#112 Szukam więc wymagam?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
czekam aż znowu będziemy popijać bacardi

#44005 18 wrz 2018, 16:39

Ostatnio przekonałam się do poszukiwań (co można zresztą zauważyć po ilości moich ogłoszeń). Nie dość, że świetnie uzupełniają historię postaci, to jeszcze, w przypadku istniejących forów przyciągają nowych użytkowników, a tych świeżych – dają ci jakieś osoby, z którymi łatwiej zacząć rozgrywkę. Oczywiście, nie ma róży bez kolców i często poszukiwania (zwłaszcza na forach sl-owych) są baardzo powtarzalne i schematyczne, mało tego, nie dają żadnego pola do popisu. Były chłopak, przyjaciel od zawsze, jesteśmy we friendzonie... Takich modeli można wymieniać bez końca i nie byłyby znowu tak straszne, gdyby nie zupełny brak inwencji, tego czynnika, który czyniłby szukajkę naszą (łał fakczor jak powiedziałaby pani Krupa), wyjątkową i zachęcającą do przejęcia.
Jak przebiega to u męskich postaci? Najczęściej szukają byłej żony, pewnie z pięcioletnim dzieckiem, która uciekła, a teraz wraca w rodzinne strony. No, ewentualnie szalonych byłych, tabuna kochanek, albo przyszłej narzeczonej. Pomysł niby nie taki zły, zamiast tworzyć okazję do zbudowania ciekawej postaci, to ją ograniczają. Bo nie raz i nie dwa, ktoś ma w głowie konkretny pomysł, doprecyzowany do skrajów możliwości. Wie, czy postać wyjeżdżała, gdzie się poznali, jak długo mogła być w jednym miejscu, ile w drugim. Ktoś, kto dostaje tak ograniczony materiał do pracy może mieć spore problemy z nadaniem postaci większej głębi niż „Były chłopak Angeli”.
Przechodząc już do propozycji pytań do dyskusji, wiadomo, czasami określone warunki na poszukiwanie są uzasadnione. Bo zawsze istnieje ryzyko, że osoba się wykruszy, pozostawiając nasz pomysł na rozwój relacji w zupełnej rozsypce. Jakie jest wasze podejście do takich osób? Nastawiacie się na kogoś, kto zostanie na forum dłużej? A może wręcz przeciwnie – staracie się nie tworzyć szukajek, które mogąza bardzo ingerować w rozwój waszej postaci?
Zapraszam do dyskusji i odpowiedzi na wybrane pytania:
  • Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
  • Częściej zamieszczasz luźne propozycje, do wspólnego ustalenia? Jesteś otwarty na pomysł drugiej osoby? A może wolisz trzymać się swojego planu, w obawie, że ta druga osoba go niekorzystnie zmodyfikuje?
  • Zdarzyło ci się kiedyś zachwycić szukajką, ze względu na jej oryginalność i nietypową relację? Chcesz nam to opisać?
  • Lubisz nawiązywać lepszy kontakt z osobą, która tworzy postać pod twój pomysł? A może traktujesz ją jak kolejnego nieznajomego gracza do zaczepienia w „Relacjach”? Co jeśli taka osoba przycodzi na już istniejące forum zupełnie z zewnątrz? Czujesz się zobowiązany do wprowadzenia jej, skoro ją ściągnąłeś?
  • Zwracasz uwagę na wizerunek szukajki, a może oceniasz styl wspólnego pisania? W końcu wspólne wątki muszą być przyjemne do prowadzenia dla obu stron. Tylko jak to sprawdzić...
  • Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
  • Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
  • Zdarzyło wam się z postaci pochodzącej z prostej szukajki stworzyć niezwykle rozbudowany i skomplikowany charakter?
  • Jesteś otwarty na czyiś pomysł do szukajki, tylko inspirowany twoimi wymaganiami?
Może macie inne przemyślenia? Czy odnieśliście zupełnie inne wrażenie niż ja? Zachęcam do dyskusji i podzieleniem się swoim doświadczeniem, może dzięki temu wszyscy nauczymy się tworzyć lepsze "Poszukiwania"!

