#39 wąskie granice inspiracji

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#22764 21 wrz 2016, 18:56

Więc broniąc się - żaden wygląd nie był inspirowany zagranicznym, z jednego prostego powodu: nie mam, cholera, czasu na siedzenie w necie i przeglądanie co tam w wielkim świecie słychać (albo i widać chyba).
Ja właśnie ciągle słyszę o zagranicznych forach, które mają takie, a takie rozwiązania czy jeśli chodzi o grafikę, czy bardziej mechaniczne rzeczy i się zastanawiam, komu się chce szperać w internecie i szukać tych rzeczy, bo ja będąc dziś maksymalnie znudzoną do tego nie doszłam, ale co kto lubi, nie?
Nie wiem czy za takie posty dostaje się osty,
Ja nie wiem, co Wy z tymi ostami, banami, bo sobie nie przypominam, żeby ktokolwiek na edenie coś w tym stylu dostał :lol:

#22765 21 wrz 2016, 19:22

dziobak pisze: Więc broniąc się - żaden wygląd nie był inspirowany zagranicznym, z jednego prostego powodu: nie mam, cholera, czasu na siedzenie w necie i przeglądanie co tam w wielkim świecie słychać (albo i widać chyba). I troszeczkę mnie to również nie interesuje #sorrynotsorry
Ale masz czas łazić po innych forach i szukać "plagiatu", którego i tak nie ma. No sorry, ale taki kit to Ty możesz wciskać na swoim forum. Twierdzisz, ze nie ma czasu? Więc, jak wyjaśnisz to, że Twoje kody są zazwyczaj identyczne z kodami z tego czy innego forum zagranicznego? Jak już masz kłamać to rób to dobrze bo jak na razie to zaczynasz tonąć.

#22767 21 wrz 2016, 19:27

Omg, chyba się rozpłaczę ze śmiechu, kochana. :faint2: Póki co dużo mówisz, mało pokazujesz, chciałabym chociaż raz to zobaczyć, bo obrzucać błotem w internecie to każdego łatwo. Noale, każdy ma jakieś hobby!
Ale miło mi, że aż tak śledzisz ostatnie wyglądy BTB. :*

I tak ogółem to chyba pomyliłaś mnie z osobą, która już w tym temacie pisała. 8) I która wyglądów na BTB nie robi już od jakiegoś dobrego czasu. Nie martw się, nie będę prosić o przeprosiny za to, żebyś nie musiała się bardziej czerwienić ze wstydu. :*

#22768 21 wrz 2016, 19:56

Tyle osób się tu gryzie między sobą, oskarżając się nawzajem o plagiaty. Może zamiast skakać sobie do gardeł, to uświadomcie sobie, że jeśli zachodzi tu zjawisko plagiatu [piszę jeśli, bo w to bagno nie zamierzam wchodzić i niczego dociekać, każdy ma swoje własne sumienie i niech sam pilnuje jego czystości] to plagiatujecie z zagranicznych forów i jeśli ktoś tu może się czegoś czepiać to zagraniczni admini.

Ponadto przypominam, że HTML i CSS mają określone struktury i wyjątkami są sytuacje, kiedy dane elementy można ułożyć tak, by wyglądały inaczej niż gdzie indziej, a działały tak samo.

Jakkolwiek takie ciągnięcie się za włosy bywa widowiskiem uprzyjemniającym picie herbatki czy kawy, tak zaczyna tu być toczona bitwa o to kto, co, kiedy i jak od kogoś innego "zerżnął". Raz, że odchodzi się od wątku z pierwszego postu, a dwa, "plagiatowe" sprawy załatwia się drogą prywatną, a nie robi publiczne pranie brudów. Dwa razy bezczelnie rąbnięto grafikę, którą zrobiłam, hotlinkując ją z moich kont i za każdym razem skontaktowałam się prywatnie ze złodziejaszkami i tam robiłam armageddon, a nie na widoku publicznym.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, 21:17 przez Alice Parks, łącznie zmieniany 1 raz.

#22769 21 wrz 2016, 21:11

A ja mimo wszystko prosiłabym Was o trzymanie się rozmowy, dotyczącej pierwszego postu. Sprawy związane z tym kto komu ma co do zarzucenia w związku z kodami zaczerpniętymi z innych for bądź też nie, możecie rozwiązywać poprzez wiadomość prywatną, bo obrzucanie się tu błotem nie wnosi za wiele do tematu i nie służy on do tego, żeby się tu wytykać teraz palcami, bo ktoś zrobił tak, a ktoś inny inaczej. Jeśli macie problemy odnośnie tego, że ktoś robi coś co wam się nie podoba, uważacie że bierze skądś kody, czy cokolwiek co tyczy się tej całej burzy jaka się wywołała, to proszę Was bardzo, rozwiązujcie to między sobą w prywatnych wiadomościach i przestańcie wykorzystywać temat do tego, żeby szukać kolejnych osób, którym można coś zarzucić, bo naprawdę nie do tego on powstał, a wypisywanie kolejnych nicków i zarzutów nic nie zmieni i wprowadzi jeszcze gorszą atmosferę.

