MystiCat - gra o kotach, by pomóc kotom

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 4 razy

#57920 06 maja 2022, 18:20

Cześć! Przyszła moja pora, by pochwalić się swoimi wypocinami. Oprócz grania i zarządzania Granicą, zawodowo zajmuję się tworzeniem gier (głównie online). Dziś chciałbym właśnie napisać o jednej z nich, a mianowicie o MystiCat, która z PBFami ma nieco wspólnego, jako iż nacisk kładziony jest na fabułę.

Obrazek

Jak sama nazwa podpowiada będzie to gra o Mistycznych Kotach, czyli kotach magicznych. Gracz odgrywa rolę Ducha Drzewa, ogromnego matecznika, w którym zamieszkają bezdomne koty. Kotów nie można będzie rozmnażać, a jedynie adoptować. Początkowo gracz będzie mógł opiekować się jedynie jednym kotem. W grze pojawiają się także wróżki, które oprowadzają gracza po magicznym świecie i oferują informacje na temat kotów. Np. zadają pytania odnośnie zdrowia rzeczywistych mruczków. Do gry wbudowany jest też blog, na którym już pojawiło się kilka artykułów odnośnie kociego dobrostanu. Cała gra, choć o magicznych kotach, opiera się o świat rzeczywisty. Chcemy promować odpowiedzialne adopcje, wyjaśniać trudne zagadnienia, jednocześnie bawiąc i ucząc. A co najważniejsze minimum 10% dochodów z gry zostanie przeznaczona na fundacje, organizacje, zrzeszenia itp. zajmujące się opieką nad bezdomnymi kotami. Sami z żoną mamy 5 kotów, byliśmy domem tymczasowym dla ogromnej ilości zwierząt, wiemy jak to wygląda, ile trzeba siły i samozaparcia, by pomagać. Każdy z naszych kotków zgarnięty jest albo ze wsi, albo z ulicy (piwnicy), jedną kotkę wzięliśmy po śmierci jej właścicielki, a nasza najmłodsza jest adopciakiem z fundacji.

Ale wracając do dochodów, skąd będą się brały? Otóż gra będzie dostępna za darmo i będzie można w nią grać bez żadnych opłat. Dochody będą się brały z mikropłatności, jak w większości gier mobilnych. A same płątności będą dobrowolne. W każdym miesiącu pieniądze przeznaczone na rzecz kotów zostaną przekazane innej organizacji, tak by mogły na nich skorzystać zwierzęta z różnej części kraju.

Dzisiaj wyruszyliśmy z kampanią crowfundingową: https://wspieram.to/MystiCat

Będę wdzięczny za udostępnienie jej znajomym :) A jak w dodatku coś wpłacicie (nawet 5 zł), będę mega wdzięczny <3

ODPOWIEDZ ]