Awatar użytkownika
Moje RPGi
nic

#44008 18 wrz 2018, 17:44

Odpowiem wybiórczo <3
Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
Zaglądam tylko do poszukiwań rodziny - zawsze warto mieć jakieś związki rodzinne niż grać samotnie. Sama jednak nie ogłaszam żadnych poszukiwań. Czasami zdarza mi się zagadać kogoś na chacie, kiedy ktoś pyta, czy szuka kogoś do pracy, itp.
Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zwracasz uwagę na wizerunek szukajki, a może oceniasz styl wspólnego pisania? W końcu wspólne wątki muszą być przyjemne do prowadzenia dla obu stron. Tylko jak to sprawdzić...
Zawsze - patrzę, jak one wyglądają i jakim językiem są pisane. Jeśli w szukajkach jest pełno emotek, to nigdy na takie nie odpowiem.
Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
Szczerze? Nie - przynajmniej nie z takich typowych poszukiwań. Wiele osób, z którymi gram i trzymam się na forach, to osoby, które poznałam przez temat "kto zagra". Tylko jedną przyjaciółkę poznałam, kiedy odpowiedziałam na jej poszukiwania romansu. Były zwyczajne, ale jednocześnie z problemem, który para musiała wypracować razem. Podobał mi się ten wątek i długo go prowadziłyśmy. Teraz mamy dwie inne postacie i też dobrze się nam razem gra.
Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
Jak pisałam - nie stawiam poszukiwań, a jedynie odzywam się do ogłoszeń w sprawach rodzin. Jeśli na jakimś forum startuję z jakimś romansem/narzeczeństwem/małżeństwem - to zawsze są to moi znajomi, z którymi zgadałam się, by zrealizować dany pomysł. Jakoś nie umiem się otworzyć i pokazać swoje pomysły osobom, których nie znam, boję się, że go zdepczą. Gdy wchodzę na forum bez znajomych (choć obecnie to się nieczęsto zdarza, bo coraz więcej osób po prostu się zna), gram samotnym facetem, który jakoś próbuje ułożyć sobie życie lub niezależną kobietą sukcesu, której romanse nie są potrzebne. Potem jak rozwija się ich życie sercowe oraz inne sprawy - okazuje się w grze.
And don't believe the narcissism when everyone projects and expects you to listen to 'em. Make no mistake!

Awatar użytkownika
O mnie
Fenek pustynny, fenek (Vulpes zerda) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae).
Fenki mają łagodne usposobienie i łatwo je oswoić. Często spotykane są w hodowlach prywatnych. Najwięcej fenków mieszka na Saharze, w jej środkowej części. Fenek śpi za dnia, w piasku Sahary. Kopie norki, a od nich kilka dróg ewakuacji.
Moje RPGi
póki co przerwa;

#44011 18 wrz 2018, 18:20

Też dopiero w ostatnim czasie przekonałam się do wstawiania własnych szukajek. Chociaż i tak wielokrotnie zdarzyło mi się już, że osoba, która się do którychś z nich zgłosiła, później przepadała bez wieści. Dlatego wciąż mam pewne obawy, zwłaszcza kiedy szukam kogoś dość ważnego dla swojej postaci i jej fabuły. Trochę można się zniechęcić, kiedy po kilku wymienionych postach, czy nawet rozegranych wątkach, okazuje się nagle, że trzeba znaleźć nową osobę na miejsce tej znalezionej. Zwłaszcza, że mocno zaburza to logikę wcześniej rozgrywanych wydarzeń. No, ale na to chyba nic nie da się poradzić, prawdopodobnie taki już urok forów, że w pewnym momencie ludzie gdzieś znikają.
Jeśli chodzi o rzucanie luźnym pomysłem albo narzucanie wszystkiego od A do Z, to jednak wolę stawiać na to pierwsze. Wychodzę z założenia, że to tej drugiej osobie ma się dobrze grać daną postacią. I przy okazji, im więcej druga osoba włoży od siebie w postać, tym większa szansa na to, że zechce przy niej zostać na dłużej. To samo w kwestii wyglądów - nigdy ich nikomu nie narzucam, bo i tak nie ma dla mnie większego znaczenia, kogo ma na avatarze druga osoba. Ważniejsze jest dla mnie, żeby dobrze mi się z nią pisało.
Za to nie przypominam sobie sytuacji, żebym z kimś, kto zgłosił się do mojej szukajki - lub komu zgłosiłam się ja - nawiązała jakąś bliższą relację poza forum. Tzn. fakt, zwykle z takimi osobami rozmawia się więcej, wymienia się więcej wiadomości, przenosi na inne drogi komunikacji, ale... jakoś nie pamiętam, żeby z kimś taki kontakt potrwał dłużej.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Sakura no Hana