Awatar użytkownika

#22808 24 wrz 2016, 3:37

Normalnie, jakbyście sraczki wszyscy dostali i kłócili się o to, kto pierwszy stanął w kolejce do latryny albo przynajmniej o papier toaletowy.
Jeśli chodzi o prawa autorskie - prawda jest taka, że niekoniecznie bronią autora, a już w świetle czegoś takiego jak pbf, nie bronią w ogóle i możemy się cmoknąć w zadek czy nam się to podoba, czy nie. Jeśli chodzi o kody, wystarczy poprzekładać kolejność poszczególnych komend (mieszczących się w danym przedziale, rzecz jasna) i też wychodzi nie-do-końca-plagiat. Nie zapominajmy jednak, że jest masa stron, które pomoc/gotowce oferują (np. never-utopia), które można potem przerabiać i ozdabiać. Rozumiem złość i rozgoryczenie, ale tak jest. Jak na tym nie zarabiasz, to spadaj- w skrócie o prawach autorskich.
Wracając do tematu- kiedyśtam natknęłam się na jakimś forum na postać, która miała używany przeze mnie na innym forum wizerunek (jakby ta japa była moja własna, nie?) oraz bardzo podobny szkic postaci. Oczywiście najpierw się oburzyłam, że aż mi skarpety zagrzało. Potem stwierdziłam, że mój pomysł wcale nie jest aż tak oryginalny, żeby ktoś nie wpadł na to samo. Nie chce mi się Naszej Starej cytować, ale jak się widzi podobieństwa, to i tak żyjemy w przekonaniu, że samemu by się zrobiło to lepiej. W podobny sposób z kumpelą dzieliłam się postacią. Ba, jestem na tyle bezczelna, że nie dość, że lubię małpować w postach posty moich współgraczy, to małpuję po forach swoje własne postacie (ok, nie o to chodzi, wiem). Sama w tworzeniu inspiruję się a to filmem, który obejrzę, a to książką, a to buracko wkładam w usta swoich postaci zasłyszane gdzieś teksty z pracy. Rozumiem rozczarowania, bo czasem pewnie rzeczywiście rzecz rozbija się o odgapienie fabularne (to boli podwójnie, bo okazuje się, że ktoś woli ciągnąc taką historię z kimś innym niż z nami), ale też nie można popaść w paranoję.

A te swoje brudy, piękne dziobaki/sraki/cimciaki, pierzcie gdzie indziej bo nam tu rozmowę psujecie, i nikt nie ma ochoty tego czytać.

Awatar użytkownika

#22812 24 wrz 2016, 11:35

LOL
BtB ma zawsze brzydkie wyglądy, co tam można plagiatować? :/
mało jest for, które mają ładne wyglądy, jordana i teszka robią ładne, baranina też, od nich ściągajcie!

a co do tematu, osobiście uważam, że jeśli wrzucasz coś do neta musisz się liczyć z tym, że ktoś to wykorzysta, sama kopiuje co mi się podoba, zdjęcia, teksty, kody
jak chcecie mieć style, których nikt nie zgapi to róbcie je na swoim kompie, zapisujecie na dysku i tam zostawiajcie, wtedy będą wasze i tylko wasze, ale po co?

ja lubię jak ktoś się mną inspiruje, nie raz, nie dwa widziałam swoje wyglądy, swoje imiona, swoje nazwiska i to tak totalnie zgapione, ba, moje postaci! wchodzę gdzieś patrze na postać i kminie, kurde czy ja tu gram? lubię jak się mną "inspirują" bo to oznacza, że jednak mój pomysł był na tyle fajny, że ktoś postanowił go wykorzystać
to co wrzucam na pbfy jest totalnie dla was, bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, elo

PS przypomnijcie sobie po co tu jesteśmy, żeby się bawić, robić to co potrafimy, co lubimy, niektórzy piszą, inni robią nam avki, a jeszcze inni kody
po co się kłócić? po co spinać? nie lepiej się bawić? współpracować? i czerpać z tego przyjemność?