#126 co z tą zapowiedzią?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#53675 17 paź 2020, 11:45

Ile ludzi, tyle pewnie opinii na temat tego jak powinna wyglądać idealna zapowiedź. Jestem ciekawa jak wy na to patrzycie. Co skłania was do tego aby śledzić powstawanie jakiegoś forum? Co sprawia, że odpuszczacie po przeczytaniu kilku pierwszych zdań? Wiadomo, że dla każdego z nas znaczenie będzie miało co innego, jedni patrzą na miejsce fabuły, drudzy na to co obiecuje się odnośnie działania MG na forum, a trzeci jeszcze na coś innego! Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Awatar użytkownika
O mnie
ukradnę ci pieska jak nie będziesz patrzeć
Moje RPGi
Secrets of London, Die Ac Nocte
Podziękował(a): 13 razy

 saiko#7428

#53676 17 paź 2020, 12:32

VAYNER pisze:
17 paź 2020, 11:45
Co sprawia, że odpuszczacie po przeczytaniu kilku pierwszych zdań?
Skład administracji. No offence, ale jak widzę, że to kolejny projekt kogoś, kto porzucił piętnaście poprzednich, to lepiej dać sobie spokój i nawet się nie nastawiać :D

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#53681 17 paź 2020, 17:49

Jak ktoś nie gra na forach typu idk, high fantasy to nawet nie kliknie w zapowiedź takiego forum. Każda zapowiedź jest kierowana do pewnego grona graczy pbfowych, które lubują się w typu forach. Gracza fantasy nie zainteresuje SL etc.
To co znajduje się w zapowiedzi powinno przykuwać ludzi właśnie z kategorii do której jest skierowany i jasno wykładać to na ladę. Jeśli jest forum, które stawia na rozbudowaną mechanikę, to powinno się być głównym składnikiem zapowiedzi. Rozbudowane uniwersum? Powiedzcie jak planujecie wykreować świat, jakie będą klasy społeczne, grupy czy cokolwiek. SL? Powiedzcie jakie planujecie atrakcje dla userów.
Najgorsze co może być, to zapowiedź, która jest rozmemłanymi pomyjami. Nie mówi nic o forum, poza tym, że będzie fajne i będzie super mechanika, ciekawy świat.
No fajnie. I co z tego jak nie znam konkretów.
Nie mówię, by od razu rzucać rozpiską mechaniki, czy wklejać gotową fabułę - zapowiedzi są dla forum w budowie, wiadomo, że nie wszystko jest gotowe, jednak z pewnością skoro już się bierzecie by je zapowiadać, to macie ustalone rzeczy, którymi możecie się podzielić.
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#53683 17 paź 2020, 19:25

W pierwszej chwili pomyślałam, że temat nawiązuje do zapowiedzi forów, które pozostają wieczną zapowiedzią :lol:
Ważny, lecz nie najważniejszy jest dla mnie skład administracyjny oraz forma komunikowania dalszych postępów pracy na forum. Htmlowe wstawki do mnie nie przemawiają, tak jak obietnice bo życie nauczyło, że 'zapowiedzi' nie idą w parze z forumową rzeczywistością. Nie lubię, gdy ekipa ugina się pod presją jednego randoma i zaczyna zmieniać coś w swoim projekcie, bo to trochę tak jakby nie wierzyli w swój pomysł. Jedna maruda nie powinna być powodem 'rewolucji'. Nie mówię tu jednak o jakichś pomocnych poradach etc; prędzej o naciskach, że admini mają zrobić tak, a nie inaczej. Chyba SLe są na to najczęściej narażone :lol:
Wracając do zapowiedzi! Wiele osób myli dział ZAPOWIEDŹ z POMYSŁAMI. Wolę otrzymać konkretne info w pierwszym poście niż tak - sorry - wypierdywać zajawki co kilka dni. I na miłość pana Krzysztofa :krul: , nie porzucajta zapowiedzi tylko piszta, że forum nie powstanie :angry: (albo nie każcie nam czekać kilka miesięcy na forum lub lat xD)

Nie jest łatwo napisać dobrą zapowiedź, ale bardzo prosto jest przewidzieć szasnę na otwarcie. Jeżeli forum jest w powijakach to nie widzę sensu anonsować się na edenie, o ile nie szuka się ekipy do pomocy.
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#53685 17 paź 2020, 20:53

