Czy zagrasz rasą: człowiek?

ODPOWIEDZ ]

Czy zagrałabyś człowiekiem pomimo innych ras?

Czas głosowania minął 28 paź 2018, 17:18

tak
13
76%
nie
4
24%
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#44423 15 paź 2018, 18:18

Hejka! Nie wiedziałam w którym miejscu dokładanie umieścić ten temat, bo choć pytanie ważne to jednak nie jest pomysłem na forum, ani zapowiedzią. Wraz z przyjaciółmi jestem w trakcie opracowywania forum, które najkrócej można określić jako "nadnaturalne". Dzisiaj powrócił do nas temat mechaniki, a tym samym atrakcyjności ras. Jak wiadomo, człowiek w porównaniu z wampirem czy wilkołakiem jest słabszy. Nie chcemy jednak, aby zwykłych śmiertelników było na forum mało albo wcale.
Chcielibyśmy poznać Wasze opinię dotyczące tej rasy; czy jest ona dla Was interesująca i czy mając wybór decydujecie się na grę "słabym" człowiekiem.
Zależy nam na szczerych odpowiedziach, które pomogą nam w podjęciu decyzji przy opracowywaniu mechaniki.
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
jestem sobie
Moje RPGi
morsmordre
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#44430 15 paź 2018, 22:47

Pytanie jest chyba trochę źle zadane, bo pozbawione jakichkolwiek informacji ponad tymi, że istnieją wampiry i wilkołaki.

Człowiek na tle innych ras może wypadać różnie. Piszesz, że jest słabszy - rozumiem, że w tym rozdaniu wypada słabiej. A słabsze rasy mają super potencjał, o ile fabuła, równowaga mechaniczna i klimat, pozwalają jej na rozwinięcie tego potencjału. Krótko mówiąc, Waszą rolą jest sprawienie, aby ta rasa była potencjalnie interesująca pomimo swojej słabszej pozycji. Jeśli jedyną rolą, którą człowiek będzie mógł odegrać, będzie zostanie kolacją dla wyżej wspomnianych ras, to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że będzie cieszył się zainteresowaniem.
[align=right]m o r s m o r d r e[/align]

Awatar użytkownika
O mnie
Od 11 roku życia prowadzę badania dotyczące zombie zarówno w kulturze popularnej, jak i te dotyczące stworzenia ich w rzeczywistości. Poza tym lubię każdy rodzaj dziwactwa, jaki się trafi, a także jestem bardzo tolerancyjnym tomboyem. No i wrednym nerdem.
Moje RPGi
Nope

 65856070

#44432 16 paź 2018, 9:50

Każda rasa, jeśli tylko ma możliwości, może być interesująca. Na forach o wampirach i wilkołakach, ogólnie o podobnym nurcie "nadnaturalnym", brak zainteresowania ludzką rasą wynika - wydaje mi się - z tego, że zwykle na forach nie ma odpowiedniej ścieżki rozwoju, a nawet zaplanowanej fabuły dla tej rasy.
Fajnie się wymyśla wątki fabularne dla wilkołaków, wampirów, krasnoludów czy elfów. Z ludźmi, w takim otoczeniu jest nieco gorzej, bo w sumie... co można dla nich wymyślić, przy natłoku innych wątków?
Człowiek wypada niby słabo na tle wilkołaków i wampirów, ale jeśli da się mu odpowiednie komponenty, jest w stanie wybić się na ich tle.

Czy dla mnie rasa ludzka jest interesująca?
Szczerze mogę odpowiedzieć, że nie. Tak, jak często gram na tego typu forach, bo je uwielbiam, tak naprawdę rzadko gram na nich człowiekiem. Nie wynika to jednak z tego, że nie lubię lub nie umiem grać przedstawicielem rasy ludzkiej lub że nie mam na niego pomysłu. To raczej kwestia spełniania swoich pragnień, odnośnie bycia kimś... czymś innym. Czymś nieznanym, ale dla mnie fascynującym pod wieloma względami. I naprawdę ostatnie na co patrzę, to statystyki, bonusy czy cokolwiek innego wynikające z wyboru takiej, a nie innej rasy.

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#44434 16 paź 2018, 10:27

Ludzie są fajni pod warunkiem, że system i fabuła forum dadzą im coś ciekawszego niż zakon/organizacja/tajna organizacja/stowarzyszenie/kółko gospodyń wiejskich, którego jedynym celem jest unicestwienie wampirów/wilkołaków/wszystkiego. Piszę to w kwestii takich typowych urban fantasy inspirowanych serialami i filmami dla nastolatków. Na innych forach się nie spotkałam z deficytem ludzi. Plus spoko opcją jest danie tylko i wyłącznie ludziom np. magii, dzięki czemu nagle przestają być przyziemni.

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#44525 26 paź 2018, 21:48

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi oraz oddanie głosu. Zdajemy sobie sprawę z rzeczy, które poruszyliście i postaramy się zorganizować przyszłą fabułę tak, aby żadna z ras, szczególnie ludzka, nie była poszkodowana. Wypatrujcie nas już za niedługo :krul:

Ps. temat można zamknąć i przenieść do archiwum.
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika

#44546 28 paź 2018, 9:57

Jeśli chodzi o danie człowiekowi jakiejś przewagi mechanicznie, ale wciąż pozostawienie ich ludźmi, to bardzo fajnym rozwiązaniem (stosunkowo często spotykanym w wszelkich rodzajach gier), jest po prostu danie im możliwości szybszego zdobywania doświadczenia/poziomów, co odzwierciedla możliwości ludzi do bardziej elastycznego dostosowywania się do sytuacji.

ODPOWIEDZ ]