#37 zaprojektuj z nami Eden

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]

#20917 03 lip 2016, 21:00

Yenna pisze:Jak? Jak wspomniała Chienne, nie gryziemy
Ale tu nie chodzi o gryzienie. Tu chodzi o to głupie „głównie dla”. Mnie to osobiście fhói skopało. Nie piszcie „nie gram na forach mangowych”, bo co to nas obchodzi? My też nie gramy na forach o Nowym Jorku, Chicago albo Alasce, a na Eden próbujemy wbić. Bo miał być miejscem zrzeszającym wszystkie pbfy. A nie zrzeszającym second lify i ewentualnie innych, jak się cudem przedrą przez mur. A skoro to forum dla wszystkich pbfów, to dlaczego nie spróbować napisać obiektywnego, a nie subiektywnego wstępu do danego tematu? Nie znacie się na mangowych, fantastycznych albo zwierzęcych forach... ale to nie zmienia faktu, że możecie zarzucić problemem i go uogólnić, a nie z góry uznać, że dotyczy TYLKO sl-i. Bo prawdopodobnie nie, prawdopodobnie dotyczy wszystkich. Wiecie, nawet na psich forach są teraz karty postaci. Są tematy z relacjami i resztą cudów-wianków. Nie gram na psich forach. A wiem. Wystarczy zerknąć na pierwszy lepszy adres.
Nie znasz się – życie. Strzelaj. Tak jest bezpieczniej. Lepiej już uznać, że problem dotyka wszystkich, bo a nuż faktycznie tak jest, niż uznać, że dotyka tylko jednej grupy, gdy okazuje się, że jednak jest bardziej rozrośnięty.
Dlatego argument: „bo ja nie wiem” do mnie nie przemawia. Tym bardziej od administratorki forum, którego domeną było wyżej wspomniane „bycie dla wszystkich pbfów”. Tworząc projekt też wiedzieliście, że będą tu osoby ze środowiska, w którym się nie obracacie. Gdyby było inaczej, Eden już od początku byłby tylko dla sl-i.
Co w tym złego, żeby się odezwać i powiedzieć swój pomysł?
Prosta zasada. Człowiek nie wypowie się tam, gdzie nie chcą go słuchać. I tu pojawia się ten natłok „wszystko jest dla sl-i, a dla reszty to już tak niezbyt, bo my i tak się na nich nie znamy”.
Żaden wygląd Edenu nie był tworzony pod żadną grupę, także już spokojnie.
Jestem w pełni spokojny. To luźna myśl, bo może intuicyjnie – może nie – jednak zawsze są to zdjęcia, a klimat jest taki, nie inny. Ludzie to głównie wzrokowcy. Nie można się więc dziwić, że większość z nich odpada już na starcie.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2016, 21:18 przez Arcanine, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#20918 03 lip 2016, 21:05

A skoro to forum dla wszystkich pbfów, to dlaczego nie spróbować napisać obiektywnego, a nie subiektywnego wstępu do danego tematu? Nie znacie się na mangowych, fantastycznych albo zwierzęcych forach... ale to nie zmienia faktu, że możecie zarzucić problemem i go uogólnić, a nie z góry uznać, że dotyczy TYLKO sl-i.
Okej, będę pamiętać.
Dlatego argument: „bo ja nie wiem” do mnie nie przemawia. Tym bardziej od administratorki forum, którego domeną było wyżej wspomniane „bycie dla wszystkich pbfów”.
Cała wypowiedź, którą napisałam, jest apelem oto, że nie wiem, ale chcę się dowiedzieć i proszę o pomoc i dlatego ma przemówić. Mam podane gg w profilu, więc śmiało możesz do mnie napisać teraz czy juz po tej ankiecie na forum i wtedy możemy ustalić czym taka strefa forów fantasy miałaby się wyróżniać i co oferować.
Gdyż wpadłam na pomysł, że wyodrębnienie tego mogłoby być kluczem do rozwiązania.
Jestem w pełni spokojny. To luźna myśl, bo może intuicyjnie – może nie – jednak zawsze są to zdjęcia, a klimat jest taki, nie inny. Ludzie to głównie wzrokowcy. Nie można się więc dziwić, że większość z nich odpada już na starcie.
Niestety nie zapisuje wyglądów Edenu, więc też nie mogę zarzucić screenami, ALE. W tym nagłówku mamy rękę, na której jest latarnia i z boku statek, podchodzi więc pod fantastykę. Poprzednio była Alicja w Krainie Czarów (wersja minimalistyczna, ale motyw się pojawił i wiem, że zdjęcie filmowe). Wygląd, który zrobiła dla nas Impatient obejmował abstrakcyjną grafikę cienia człowieka spadającego w dół z ptakami, więc no nie widzę w tym zdjęc konkretnych ludzi. To bardzo ogólne wyglądy po prostu, nie pokazujemy żadnych konkretnych miejsc,a by nie było, że faworyzujemy. Staramy sie uderzać w ogólne klimaty!

Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje RPGi
haraedo to jednak moja choroba.
uśpiony, ale obecny
Podziękował(a): 10 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 jinikka

#20919 03 lip 2016, 21:26

Yenna pisze:Czy w dziale z poszukiwaniami pisze "poszukiwania tylko dla sceny sl'owej"? Nie, nie pisze.
Yenna pisze:Jak sami zauważacie jest tu garstka osób z forów innych niż sl'e.
Oczywiście, że nie, ale powinnaś spróbować postawić się w naszej sytuacji. Ja jestem zdania, że nie mam po co pisać poszukiwań na edenie, serio. Co mi z tego, że wstawię poszukiwania na mangowe forum, jeśli na eden zagląda klika osób, które na takich forach piszą. Jestem niemalże pewny, że łatwiej by było napisać poszukiwania tam gdzie piszę, a nie tutaj.
Yenna pisze:(VL miejsce uważane za bardziej popularne właśnie wśród graczy forów fantasy)
Fora fantasy ≠ fora mangowe

W sumie to nie wiem co mam jeszcze napisać, ale jednak chciałem coś napisać. Będę śledził temat, pewnie jeszcze coś dopowiem, no.

#20920 03 lip 2016, 22:30

afterlife pisze:Ale konkursy dla for to super pomysł, więc może jakieś forum miesiąca? O tytule decydowałaby ilość i treść aktualizacji, które przecież i tak są wrzucane w temacie reklam? Na którym forum dzieje się najwięcej fabularnie, a użytkownicy są aktywni (wtedy nie ma znaczenia, czy użytkowników jest 100 czy 10) i zadowoleni (może brać też pod uwagę posty z działu ocen? Administracja Edenu nominowałaby kilka for, a użytkownicy głosowali przez kilka dni, by w efekcie wyłonić zwycięzcę? Luźny pomysł, system nominacji i głosowania można przecież przegadać.
O tym, które forum w danym miesiącu jest najlepsze miałby decydować spam aktualizacyjny w reklamach plus ewentualnie oceny, których nie ma każde forum, które posiada temat reklamy? Mam nadzieję, że to żart, a nawet jako żart mało śmieszny. O tym, że na forum się coś dzieje fabularnie świadczy ilość [oraz jakość] fabularnych postów.

Yenna, jak Growlithe wspomniał, Eden miał zrzeszać wszystkie PBFy, bez względu na ich gatunek. Prawdą jest, że co najmniej 90% jeśli nie więcej Edenu jest czysto SLowe. Poza działami reklam, ocen i poszukiwań, Eden nie ma kompletnie nic do zaoferowania forom mangowym/zwierzęcym/fantasy/sci-fi/historycznym/strategicznym. Od kilku miesięcy reklamuję tutaj swoje forum. Mam też temat poszukiwań chętnych na przejęcie postaci kanonicznych. Żaden z kilkunastu graczy, którzy przez ten czas się pojawili na moim forum nie przyszło przez Eden, bo Eden niczego nam - graczom, którzy na SLach nie grywają - nie ma do zaoferowania. Kody? Przejrzałam cały dział i nie znalazłam niczego, co by miało użyteczność, poza tym i tak wszystko jest pod hostingi czo, wxv czy aaf robione, czasami pod forumpolish.
Chcesz coś zmienić? Nie pisz, że ludzie mają się do Ciebie zgłosić, bo to nic nie da. Sama wyjdź z inicjatywą i zrób ankietę/wywiad wśród graczy/adminów forów, które SLami nie są. Dowiedz się czego potrzebują. W tej chwili prezentujesz postawę typu "Jesteście w naszym parku, znajdźcie sobie materiały oraz piasek i sami zbudujcie sobie piaskownicę. I nie zapomnijcie zabrać własnych wiaderek i łopatek."

