Mistrzów Gry misji. Przy okazji poświęciliśmy oddzielny temat na wytłumaczenie kodów oraz skryptów, duchy uzyskały aktualizację związaną z wiekiem ich fizycznej postaci, w spisie ekipy Kisara zrezygnowała z pełnienia stanowiska moderatorki chronologii, w zamian przejmując temat chętnych na fabułę. Dodatkowo w spisie osiągnięć pojawił się kolejny katalog (osiągnięcia pisarskie), a tam nowe pozycje!

— Szata graficzna została odświeżona i wzbogacona o parę nowych skryptów. Na przestrzeni następnych dni strona będzie przechodzić kolejne optymalizacje, by możliwie jak najlepiej dostosować się do wszelkich urządzeń. Przy okazji w niewielkiej mierze modyfikacjom uległ rozkład w dziale organizacji. Fabuła zyskała zupełnie oddzielne forum w celu lepszego jej wyszczególnienia.

— Postanowiliśmy wykorzystać wbudowany w serwer kalendarz umieszczając tam najważniejsze daty wydarzeń (fabularnych oraz pozafabularnych), ale również urodzin postaci.

— A na koniec: w Wasze ręce trafiła pozafabularna zabawa w formie karcianki z graczami Haraedo, więc zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!
To już dziewiąta rozrywka zorganizowana od wystartowania naszej działalności i zapewniamy, że z pewnością nie ostatnia. ♥
Czekamy na Ciebie na Haraedo!

ODPOWIEDZ ]