#113 Jakie to jest bezpieczne forum?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#44051 20 wrz 2018, 16:55

Jakoś tak po dłuższej przerwie na nowo zaczęłam przyglądać się świeżym PBF'om i tak mnie natchnęło by zadać sobie kilka (być może niemądrych) filozoficznych pytań. Najważniejsze jest to tytułowe, a mianowicie: jakie to jest "bezpieczne forum"? Mówiąc "bezpieczne" mam na myśli takie, które nikogo specjalnie nie zachwyci, ani też nie odrzuci od razu, ot estetyczne i poprawne ze sprawdzonymi schematami i dobra, przejrzystą (ewentualną) mechaniką. Chyba że macie jakieś inne definicję takiego forum.
Czy taki twór ma w ogóle prawo istnieć? I jeżeli tak, to dlaczego? Czy teraz bardziej skłaniamy się w stronę tych "bezpiecznych" for, czy może jest więcej innowacji?
Co z kolei budzi kolejne pytania jakie według was rozwiązania, które miały być innowatorskie i ciekawe zamiast dostarczyć tzw. świeżej krwi okazały się niewypałem?
Albo zupełnie w inna stronę: jakie nowości według was wbiły się w kanon danego gatunku PBF'ów, a na początku wzbudzały być może niechęć?
I na koniec: Wolicie jak PBF was zaskakuje, czy bardziej skłaniacie się w stronę sprawdzonych i bezpiecznych stron? Dlaczego?
Serdecznie zapraszam do dyskusji :)

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na postapo
Podziękował(a): 7 razy
 Wilczek#2397

#44134 25 wrz 2018, 22:54

Już miałem nadzieję, że pojawił się temat o tym jak nie szastać uprawnieniami modów na ogólnodostępnych kontach...

Do Twojej definicji pasuje mi wyłącznie forum, na które po większych bądź mniejszych przeróbkach da radę wrzucić każdą postać bez żadnego fabularnego uszczerbku i kontynuować grę z innych, często zamkniętych forów. A więc najpewniej będą to wszelkie szkoły, miasta oraz typowe fantasy polegające na "dużo ras, dużo krain i włączamy mikser".

Ale skoro "specjalnie nie zachwyci, ani też nie odrzuci od razu" to raczej będzie ostatnią deską ratunku.

Wolicie jak PBF was zaskakuje, czy bardziej skłaniacie się w stronę sprawdzonych i bezpiecznych stron?
Najlepiej jak forum jest sprawdzone przez znajomych, którzy mi je łapką wskażą i potwierdzą, że ciągle się tam coś dzieje i nie będę się nudził. Wtedy brzmi jak miejsce idealne.

ODPOWIEDZ ]