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#20922 04 lip 2016, 1:31

Powtórzę - właśnie od tego jest ten temat, aby zaproponować przebudowanie Edenu, innowacje, które są według Was potrzebne. Nie na zasadzie: "nie ma ludzi z innych forów". Chodzi o stworzenie czegoś. Stąd napisałam, żeby Grow zgłosił się do mnie na gg, jeśli ma takie wizje, jak taką nową strefę zbudować. Ciężko zrobić mi ankietę z propozycjami jeśli nie wiem za bardzo co byłoby przydatne. To właśnie dlatego ciągle powtarzam, że skoro domeną Edenu jest zrzeszenia ludzi pbf i Eden tworzą ludzie, więc nie rozumiem dlaczego nie możecie współpracować i dać czegoś od siebie tylko Eden ma dać. W porządku adminuje Eden, mój zakres obowiązków wobec tego projektu jest szerszy, ale to też nie jest tak, że determinuje wszystko. Także jestem użytkownikiem i graczem pbf. Robię to na czym się znam lub chociaż trochę się orientuje. Cięzko rozwijać coś, czego nie znam, dlatego pytam o pomoc i apeluje. Jeśli odzewu nie ma, to mamy błędne koło.

#20925 04 lip 2016, 7:40

Alice Parks pisze:
afterlife pisze:Ale konkursy dla for to super pomysł, więc może jakieś forum miesiąca? O tytule decydowałaby ilość i treść aktualizacji, które przecież i tak są wrzucane w temacie reklam? Na którym forum dzieje się najwięcej fabularnie, a użytkownicy są aktywni (wtedy nie ma znaczenia, czy użytkowników jest 100 czy 10) i zadowoleni (może brać też pod uwagę posty z działu ocen? Administracja Edenu nominowałaby kilka for, a użytkownicy głosowali przez kilka dni, by w efekcie wyłonić zwycięzcę? Luźny pomysł, system nominacji i głosowania można przecież przegadać.
O tym, które forum w danym miesiącu jest najlepsze miałby decydować spam aktualizacyjny w reklamach plus ewentualnie oceny, których nie ma każde forum, które posiada temat reklamy? Mam nadzieję, że to żart, a nawet jako żart mało śmieszny. O tym, że na forum się coś dzieje fabularnie świadczy ilość [oraz jakość] fabularnych postów.
Nie, to nie jest żart i zauważ w mojej wypowiedzi słowo treść aktualizacji. Tak naprawdę dowiemy się z nich więcej, niż ze zmieniającej się ilości postów fabularnych i liczba użytkowników danego forum nie będzie miała dużego znaczenia. Z aktualizacji dowiemy się na przykład, że na forum w przeciągu miesiąca odbyły się trzy wydarzenia z dobrą frekwencją, użytkownicy zaproponowali oddolną zmianę, która jest wprowadzana oraz co planowane jest w najbliższym czasie. Jeśli dojdą do tego posty z ocen, osoby, które nie grają na forum, będą miały wgląd w to, jak może wyglądać tam atmosfera. I to, moim zdaniem, świadczy o tym, że na forum coś się dzieje. Co z tego, że w ciągu tygodnia przybędzie tysiąca postów, skoro gdzieniegdzie połowa z nich to wymiana esemesów między postaciami albo posty w sypialniach/kawiarniach/nocnych klubach? (absolutnie bez obrazy dla nikogo, w końcu postać ciągle się rozwija *wink*). Lepiej chyba ocenić, co się zmieniło w fabule od poprzedniego miesiąca, ale przecież nie będziemy śledzić wszystkich postów, więc takie streszczenia są przydatne.
Nie zaproponowałam konkursu literackiego, w którym oceniać się będzie jakość postów, a konkurs na najlepsze forum i w tym wypadku chodzi o cały dostępny pakiet - posty + zaangażowanie. Dodatkowy plus dla Administracji, która zbiera newsy do kupy i się nimi z nami tutaj dzieli. I nawet zmiana wyglądu co jakiś czas to przecież dobra rzecz, nie oszukujmy się, że nie zwracamy na to uwagi.
Zresztą, to tylko propozycja i możesz się przecież z nią nie zgadzać.

