#79 czemu to forum?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#30998 12 sie 2017, 11:46

GRAM NA:
Jednym słowem przygodowe, gdzie MG może mnie w każdej chwili zlać po dupie - historia, przyszłość, inne światy, zombie, lost, wampiry.

CZY PRÓBOWAŁEŚ/AŚ KIEDYŚ INNEGO GATUNKU FORÓW?
Próbowałam na dwóch potterkach, ale koniec końców nawet nie bawiłam się czarami :lol: i tylko coś pobocznego, swojego rozegrałam. Kilka SLi też odwiedziłam.

CO SKŁONIŁO CIĘ DO WYBRANIA DANEJ TEMATYKI?
Moi ulubieńcy i pewność, że mogę z nimi zagrać wszędzie i wszystko.

CO SPRAWIA, ŻE NAJLEPIEJ GRA CI SIĘ W TYM GATUNKU/GATUNKACH?
Lubię przygodę, jak za długo jej nie otrzymam, to się nudzę.

GDYBYŚ PRZEZ TYDZIEŃ MIAŁ/A GRAĆ W INNEJ TEMATYCE, JAKĄ BYŚ WYBRAŁ/A I DLACZEGO?
Ostatnio kusi mnie tematyka GoT, bo postanowiłam nadrobić tych kilka sezonów XD I na postapo z mutantami bym pograła, nawet dłużej niż tydzień, jeśli w końcu znajdę coś co mi pasuje.

#31079 13 sie 2017, 17:29

GRAM NA:
Szeroko rozumianym fantasy oraz forach "na podstawie". W pewnym sensie Sci-Fi i groza łączą się z fantasy, a ja nie umiem z tych rzeczy zrezygnować.

CZY PRÓBOWAŁEŚ/AŚ KIEDYŚ INNEGO GATUNKU FORÓW?
Tak. M&A, SL, HP, postapo, wampirze, historyczne.

CO SKŁONIŁO CIĘ DO WYBRANIA DANEJ TEMATYKI?
Wbrew pozorom, zaczynałam od M&A, z powodu zainteresowania tematem. Kiedy znalazłam portale podobne do tego, moje oczy otworzyły się szerzej. Ostatecznie tematykę porzuciłam. Próbowałam grać na SL'ach, jedna postać całkiem mi wyszła, ale nigdy na tego typu forach nie zagrzałam miejsca na dłużej. Próbowałam również zahaczyć o tematykę HP, jednak nie jest to mój konik, nie jestem przekonana do uniwersum. Interesowała mnie swego czasu tematyka postapo. Zwyczajna ciekawość, chyba powodowana falą popularności serialu TWD. Ciekawie było odgrywać postawione przed trudną rzeczywistością postaci i zachować przy tym klimat świata. Wydaje mi się, że fora wampirze, te przynajmniej na których ja grałam, mają swoją osobną historię, trudno mi nazwać to gatunkiem, ale nie chciałabym ich zaliczać do fantasy. Grałam, ale się znudziłam. Nie wiem sama co mnie skłoniło do zabawy w krwiopijcę, może ponadczasowa miłość Belli i Edwarda, ale chyba koniec końców znajomi. Co do historycznych, po prostu lubię historię, ciekawie jest się wcielać w charaktery niedzisiejsze. Do tego cała ta otoczka fabularna, zdobywanie wiedzy na dany temat, itd.

Trudno mówić o fantasy w ogólnikach, bo składa się na to bardzo dużo. Tak jak wspomniała wyżej Fanta, ja też lubię akcję i przygodę. Na forach bliżej lub dalej skorelowanych z fantasy zazwyczaj coś takiego dostawałam. Każde forum jest inne, nie można stwierdzić, że to i tamto fantasy jest dobre lub złe, zbiorczo. Trudno mi powiedzieć dlaczego akurat fantasy mi się urąbało, ale chyba daje mi większą swobodę kreacji. No i lubię staromowę!

Co się zaś tyczy gier "na podstawie", jeśli lubię i znam jakieś uniwersum, to mogę się szybko odnaleźć w grze. Szanuję ludzi za fora autorskie, ale coraz rzadziej mam czas i ochotę na zagłębianie się w złożoność świata (tutaj patrzę na Herbię i ich bogate lore).

CO SPRAWIA, ŻE NAJLEPIEJ GRA CI SIĘ W TYM GATUNKU/GATUNKACH?
Tak jak pisałam wcześniej, forum forum nierówne (a zombie zombie zombie). Z M&A zrezygnowałam, bo raz, że mi się przejadło, dwa - miałam wrażenie, że się uwsteczniam. To samo niegdyś z wampirzym forum. Było też takie forum, gdzie ludzie pisali jednolinijkowce, ale MG był tak dobry a świat tak ciekawy, że nie odczuwało się podobnego wrażenia. W pewnym sensie, wydawało mi się, że dobrze grać ze znajomymi. Jasne, ale nie zawsze. Bardzo ciekawie jest poznawać nowych graczy, nowe osoby, inny punkt widzenia. Na SL okrutnie mi się nudziło przez brak akcji, brak celu, liniowość, wrażenie, że marnuję swój czas (chociaż swego czasu grałam ze znajomą i w końcu nabrało to sensu - wymyśliłyśmy sobie niesztampowy wątek). Kończąc tę tyradę, myślę, że w moim przypadku wyznacznikiem będzie wyobrażenie postaci w dalszej perspektywie.

GDYBYŚ PRZEZ TYDZIEŃ MIAŁ/A GRAĆ W INNEJ TEMATYCE, JAKĄ BYŚ WYBRAŁ/A I DLACZEGO?
Sci-Fi, bo jeszcze nie miałam okazji zmierzyć się z czystą postacią tego gatunku, a nie jakimś mixem. To inne uniwersum, trzeba się skupić na kompletnie czym innym niż zazwyczaj. Zmienia się punkt widzenia postaci. Mam ochotę na Mgławicę Mocy, może kiedyś się uda.