Piszą i piszą

ODPOWIEDZ ]

#33188 02 paź 2017, 1:13

Cześć, mam nadzieję, że to odpowiedni dział na tego typu sprawę!

Pomyślałam ostatnio o wypróbowaniu swoich sił i pokazaniu moich bazgrołów nieco szerszemu, ale nieznanemu dotychczas przeze mnie gronu. Zależy mi na w miarę aktywnym społeczeństwie, które mogłoby komentować kolejne rozdziały historii jeśli im się spodoba. Reddit jest jeszcze w Polsce mało znany, popularne "przeżywam podróż życia" blogi to raczej nie to, FB odpada (#pracodawconiepacznateglupoty #zewanonimowosci), eden odpada, fajfokloki i inne rowniez. Chodzi mi o coś poza PBFami.

Istnieje taki zakątek? Znacie takie miejsce/portal/cokolwiek? Jeśli tak, możecie polecić? <3

#33189 02 paź 2017, 1:28

Pomyślałam o Tumblerze, tylko w sumie nie wiem, jak się tam ma ta część fabularna. Grałam 4 lata temu w taki sposób i natrafiałam na bardzo różnych Polaków. Wielu z nich grało poprzez reblogowanie wpisów, a także dodawało swoje fanfiki/opowieści.

Jest też dość popularny wattpad, na którym można znaleźć wiele ciekawych historii/fanfików. W sumie ten portal chyba najbardziej odpowiada temu, czego poszukujesz ;-)

Na deviantartcie też jest opcja dodawania swoich własnych opowiadań, ale jeśli chodzi o polskie rzeczy - trudno się przebić i mieć jakiekolwiek komentarze. Próbowałam i jedynie jak wrzuciłam tłumaczenie po angielsku, to był odzew :c .

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 17 razy

#33195 02 paź 2017, 9:22

Jeśli to z czymś powiązane to może to -> https://www.fanfiction.net/ ?
Polskie komentarze do fanficków też się tam trafiają, chyba to jedna z największych baz tego typu opowiadań.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 1 raz
 46018297

#33201 02 paź 2017, 11:11

osobiście polecam ao3, tam się rozwijają bazy i po angielsku, i po polsku, i jeszcze w paru innych językach - bardzo przyjemni ludzie, konstruktywna krytyka na poziomie, mocne 9/10
sweek też rozwija się całkiem nieźle, chociaż sama niedawno tam zawitałam, ale pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne

Awatar użytkownika
 Baladya#3601

#33210 02 paź 2017, 15:25

Jeśli zależy ci na pokazaniu swoich bazgrołów szerszej publice, polecam Piszemy. pl. Możesz publikować prace, a także otrzymywać całkiem rzetelną krytykę, komentarze i porady, co mogłabyś poprawić.
Dorzucę Opowiadania. pl. Od razu uprzedzam, że na opowiadaniach przeróżnie bywa z komentarzami. Użytkownicy skomentują albo nie.
Fanfiction i AO3 to dobre strony tyle że są poświęcone fanfikom, tekstom pisanym przez fanów dla fanów różnych książek, gier seriali, filmów. Podobnym do fanfiction.net portalem na którym zamieszcza się swoją oryginalną twórczość jest FictionPress.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 14:44 przez Nadia, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
just vibing
Moje RPGi
czekam na forum o pbfach z ogarniętą administracją
czasem żyję, a czasem nie
Podziękował(a): 1 raz

 knox#6854

#33215 02 paź 2017, 16:20

na wattpadzie udzielają się raczej młodsi użytkownicy, ale opowiadania tam umieszczone raczej czyta sporo osób (łatwo można się choćby zareklamować na jednej z wielu grup na facebooku).
tak jak wyżej wspomnieli - ao3 i fanfiction.net, tumblr też jest niezłą opcją. Od siebie dorzucę blogspot i http://forum.mirriel.net
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, 16:47 przez Idunn, łącznie zmieniany 1 raz.

#33289 03 paź 2017, 18:18

Miałam właśnie na myśli coś autorskiego, chociaż podejrzewam, że fanficki są chodliwe. Tłumaczenie na angielski to dobry pomysł! Przejrzę na pewno wszystkie polecone strony. Dziękuję Wam bardzo za pomoc! <3

Awatar użytkownika

#33299 03 paź 2017, 20:41

Chciałam Ci zaproponować Fajwokloki, ale widzę, że już zamknięte. Straszna szkoda : <

ODPOWIEDZ ]