#20931 04 lip 2016, 14:16

Yenna pisze:Powtórzę - właśnie od tego jest ten temat, aby zaproponować przebudowanie Edenu, innowacje, które są według Was potrzebne. Nie na zasadzie: "nie ma ludzi z innych forów". Chodzi o stworzenie czegoś. Stąd napisałam, żeby Grow zgłosił się do mnie na gg, jeśli ma takie wizje, jak taką nową strefę zbudować. Ciężko zrobić mi ankietę z propozycjami jeśli nie wiem za bardzo co byłoby przydatne. To właśnie dlatego ciągle powtarzam, że skoro domeną Edenu jest zrzeszenia ludzi pbf i Eden tworzą ludzie, więc nie rozumiem dlaczego nie możecie współpracować i dać czegoś od siebie tylko Eden ma dać. W porządku adminuje Eden, mój zakres obowiązków wobec tego projektu jest szerszy, ale to też nie jest tak, że determinuje wszystko. Także jestem użytkownikiem i graczem pbf. Robię to na czym się znam lub chociaż trochę się orientuje. Cięzko rozwijać coś, czego nie znam, dlatego pytam o pomoc i apeluje. Jeśli odzewu nie ma, to mamy błędne koło.
Nie wiem czy to Ty o tym pisałaś, czy ktoś innych, ale ludzi spoza kręgu SLi na Edenie nie ma zbyt wielu. Jeśli więc chcesz mieć pełną wizję, to powinnaś też skontaktować się z adminami forów mangowych/zwierzęcych/fantasy/sci-fi/etc i podpytać się jakie są ich potrzeby. Z tego wychodzi też bonus, że te osoby dowiedzą się o istnieniu Edenu i że ma się tu pojawić "piaskownica", w której będą mogli się "pobawić".

Była mowa by stworzyć avatarnie dla nie SL'owych avatarów. Bardzo dobry pomysł, tylko podział powinien być po kategoriach forów, dla których obrazki będą przeznaczone, czyli manga/anime, zwierzęce, historyczne, sci-fi, fantasy, etc. zamiast po rozmiarach czy nazwiskach osób, którzy widnieją na avatarach.
Dział z kodami? Może warto zrobić coś uniwersalnego, co dałoby się zaimplementować na każdym forum, bez względu na hosting lub chociaż robić też coś pod inne hostingi.
Chienne pisze:Wiem jak wyglądają avatarnie na neiSLach i faktycznie, nie mają one dużo wspólnego z tymi tutaj. Domyślacie się pewnie jednak, że wiele osób, które robi tu avatary, w życiu na oczy nie widziało innych avatarni. Nie zna stylówki, rozmiarów, baz grafik.
Baza grafik? Proszę bardzo -> Google Grafika. Rozmiary to też nie problem. Zamiast robienia galerii avatarów, można zrobić avatarowy warsztat i przyjmować zamówienia albo zrobić badanie rynku i nastawić się na najbardziej popularne rozmiary.
Chienne pisze:Podobnie byłoby z nieSlowcami, gydy bkazać im robić grafiki dla Sloców. To kwestia przyzwyczajenia. I nauki!
A powiedz mi co to za filozofia dociąć i/lub zmniejszyć obrazek do tych 200x320 pikseli? Do tego nie jest potrzebny żaden program graficzny, IrfanView czy podobna przeglądarka do grafik i można produkować SLowe avatary masowo.

Awatar użytkownika
O mnie
#WerkaHejterka
Moje RPGi
Zapytaj, wyśledź mnie!
 Werka #1964
 48001676

#20932 04 lip 2016, 14:33

Ale, ale! To był tylko żarcik, że Yenna gryzie. Wcale nie gryzie, jest w porządku, proszę ją chociaż troszeczkę lubić, bo się zacznie robić smutno przy tej wesołej okazji :c

Co do wykłócania się czy lepiej, by to nieslowcy zgłaszali pomysły czy może slowcy wychodzili im na przeciw. Jeden chuj. Zależy komu się co chcę. Ale no dobrze, załóżmy, że to my byśmy mieli wyjść na przeciw w ramach reklamy. Prowadzić pertraktacje i takie tam różne mądre rzeczy. Wszystko da się zrobić, chętni się znajdą zawsze bez problemu. Chociaż tak teraz myślę, że znając życie to tylko ja uważam to za ciekawe i wyraziłabym entuzjazm. Nie szkodzi, mogę być dziwna.