#44013 18 wrz 2018, 19:07

Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
Zaraz po zarejestrowaniu się na forum patrzę do szukajek, które pasowałyby do wstępnej koncepcji mojej postaci (np. chce by moja postać pochodziła z wielodzietnej rodziny, szukam kogoś, kto szuka dużej liczby rodzeństwa). Zdarza mi się jednak sama wrzucać poszukiwania (np. na współlokatorów, ważną postać z historii).
Częściej zamieszczasz luźne propozycje, do wspólnego ustalenia? Jesteś otwarty na pomysł drugiej osoby? A może wolisz trzymać się swojego planu, w obawie, że ta druga osoba go niekorzystnie zmodyfikuje?
Zwykle daje tylko jedną, dwie rzeczy, które są istotne dla mojej postaci (np. poznali się na misji w Afryce) i daję duże pole do popisu. Zwykle nie narzucam imion czy nazwisk, bo uważam, że to zmniejsza szansę znalezienia kogoś. Nie mam problemu z chodzeniem na kompromisy, lubię z drugą osobą wytworzyć coś wspólnego, żeby to nie było tak, że ta druga osoba dostosowała się do mnie i nie ma przyjemności z gry.
Zdarzyło ci się kiedyś zachwycić szukajką, ze względu na jej oryginalność i nietypową relację? Chcesz nam to opisać?
Kilka razy się zdarzyło, choć najbardziej zapadła mi w pamięć szukajka, w której to Pan szukał siostry zmarłego na misji w Iraku przyjaciela. W założeniu było samoistne rozwinięcie się relacji, bez narzucania tego z góry, więc fabuła była spontaniczna, bez planowania... i po prostu cudna!
Lubisz nawiązywać lepszy kontakt z osobą, która tworzy postać pod twój pomysł? A może traktujesz ją jak kolejnego nieznajomego gracza do zaczepienia w „Relacjach”? Co jeśli taka osoba przychodzi na już istniejące forum zupełnie z zewnątrz? Czujesz się zobowiązany do wprowadzenia jej, skoro ją ściągnąłeś?
Z wieloma osobami, którymi gdzieś tam kiedyś grałam mam kontakt do dziś. Z niektórymi nawet w "in real life", nie tylko przez Internet. A jak kogoś ściągam do gry, to czuję się zobowiązana do wprowadzenia danej osoby w świat.
Zwracasz uwagę na wizerunek szukajki, a może oceniasz styl wspólnego pisania? W końcu wspólne wątki muszą być przyjemne do prowadzenia dla obu stron. Tylko jak to sprawdzić...
Wizerunek raczej średnio mnie obchodzi. Sama grywam raczej mało popularnymi mordkami... Ważne jest dla mnie to, jak mi się z daną osobą pisze. Gdy ktoś wstawia jakąś szukajkę, to zanim się zgłoszę to sprawdzam posty danej osoby. I zwykle w swoich poszukiwaniach piszę, że nie obiecuję endgejmu, bo nigdy nie wiadomo, czy będzie nam się fajnie pisać.
Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
Tak.
Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
Zwykle szukam czegoś oryginalnego, co przykuwa wzrok.
Zdarzyło wam się z postaci pochodzącej z prostej szukajki stworzyć niezwykle rozbudowany i skomplikowany charakter?
Chyba nie.
Jesteś otwarty na czyiś pomysł do szukajki, tylko inspirowany twoimi wymaganiami?
Jak już wspomniałam, lubię dawać ludziom pole do popisu. Ja rzucam pomysłem, a potem go razem dopracowujemy.

