#128 Oczekiwania vs rzeczywistość

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
czekam aż znowu będziemy popijać bacardi

#53835 26 paź 2020, 18:55

Było już o zapowiedziach, to teraz porozmawiajmy o otwarciach! Jakie są dla was standardowe założenia otwarcia forum, które można w waszych oczach uznać za sukces? Co skłania was do założenia postaci i zostania dłużej?
  • Czy przeszkadza wam jeśli na forum są problemy techniczne, których dało się uniknąć przed otwarciem, jak np. Nie można pisać w danych tematach, edycja postów w rezerwacjach, tego typu wpadki.
  • Niedopracowana szata graficzna? Może dużym problemem są braki w lokacjach? Niestarannie sformatowane zdjęcia przy danych miejscach lub ich brak?
  • A jak podchodzicie do opisów? Ile błędów w tekstach z kompendium wiedzy to ludzki błąd, a ile to już przesada jak na świeżo otwarte forum, teoretycznie gotowe do grania?
  • Wolicie czekać dłużej na dopracowane twór, czy brać udział w czynnym dopracowywaniu usterek?
  • Wchodząc na nowe forum potraficie ocenić czy twórcy włożyli dużo pracy w przygotowanie mechaniki i fabuły, czy przyjmujecie wszystko z dozą dystansu i usprawiedliwiacie to początkiem działalności?
Podzielcie się swoimi wrażeniami z otwarć forum w jakich mieliście przyjemność (a może nieprzyjemność?) brać udział! Oczywiście mile widziana również perspektywa samych tworzących fora, jaka wpadka jest czymś niefajnym, a jakie zdarzają się na porządku dziennym?

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#53837 26 paź 2020, 20:06

Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
Czy przeszkadza wam jeśli na forum są problemy techniczne, których dało się uniknąć przed otwarciem, jak np. Nie można pisać w danych tematach, edycja postów w rezerwacjach, tego typu wpadki.
Z jednej strony mega rozumiem jak coś jest nie tak, ale z drugiej strony akurat te rezerwacje wypadałoby sprawdzić milion razy, bo potem okazuje się, że ups ktoś zamknął temat, ups ktoś coś edytował, a tak być nie powinno! Wiadomo każdy ma prawo popełnić błędy, ale właśnie po to tyle głów aby do tego nie doszło moim zdaniem!
Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
Niedopracowana szata graficzna? Może dużym problemem są braki w lokacjach? Niestarannie sformatowane zdjęcia przy danych miejscach lub ich brak?
Jestem wzrokowcem, jeśli forum jest brzydkie to po prostu nie wchodzę tam więcej. Tzn wracam tam za kilka miesięcy (jeśli jeszcze dycha) i sprawdzam czy się coś zmieniło. Jeśli chodzi o zdjęcia w lokacjach to muszą być wszędzie, chyba, że stawiamy na opisy, ale to działa tak samo, nie wyobrażam sobie lokacji bez zdjęcia, czy opisu, to już nie czasy kiedy wrzucało się "***" i dawało graczom wolną rękę.
Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
A jak podchodzicie do opisów? Ile błędów w tekstach z kompendium wiedzy to ludzki błąd, a ile to już przesada jak na świeżo otwarte forum, teoretycznie gotowe do grania?
Błędów powinno być naprawdę minimum. Co innego jeśli nad forum siedziałaby jedna osoba, ale jeśli tą samą treść czytają trzy, to te błędy nawet nie powinny moim zdaniem wystąpić.
Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
Wolicie czekać dłużej na dopracowane twór, czy brać udział w czynnym dopracowywaniu usterek?
Ale po co otwierać coś co nie jest gotowe? :o
Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
Wchodząc na nowe forum potraficie ocenić czy twórcy włożyli dużo pracy w przygotowanie mechaniki i fabuły, czy przyjmujecie wszystko z dozą dystansu i usprawiedliwiacie to początkiem działalności?
To ile ludzie wkładają w forum widać jeszcze przed jego otwarciem, bo przecież wiele forów ocenia się także przez zapowiedzi, reklamę, czy podejście do ludzi prawda?

Ogólnie uważam, że o sukcesie nie powinno się mówić w momencie otwarcia forum, bo co to za sukces? Każdy z nas może postawić sobie forum i zaprosić na nie znajomych, ale kurde dla niektórych i to byłoby sukcesem. Dla mnie sukcesem jest jeśli forum nie pada po miesiącu, czy dwóch, a także kiedy te wszystkie rzeczy, które obiecywali admini są spełniane.

Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.
Podziękował(a): 21 razy

#53839 26 paź 2020, 21:16

Halla pisze:
26 paź 2020, 18:55
  • Czy przeszkadza wam jeśli na forum są problemy techniczne, których dało się uniknąć przed otwarciem, jak np. Nie można pisać w danych tematach, edycja postów w rezerwacjach, tego typu wpadki.
  • Niedopracowana szata graficzna? Może dużym problemem są braki w lokacjach? Niestarannie sformatowane zdjęcia przy danych miejscach lub ich brak?
  • A jak podchodzicie do opisów? Ile błędów w tekstach z kompendium wiedzy to ludzki błąd, a ile to już przesada jak na świeżo otwarte forum, teoretycznie gotowe do grania?
  • Wolicie czekać dłużej na dopracowane twór, czy brać udział w czynnym dopracowywaniu usterek?
  • Wchodząc na nowe forum potraficie ocenić czy twórcy włożyli dużo pracy w przygotowanie mechaniki i fabuły, czy przyjmujecie wszystko z dozą dystansu i usprawiedliwiacie to początkiem działalności?
1. Zależy od forum tak naprawdę i od uciążliwości technicznych problemów. Jest to jednak do przeżycia! Kojarzę, że na SL'ach mają największe pretensje co do wpadki z rezerwacjami :lol:

2. Brzydkie forum, nie wyglądające na dopracowane to coś co sprawi, że nawet nie zagłębię się w tematy. Forum powinno być estetyczne i z odpowiednim kontrastem, a jeżeli grafik się postara wyjść poza utarte schematy to już w ogóle miód na oczy. Lokacje - wolę klimatyczne fotki od opisów... Z drugiej strony nadal nie rozumiem dlaczego tak wiele osób tworzących fora upiera się przy tworzeniu miliona lokacji, zamiast opisać najważniejsze, podzielić to działami i gracze zakładaliby tematy sami jak to czynią obecnie w retro lub w 'domach'. Myślę, że to jest spore ułatwienie.

3. Jako gracz chcę otrzymać 'produkt' gotowy i chyba to zrozumiałe :lol: Lepiej coś dopracować w swoim tempie, niż pisać na kolanie.

4. Hmm, zależy. Na jednym forum wystarczył jeden rzut oka żeby okazało się, że nie wypał i sobie wykrakałam :angry: Doszłam w sumie do wniosku, że da się pograć na forum unikając mechaniki więc jest to dla mnie jakaś opcja, gdy takie sprawy mi nie pasują, a tematyka i ludzie już bardziej.

ODPOWIEDZ ]