alice parks, ale warsztaty avatarowe nigdzie nie polegają na przycinaniu zdjęć z google grafiki, bo jak ktoś się uprze to zrobi to i w paincie i online. Widziałam jak avatarowcy pracują i często wiążę się to z angażowaniem fotoszopów i innych cholerstw, których nazw nie znam. A żeby poprawić jakość, a żeby coś wyciąć, a żeby dopasować kolorystycznie do forum, a żeby dodać fancy napisy jak w przypadku for mangowych, a żeby nie wiem, zmienić płeć osoby na avatarze. Cokolwiek. Także no nie mylmy przycinania z warsztatowaniem. Dlatego mówię, że to kwestia przyzwyczajenia.. Wybredne małpy z Sli nie zadowolą siętym, a rozchwiani magnowcy tym. I przykładów można mnożyć. I tak. Jest to kwestia przyzwyczajenia i marudzenia, pewnie, że tak. Ale w końcu ma nam być tu jak najprzyjemniej, a nie zwyczajnie. Także no. Dlatego mówię, że dobry grafik musi się konwencji nauczyć, a nie otwierać zdjęcie, wpisywać 200x300, klikać enter i zamykać program. Ale no kurcze, to nie o tym, to nie o tym!
Obrazek
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
Gramy już trzy dogrywki, wciąż nie widzę zwycięzcy
Wolę jak przygryzasz wargi niż jak się gryziesz w język
To już ostatni karny, wciąż nie widzę zwycięzcy


#20935 04 lip 2016, 15:38

Chienne pisze:alice parks, ale warsztaty avatarowe nigdzie nie polegają na przycinaniu zdjęć z google grafiki, bo jak ktoś się uprze to zrobi to i w paincie i online. Widziałam jak avatarowcy pracują i często wiążę się to z angażowaniem fotoszopów i innych cholerstw, których nazw nie znam. A żeby poprawić jakość, a żeby coś wyciąć, a żeby dopasować kolorystycznie do forum, a żeby dodać fancy napisy jak w przypadku for mangowych, a żeby nie wiem, zmienić płeć osoby na avatarze. Cokolwiek. Także no nie mylmy przycinania z warsztatowaniem. Dlatego mówię, że to kwestia przyzwyczajenia.. Wybredne małpy z Sli nie zadowolą siętym, a rozchwiani magnowcy tym. I przykładów można mnożyć. I tak. Jest to kwestia przyzwyczajenia i marudzenia, pewnie, że tak. Ale w końcu ma nam być tu jak najprzyjemniej, a nie zwyczajnie. Także no. Dlatego mówię, że dobry grafik musi się konwencji nauczyć, a nie otwierać zdjęcie, wpisywać 200x300, klikać enter i zamykać program. Ale no kurcze, to nie o tym, to nie o tym!
Czytaj ze zrozumieniem. Pisałaś o braku bazy obrazków/zdjęć, z których można avatary zrobić. Od szukania jest google grafika, o czym wspomniałam. Owszem, mangowcy lubią mieć obrazki obrobione. Mgławica Mocy i Zew mają avatary w piękne ramki włożone i tu tak, Photoshop lub Gimp są niezbędne. Jednak Ty w swojej wypowiedzi w większości odnosisz się do tego:
Chienne pisze:Podobnie byłoby z nieSlowcami, gydy bkazać im robić grafiki dla Sloców. To kwestia przyzwyczajenia. I nauki!
A powiedz mi co to za filozofia dociąć i/lub zmniejszyć obrazek do tych 200x320 pikseli? Do tego nie jest potrzebny żaden program graficzny, IrfanView czy podobna przeglądarka do grafik i można produkować SLowe avatary masowo.
Napisałaś o tym, że "nieSLowcy" mieliby problem, gdyby kazać im robić avatary dla "SLowców", więc zwróciłam uwagę na to, że żaden problem to jest i żadnych super programów ani umiejętności nie potrzeba do wycięcia/zmniejszenia zdjęcia.
ale warsztaty avatarowe nigdzie nie polegają na przycinaniu zdjęć z google grafiki
Na Edenie najwyraźniej tak, bo to jedyny typ "avatarów" jaki tu widziałam do tej pory. A już najbardziej mnie bawi dodawanie podpisu "autora" na avatarze. Przykład? Proszę bardzo: oryginał i podpisany avatar. Zmniejszenie/obcięcie zdjęcia nie daje podstaw do podpisywania avatara własnym nickiem, bo nie ma tam nic od autora dodanego. To tak jakby ktoś zrobił rysunek lasu z Czerwonym Kapturkiem i Wilkiem na plastyce, a ktoś inny przyszedł, wyciął sobie środek z postaciami i podpisał swoim imieniem.
Co innego autor doda własne elementy, robiąc z tego -> to, choć i tak jedyne co mógłby podpisać to element dodany i nic więcej.