Awatar użytkownika
O mnie
I need noise
I need the buzz of a sub
Need the crack of a whip
Need some blood in the cut
Moje RPGi
znowu nic
 skapti#3083

#44914 09 lis 2018, 23:51

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
Zwykle przed zarejestrowaniem się na jakimś forum zaglądam do szukajek. Najpierw rodzina, potem inne, na końcu związki. Unikam zwykle toksycznych, bo nieszczególnie jarają mnie takiego typu. Nie robię nikomu męża czy żony. Jeśli już się zgłaszam do tego ostatniego typu, to zwracam uwagę tylko na takie, które mają zaznaczone, że rozwiną się na fabule.

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Częściej zamieszczasz luźne propozycje, do wspólnego ustalenia? Jesteś otwarty na pomysł drugiej osoby? A może wolisz trzymać się swojego planu, w obawie, że ta druga osoba go niekorzystnie zmodyfikuje?
Nigdy nie robię sztywnych poszukiwań. Dział poszukiwania ytaktuję raczej jak "relację", z tym, że zamiast kierować się do konkretnej osoby zwracam się do wszystkich. Moje postacie często są nowe w danym miejscu, dzięki czemu możemy spokojnie rozwijać relację na fabule. Chociaż odkryłam, że z jakiegoś powodu ludzie boją się właśnie takich nowych postaci. Bo wiele razy spotkałam się też z tym, że ktoś już chce mieć całą relację z góry ustaloną.

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zdarzyło ci się kiedyś zachwycić szukajką, ze względu na jej oryginalność i nietypową relację? Chcesz nam to opisać?
Było, ale już nie pamiętam na czym to polegało :<

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Lubisz nawiązywać lepszy kontakt z osobą, która tworzy postać pod twój pomysł? A może traktujesz ją jak kolejnego nieznajomego gracza do zaczepienia w „Relacjach”? Co jeśli taka osoba przychodzi na już istniejące forum zupełnie z zewnątrz? Czujesz się zobowiązany do wprowadzenia jej, skoro ją ściągnąłeś?
Zwykle proszę osoby z poszukiwań o jakiś inny kontakt niż przez forum. Nie nazwałabym tego chęcią trzymania kontaktu, co chęcią planowania gry i dyskutowania o niej. Na pw idzie to zdecydowanie za wolno.

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zwracasz uwagę na wizerunek szukajki, a może oceniasz styl wspólnego pisania? W końcu wspólne wątki muszą być przyjemne do prowadzenia dla obu stron. Tylko jak to sprawdzić...
Wizerunek jest mi obojętny. A co do pisania: kiedyś byłam bardziej wybredna. Obecnie wspięłam się na wyżyny swojej tolerancji i piszę nawet z osobami, których styl w żaden sposób mnie nie urzeka. Jeżeli mam z kimś ciekawą historię do opowiedzenia, ale w niezbyt ładnych słowach, to i tak na to idę. Bo czemu nie?

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
Sprawa ma się ze mną jest taka, że nie utrzymuję za bardzo kontaktu z ludźmi z for.

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
Nawet ktoś z sąsiedztwa może być ciekawy, a najbardziej monotonna historia - ciekawa. Jak jakieś poszukiwania mnie zaintrygują wówczas sprawdzam sposób pisania danej osoby i jak prowadziła poprzednie gry. Jeśli to ma sens, dopiero wtedy się zgłaszam.

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Zdarzyło wam się z postaci pochodzącej z prostej szukajki stworzyć niezwykle rozbudowany i skomplikowany charakter?
Nie, bo fora upadły :x

Halla pisze:
18 wrz 2018, 16:39
  • Jesteś otwarty na czyiś pomysł do szukajki, tylko inspirowany twoimi wymaganiami?
Zawsze jestem zainteresowana. W poszukiwaniach nakreślam pomysł i oczekuje, że osoba, która się zgłosi doda coś od siebie. Nie lubię, jak ktoś przyjmuje wszystko w całości i nawet nie stara się dodać czegoś od siebie.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#44916 10 lis 2018, 14:14

Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
Na Edenie niezbyt szczególnie, chyba że jest jakiś intrygujący tytuł i forum na którym potencjalnie mogłabym zagrać. Jeśli chodzi o tematy z poszukiwaniami na forach na których przebywam to tak, zresztą bardzo chętnie, chociaż niekiedy jest straszny w nich bałagan. Sama też ogłaszam, pomysły same wpadają mi do głowy, choć nie zawsze wiem jak to przedstawić w sposób zachęcający.
Częściej zamieszczasz luźne propozycje, do wspólnego ustalenia? Jesteś otwarty na pomysł drugiej osoby? A może wolisz trzymać się swojego planu, w obawie, że ta druga osoba go niekorzystnie zmodyfikuje?
Częściej luźne, a nawet jeśli mam już jakieś gotowe koncepcje to jestem otwarta na pomysły i modyfikacje wszelkiego rodzaju, choć niekiedy wewnętrznie płaczę jak ktoś komuś (nawet nie mi) robi postać i pisze naprawdę... źle. I w ogóle stworzony przez tego ktosia rys osobowościowy postaci woła o pomstę do nieba. Z jednej strony jakby jest postać, nie, a z drugiej jej nie ma.
Zdarzyło ci się kiedyś zachwycić szukajką, ze względu na jej oryginalność i nietypową relację? Chcesz nam to opisać?
Zachwycić to za duże słowo. Jasne, zdarzyły się poszukiwania, które były bardzo ładne - albo ze względu na sposób przedstawienia albo motyw dający sporo możliwości. Ale wydaje mi się, że trochę ciężko o oryginalność i coś naprawdę nietypowego.
Lubisz nawiązywać lepszy kontakt z osobą, która tworzy postać pod twój pomysł? A może traktujesz ją jak kolejnego nieznajomego gracza do zaczepienia w „Relacjach”? Co jeśli taka osoba przycodzi na już istniejące forum zupełnie z zewnątrz? Czujesz się zobowiązany do wprowadzenia jej, skoro ją ściągnąłeś?
Nawet, w sumie ogólnie całkiem lubię nawiązywać znajomości z graczami, a potem ich "zaczepiać" albo dawać się im "zaczepiać". Tylko że ogólnie mój charakter sprawia, że nie zawsze chce mi się gadać. I to nie tylko dotyczy forum/postaci, ale i w sumie życia. Taki ze mnie dziwak. Ale z chęcią wprowadzam innych w dany klimat, pomagam, odpowiadam na pytania, chociaż też wychodzę z założenia, że nic na siłę, nie. Częściej, jak ktoś się waha pomiędzy poszukiwaniami, zachęcę do stworzenia postaci graczowi X niż mi i ewentualnie daję cynka, że zawsze jego postać może się jakoś dogadać z moją, etc.
Zwracasz uwagę na wizerunek szukajki, a może oceniasz styl wspólnego pisania? W końcu wspólne wątki muszą być przyjemne do prowadzenia dla obu stron. Tylko jak to sprawdzić...
Wizerunek to nie jest dla mnie jakiś super ważny punkt, ale!, lubię klimatyczność, lubię jak wizerunek pasuje do danej koncepcji mojej, czyjeś lub samego twórcy, no bo jednak jak ktoś opisuje postać, że jest wysportowana z krótkimi brązowymi włosami o paskudnej gębie a daje jakiegoś tam modela bez mięśni o czarnych włosach, no to coś tu chyba nie pykło. Sama niemniej nie wykluczam gry z kimś ze względu na wizerunek, to moim zdaniem jest mocno ograniczające. Nie pisanie z kimś, bo ma wizerunek Natalie Dormer za którą nie przepadam? Bez przesady. Patrzę na styl wspólnego pisania, na to czy nam się dobrze pisze i co z tego w ogóle wynika. To jest podstawa.
Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
Ciężko mi stwierdzić, w sumie nie wiem, chyba nie. Różnie to bywa z graczami, ogólnie z ludźmi. Jednego dnia planujecie podbijać kawiarnie, drugiego zauważacie swoją obecność tylko dlatego, że mignie wam aktywność tej drugiej osoby na fejsie czy forum.
Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
To zależy, z doświadczenia wiem, że najwięcej relacji powstało u moich postaci na fabule, tego najbardziej się trzymam, a postacie zawsze rozwijam na swój własny sposób w zależności od tego jak potoczy się im historia.
Zdarzyło wam się z postaci pochodzącej z prostej szukajki stworzyć niezwykle rozbudowany i skomplikowany charakter?
Jak długo gram daną postacią to w sumie chcąc nie chcąc sama staje się niezwykle rozbudowanym charakterem. Skomplikowanym niekoniecznie.
Jesteś otwarty na czyiś pomysł do szukajki, tylko inspirowany twoimi wymaganiami?
Tak, bo czemu by nie. To przecież rozwija.
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje RPGi
haraedo to jednak moja choroba.
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 10 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 jinikka

