#146 Świąteczne Eventy

Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#56903 07 gru 2021, 17:13

Na większości PBFów z okazji świąt organizuje się różne eventy. Tak jak o tym myślę, to wydaje mi się, że znam kilka rodzajów takiego wydarzenia. Jeśli jest to forum fabularne, często kojarzy mi się event z jakąś imprezą okolicznościową - jarmark świąteczny, uroczysta kolacja czy coś takiego, gdzie jak wchodzisz, to zaczynasz od przyjemnego dyskutowania o prezentach, jednak masz w głowie fakt, że po paru kolejkach postów wkroczy MG na fabułę i z świątecznego klimatu zostaną zgliszcza i popioły - najczęściej chyba tak jest, przynajmniej ja mam takie skojarzenia, że nagle ktoś atakuje w środku imprezy i zamiast zajadania się pierniczkami jest walka o przetrwanie.
Innym podejściem jakie kojarzę jest rzucanie przez administrację/mistrzów gry promptów (inaczej krótkiego opisu służącego jako inspiracja do opowiadania/rozgrywki), które gracze mogą rozegrać za określone nagrody. Utknąłeś w windzie z wrogiem, śpiesząc się na święta z rodziną. Z grupą znajomych udzielacie się w grupie charytatywnej z okazji świąt i tak dalej i tak dalej. Często za rozegranie czegoś takiego są odznaki/pieniądze/doświadczenie - zależy na jakim rodzaju forów się gra.

Moją preferowaną opcją świętowania na forum jest chyba ta druga? Zawsze mam wrażenie, że podczas tej pierwszej gdzieś później zawsze gubi się świąteczny klimat, a robi się każdy kolejny event, gdzie święta są używane do popchnięcia fabuły dalej. A tak, można sobie z fabularną rodziną rozegrać jakiś świąteczny wątek, upiec zakalca czy coś w tym stylu. Odegrać trochę "normalniejsze" życie naszych postaci, które pewnie zazwyczaj toną w prywatnych/fabularnych dramatach.

Jak się obchodzi święta na waszych forach? Co lubicie, a czego nie lubicie w eventach świątecznych?
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz
 Dorek Chlorek#8650

#56912 07 gru 2021, 18:51

Chyba trudno jest wymyślić wydarzenie dla forum, gdzie coś ciekawego się dzieję a ta magia świąt popularyzowana przez wytwórcę czarnego napoju w czerwonej etykietce jest zachowana od początku do końca. Nigdy nic takiego nie wymyślałem, nigdy nic takiego nie prowadziłem, nawet nie jestem do końca pewien czy w czymś takim uczestniczyłem. Chyba nie. Fora na których pisałem zazwyczaj dawały graczom taki - nazwę to sobie tak z kosmosu - studium przypadku, gdzie sugerowało graczom jakąś świąteczną przygodę do własnej realizacji. Mi się taka opcja podoba, może nie mam porównania, ale tak. Owe "prompty" zdają się bardziej klimatyczne, a jak odejdą od tematyki Świąt to będzie wina (albo własna wolna!) graczy takiego wątku. Chociaż też nie powiem, ciekawie jakby MG właśnie to tych wątków dołączali niespodziewanie z upodloną alkoholowo istotką i tak testowała tę "miększe serca" postaci, o których się mówi w okresie grudniowym.
A i tak myślę, że najfajniejsze eventy to te "z dupy", który nie są określone jakimś wydarzeniem w naszym kalendarzu.
No i nie powiem, jakby ktoś mi zaproponował event z pieczeniem pierniczków, gdzie od razu wskakują złe elfiki i chcą wszystkich rozstrzelać karabinami maszynowymi na śnieg - nie udawałbym trudnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
babo, ile mam czekać na twoje forum ???
Podziękował(a): 25 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#59014 18 lis 2022, 8:35

Bardzo lubię wszelkie święta na forach, a jeszcze bardziej gdy na forum czas zbiega się z realnym. Halloween, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc... Oczywiście sporo też zależy od tematyki. Ze swojej strony dopasowuję profil (avek + podpis) i często forum przybiera świąteczne barwy (kiedyś było to bardziej widoczne, mam wrażenie). Fajne są też sesje nawiązujące do świąt bez względu na ich rzeczywiste znaczenie. Za niedługo Boże Narodzenie to mam nadzieję, że fora pięknie się przystroją i napiszemy piękne sesje :loff:

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#59024 20 lis 2022, 14:41

Dla mnie niezależnie od pory roku w prawdziwym świecie święta są na forum bardzo ważne, bo dzięki nim coś się w tej fabule jednak zmienia. Można rozegrać sesje tematyczne, postać jest wytrącona przez coś z takiego normalnego trybu funkcjonowania. Wiem, że są eventy i jakieś zdarzenia losowe, ale to nie jest to samo. Święta przychodzą nieuchronnie, są dla mnie trochę takim symbolem tego, że czas płynie, postać wie o tym, że nadejdą od zawsze. Wychodzą z tego jakieś fajne, nietypowe rozgrywki. To jest genialne, jak wiele o postaci mówi to, w jaki sposób przygotowuje się ona do świąt i jak je spędzi. Jeżeli mam znaleźć coś, czego nie lubię w forumowych świętach... no to chyba tylko i wyłącznie pisania tego na siłę. Czasem się nie ma weny i tyle. Aha no i kiedyś wpadłam na genialny plan kalendarza adwentowego dla userów i trzeba było się logować na forum codziennie i napisać posta, żeby ci to mistrz gry (ja) wkleił do karty rozwoju. Nie mam pojęcia, dlaczego w tamtym momencie życia uznałam to za dobry pomysł. Przez 24 dni grudnia trzeba było zagospodarować sobie czas na wklejanie ludziom wpisu, że np. w okienku szóstym wylosowali wybuchającego mopsa, normalnie jakbym nie miała czego na chacie robić. Przed wrzucaniem takich rzeczy na forum polecam użyć mózgu lmao.
2 Obrazek

ODPOWIEDZ ]