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#20937 04 lip 2016, 16:57

zacznę od tego, że większość postów jest typowo tl;dr, zupełnie niepotrzebnie, bo jak już się przez nie przebrnie, to chodzi o jedno i to samo, tylko ubrane w inne słowa, jakby się jednak pisało coś w rozgrywce.

Nie podoba mi się zupełnie pomysł z konkursami, które nie angażują konkretnych osób, a fora, zupełnie tego nie widzę.

Nie podoba mi się hejt na ludzi grających na slach, ze niby tacy nietolerancyjni, że nie lubią mangowców, że w ogóle #najgorzej. Ja sama nie mam pojęcia, co się na innych forach dzieje, że tam są inne avatary i rzeczy, to sobie czasem na edenie poczytam, ale muszę przyznać, że średnio mnie to interesuje, nie moja broszka, olać. I nie widzę, żeby inni niezainteresowani prowadzili jakąś nagonkę na fora, które nie są zwykłymi second life'ami. Nie wiem też, czy czujecie się aż tak pokrzywdzeni, że t r z e b a na siłę wciskać na eden tematy i działy, które będą Wam odpowiadały. Jeśli nie ma zainteresowania na konkretne rozmiary avatarów, poszukiwania dla konkretnych forów, to po co im robić oddzielne działy? Nie lepiej zainteresować się tym, kto takie prace wykonuje i założyć temat z linkami do pracowni na tumblrze, czy gdziekolwiek?
Dla mnie to trochę szukanie dziury w całym. Na edenie powstała całkiem niezła baza avatarów, warsztatów, reklam, poszukiwań głównie dla ludzi, grających na slach. Jeśli ci z innych forów nie są zainteresowani, żeby w to wejść, to dlaczego reszta użytkowników ma się tak o to starać, skoro jednak większość ma to gdzieś?

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#20941 04 lip 2016, 19:24

Przypominam tylko o głównym temacie wątku. Nie dotyczy on krytykowania sposobów tego jak pracują graficy wycinający avki i tak dalej. To nie na to miejsce. Rozmawiamy o możliwych innowacjach, a nie o tym co się komu nie podoba. Oczywiście mile widziane są opinie dotyczące tego, co jest źle prowadzone i tak dalej, ale nie zagłębiajmy się w inne krainy, które są już poza głównym tematem. Gdyż jak zauważyła Nata, potem jest dużo postów wokół czegoś, ale nie o samym sednie.

#20943 04 lip 2016, 20:18

Nata pisze:Na edenie powstała całkiem niezła baza avatarów, warsztatów, reklam, poszukiwań głównie dla ludzi, grających na slach. Jeśli ci z innych forów nie są zainteresowani, żeby w to wejść, to dlaczego reszta użytkowników ma się tak o to starać, skoro jednak większość ma to gdzieś?
Grow napisał, że celem stworzenia Edenu było to, by był on miejscem dla wszystkich PBFów. Yenna chce coś zrobić w tym kierunku. Zaś z Twojej wypowiedzi wynika, że admini i gracze spoza SLowego światka mają zadowolić się tym, co jest SLom oferowane, choć nie odpowiada to w większości naszym potrzebom. Może więc zrób na Eden wielki napis oznajmiający wszem i wobec, że to jest twierdza SLi i gracze z innych forów niech się nawet nie rejestrują, no bo i po co?
Bardzo też nie dziękuję za Twój post, w którym jasno przedstawiasz swój pogląd, że my - twórcy i gracze forów fantasy, sci-fi, mangowych, zwierzęcych, historycznych, strategicznych - powinniśmy stąd zniknąć, bo Tobie się nie podoba fakt, że też chcemy dostać kawałek edenowej piaskownicy i kilka wiaderek i łopatek. Tak się Tobie nie podoba opinia jaką wyżej wspomniani niektórzy gracze i admini mają o SLach? Właśnie dorzuciłaś im całkiem sporo amunicji i kilka armatnich kul.

