Visual Novel

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#35068 23 lis 2017, 13:31

Jako, że nie ma kategorii gry w dziale kultury, to nie wiedziałam gdzie to zaklasyfikować. Uznałam, że tu będzie najlepiej. Krótka definicja:
wikipedia pisze:Powieść wizualna (ang. visual novel) – gra komputerowa, będąca rodzajem fikcji interaktywnej, charakteryzująca się multimedialnym przedstawieniem najczęściej obszernej, nieliniowej fabuły z pierwszoosobową narracją wraz ze statyczną grafiką w stylu anime lub żywymi obrazami, podkładem muzycznym i niekiedy głosowym.
Jedną z najpopularniejszych VN w internecie są gry od beemoov, takie jak - Słodki Flirt i Eldarya. Gracie? Wciągnęliście się?
Szczerze mówiąc dla mnie słodki flirt zrobił się nudny po odcinku 28 i ilustracji, którą można tam dostać. Nie mówię o co chodzi, jeśli ktoś grał to wie, a jak nie to nie chce spoilerować ;) ale potem mi się znudziło, fabuła mnie nie interesowała, a Suśka jest głupia jak but, często miałam ochotę walić głową w ścianę jak widziałam jej dialogi...
A Eldarya to kompletnie inna para kaloszy. Tu się wkręciłam na maksa, chociaż jest tylko 16 odcinków jak na razie w polskiej wersji, to czekam z wypiekami na twarzy na tłumaczenie 17 odcinka.

Graliście w jakieś? Wiem, że jeszcze jest masa gier, które nie są przeglądarkowe. Jak My secret pets, czy inne... ale nie grałam w nie, może coś polecacie?
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

#35069 23 lis 2017, 13:36

Grałam w Słodki flirt, ale nudziło mnie czekanie na tę energię :roll:

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#35071 23 lis 2017, 13:39

Hm... fakt, w SyFie było to dość irytujące. No ale wiadomo, beemoov kocha pieniążki, więc skłania do wydawania hajsu na ich gry. W końcu, każdy zarabiać jakoś musi :D
Sądzę, że w Eldaryi jest łatwiej z energią, tam można sprzedawać ubrania, które ci się nie podobają, masz chowańca, który przynosi ci różne graty, które też można sprzedać, jest więcej minigierek, które dają maanę (punkty ruchu). Łatwiej jest zebrać konkretną sumę na odcinek, przynajmniej ja mam takie odczucia :D
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Morsmordre, What Comes After

 Katrina#9786
 5302161

#36565 04 sty 2018, 23:35

Z takich rzeczy kojarzę tylko Fate / Stay Night - oglądałam jedynie, ale wiem, że to jest na bazie novelki właśnie. A fabularnie uwielbiam <3 Chociaż... przekazywanie many w tym uniwersum to co najmniej zabawny pomysł.

#36572 05 sty 2018, 7:36

Próbowałam na SyFie, ale również dobiła mnie energia i fakt, że co chwila do nowego obrazka trzeba kupować inne stroje. Z drugiej jednak strony z racji na to obrazek się zmieniał (chodzi tu o ubiór postaci na nim) i to był plus. Na eldaryi tego... Chyba nie ma? Jestem na odcinku 5 i jakoś nie idę dalej. Wtłukłam ostatnio 10 poziom postaci i jedyne, co robię, to handluję ekwipunkiem na wszystkie strony. Nie wiem kiedy zdecyduję się na dalsze prowadzenie losów MC, chyba szkoda mi wyrzucać na to tej całej zgromadzonej maany :lol:

Aczkolwiek schodząc z PC, jest mnóstwo VN na androida. Ogrywałam niektóre i fajny jest bardzo Mystic Messenger, choć rozwój fabuły i to, dokąd prowadzi, jakoś mnie nie kręci. Niemniej jednak postacie tam są rozkoszne i każda wyjątkowa na swój sposób (często korzystałam z walkthrough do tej gry, aby uzyskać "dobre zakończenie", bo było czasami ciężko z wyborami XD)
Jest kilka innych fajnych, ale ciężko z optymalizacją i bardzo lagują, a kolejna grupa to płatne - masz kawałek gry, ciesz się, ale jak chcesz więcej to wykup cały epizod związany z postacią X. Czasami jest też stosowany chwyt "ilości odcinków na dzień" ale jakoś mi to nie przeszkadzało, zawsze miałam mnóstwo innych takich VN i jak w jednej wyczerpałam limit, to biegam po drugą ^^

ODPOWIEDZ ]