#44921 10 lis 2018, 20:31

Jaki jest twój stosunek do poszukiwań? Zaglądasz do nich, korzystasz? A może jesteś raczej tym, który je ogłasza w ilościach hurtowych?
Nienawidzę przychodzić na fora sam, bo jestem nieco nieufny wobec ludzi (jeśli chodzi o ustalanie relacji). Użytkownicy lubią uciekać bez jakiegokolwiek słowa, dlatego zawsze staram się mieć kogoś, z kim piszę już od jakiegoś czasu. Podłoże dla swojego bohatera zwykle wymyślam sam — nie potrzebuję pierdyliona relacji, które później i tak nie dochodzą do skutku i nie są rozwijane na fabule. Jasne, czasami mi się zdarza spoglądać w poszukiwania — zgłaszam się do nich dopiero po jakimś czasie (gdy jestem już prawie pewny, że użytkownik nie oleje mnie ani forum) albo jeśli nie mam konkretnego pomysłu i uznaję, że dobrze byłoby się do kogoś podczepić. Sam zwykle nikogo nie szukam — jestem fanem odgrywania relacji na fabule, spontanicznie, bez jakichkolwiek sztywnych ram, które by mnie hamowały.
Częściej zamieszczasz luźne propozycje, do wspólnego ustalenia? Jesteś otwarty na pomysł drugiej osoby? A może wolisz trzymać się swojego planu, w obawie, że ta druga osoba go niekorzystnie zmodyfikuje?
Moim zdaniem luźne pomysły są o wiele lepsze — druga osoba może je modyfikować (co w ogóle mi nie przeszkadza, choć lubię, gdy ktoś ma na uwadze, że po drugiej stronie komputera też jest człowiek, który nie wszystko może chcieć odgrywać), łatwiej jest cokolwiek ustalać i nie ma sytuacji, że ktoś robi postać, która w osiemdziesięciu procentach jest robiona pode mnie. Nie miałbym czelności narzucać komuś wizerunku lub zawodu postaci — ja poszukuję relacji i czegoś, co pozwoli mi rozwijać postać, a nie sługusa, który będzie robił wszystko, o co go tylko poproszę. Więc chyba jestem otwarty. Bardzo otwarty.
Zdarzyło ci się kiedyś zachwycić szukajką, ze względu na jej oryginalność i nietypową relację? Chcesz nam to opisać?
Mam takiego pecha, że poszukiwania, które mi się podobają kompletnie nie pasują dla moich postaci, a niestety nie jestem osobą, która zachwyca się aż tak, by robić multikonto, bo ktoś ma dobry pomysł.
Zdarzyło ci się zebrać z poszukiwań kogoś, z kim złapałeś dobrą relację i gracie/ znacie się do dziś?
Zdarzyło się. Całe szczęście.
Częściej zgłaszacie się do nietypowych relacji, a może lubicie grać „chłopakiem / dziewczyną z sąsiedztwa” i rozwijać na własny sposób?
To zależy od postaci, którą prowadzę — czasami skomplikowane postaci potrzebują trochę normalności, a te normalne postaci potrzebują jakichś zawirowań i wybuchów z pościgami. Ale każda relacja, która nie jest sztywna daje jakiś popis do rozwoju postaci. A, no i drugi użytkownik musi dawać pole do rozwoju, bo bez tego nawet najlepsza relacja polegnie.
Jesteś otwarty na czyiś pomysł do szukajki, tylko inspirowany twoimi wymaganiami?
Yup.

ODPOWIEDZ ]