Yenna, skoro już upominasz, to upominaj wszystkich, a nie wybiórczo.

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#20947 05 lip 2016, 0:23

:lol: :lol: :lol:

Ale poważnie, po co te nerwy?
Wybiórczo, to akurat wzięłaś pod uwagę część mojej wypowiedzi. Słowa podkreślone, pokolorowane i powiększone to fakt, który chyba większość z użytkowików widzi ;)
Mogłabym powtórzyć to, co napisałam w moim poprzednim poście w odpowiedzi na Twój, ale... po co? Dodam tylko, że wg mnie nigdzie jasno nie przedstawiłam swojego poglądu, a przynajmniej nie w słowach, które tak ładnie przeistoczylaś w zdania, które pasują do, tutaj, wizerunku umęczonego gracza nie sl. Przeanalizowałam swoją wypowiedź i dalej nie widzę rzeczy, o których Ty wspominasz. Wcale, a wcale.

#21119 10 lip 2016, 15:09

Nie chce mi sie wszystkiego czytać, jakoś połowę przeczytałam, więc mogłam pominąć. Nie bijcie.

Grałam na wielu forach, głównie fantasy. Zwierzęce, mangowe, animangowe i fantasy SLe. Jak ja to widzę?
Tak, brak mangi na samej górze strony boli, szczególnie, że bardzo ubóstwiam mangę. Avatarnie mangowe i fantasy... Też brak boli. Kody na forumpolish? Przeżyjemy bez tego, choć trudno. Jak już ktoś powiedział, przynęty nie ma, to i rybki nie ma. Jak to zmienić?
Po pierwsze, współpraca administracji z kimś, kto na takim forum gra i ma chęci. No bo ej, jak administracja ma coś zrobić, skoro gra głównie na SL? (jak się mylę, palnijcie mnie w łeb). Podzielenie avatarni na dwa działy : Realne i Fantastyczne. Wiele osób, które prowadzą warsztat ma fotoszkapę. Nawet nie wiecie jakie śliczne rzeczy można zrobić fotoszkapą! A myślę, że znalazła by się grupka osób, które chciały by się czegoś nowego nauczyć i wykonywać avki fantasy. Ale skoro nikt nie chce avków fantasy, to i warsztatów fantasy nie ma.. Wszystkie fora, SL i nieSL różnią się tylko fabułą i realiami. Ale to nadal SLe. Kto powiedział, że się razem nie zgramy?

Co do promocji, to mam pomysł. W ogłoszeniu zrobić oddzielną rubryczkę na reklamę. Co to za reklama? Taka loteria trochę. Udział może wziąć każde forum, wstawiając button edenu (jeśli jakiś mamy O.o ) w stopkę i zgłosić się w odpowiedni temacie. Pod koniec miesiąca byłaby losowana jakaś tam ilość (powiedzmy 5) for, których bannery byłyby wstawione w ogłoszenie. Jest reklama edenu? No jest. Jest reklama for? No jest. Taka obustronna korzyść.

I tak, wiem bardzo nieskładnie piszę. No ale to nie ta pora ;-; sorki <3

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#21233 12 lip 2016, 15:58

W najnowszym ogłoszeniu pojawiła się stosowna informacja, gdzie kierujemy pytanie na temat tego czy ktoś chciałby pomóc z tej sceny poza SL'owej. Gdyż ja np. nie mam czasu chodzić po innych forach i pytać co jak po co i gdzie. Mówiąc szczerze też nie wyobrażam sobie momentu, kiedy no zmuszam użytkowników do wstawiania reklamy Edenu gdzieś tam do siebie na fora. Dlaczego? Eden to taki wstęp dobrowolny, rzecz jasna dobrym pomysłem jest zrobienie jakiejś akcji promocyjnej, żeby zrzeszać jak największą liczbę użytkowników pbf, nie mniej jednak takie chytre sposoby chyba nie odbiją się pozytywnie na Edenie. Także pomyślimy i ogarniemy 8)