Nie mam już czasu grać wszędzie i generalnie moja PBFowa kariera przechodzi teraz kryzys, ale mnie zawsze radowało, że tak dużo nowych forek buduje się i zapowiada. Szkoda, że cześć projektów nigdy się nie otwiera i zawodzi graczy, ale ja bardzo lubię tę formę rozgrywki, sporo robię aby nasza społeczność nie umarła i zyskiwała świeżą krew i serce mi się cieszy kiedy widzę, że ktoś ma jakiś pomysł i cokolwiek z nim robi, chociaż zdarza mi się narzekać (a niech cię phpbb2 by przemo).

Od zapowiedzi oczekuję:
1. Pojawiania się.
2. Estetyki. Nie chodzi mi tutaj o jakieś super zedytowane grafiki i skomplikowany HTML, ale zwyczajne posiedzenie nad tym aby wszystko było poprawne, ładnie podzielone i czytelne. Zapowiedzi z błędami to strzał w kolano. Sama kiedyś wysyłałam reklamy z błędami bo nie dałam nikomu do sprawdzenia i wyszło brzydko. Nie róbcie tak.
3. Szczerości. Nie ma co obiecywać gruszek na wierzbie (typu ten wspomniany wcześniej aktywny MG) jak się nie ma na to czasu i pomysłu.
4. Pogodzenia się z ewentualną porażką. Napisanie „forum jednak się nie otworzy, nie dam rady” to nie jest żaden wstyd. Każdy ma pewnie jakiś projekt lub marzenie, którego nie udało się otworzyć. Życie.
5. Umiaru. Mam czasami wrażenie, że dużo forów nie otwiera się ponieważ ludzie obiecują, że forum będzie „powiewem świeżości”, „totalną nowością na scenie PBFów”, a może nawet „rewolucją” i będzie miało na start super rozbudowaną mechanikę i fabułę na klika lat do przodu. To jest porywanie się z motyką na słońce i zabija cały projekt zanim zdąży wystartować, bo jako ludzie mamy swoje limity i przyzwyczajenia. Nikt od nikogo nie oczekuje bycia człowiekiem orkiestrą, serio. I czasami nie ma co zmieniać utartych schematów dla samej idei zrobienia czegoś innego, bo ludzie się potem gubią jak w nowym wyglądzie Facebooka i zniechęcają po pięciu minutach.

Awatar użytkownika
O mnie
Nic ciekawego, chcesz mnie poznać - zapraszam na discorda :)
 Ser Tymoteusz Montenegro III#3416

#53691 18 paź 2020, 3:01

Co sprawia, że odpuszczacie po przeczytaniu kilku pierwszych zdań?
Zdecydowanie wyczerpanie materiału...
Większość for sprowadza się już do tworzenia kolorowych postaci z Japonii, zwierząt futerkowych, czy nadprzyrodzonych magów. Coraz rzadziej widzę w tym wszystkim zdrowy rozsądek (realizm), zaczyna mi brakować gier opartych o jakieś dzieje historyczne... gier które są wymagające i stawiają na realizm... gier w których wpierw coś się robi z "raną", a nie tylko ją bandażuje i leci dalej w świat. :lol:
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#53698 18 paź 2020, 15:51

Od zapowiedzi chyba oczekuję po prostu czegoś, co zwali mnie z nóg, wywoła drżenie. Tematyka, fabuła, może jakieś niekonwencjonalne rozwiązania, przemycone smaczki. Nie ma tutaj jednego prostego przepisu.
Działań MG nie ma jak poznać poprzez samą zapowiedź, bo to dopiero spotkanie się na fabule weryfikuje tak naprawdę jak taki MG działa, na co patrzy, w jaki sposób kreuje przygodę.
Odpuszczam w momencie, kiedy czuję, że nie jestem w grupie docelowej takiej zapowiedzi.

Ogólnie jednak wolę przyjść na gotowe. Zapoznać się z faktyczną zawartością pudełka i oglądać go sobie z różnych stron, zanim postanowię po nie ostatecznie sięgnąć i zabrać ze sobą do domu.
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#53716 20 paź 2020, 11:40

Bezimienna pisze:
17 paź 2020, 20:53
3. Szczerości. Nie ma co obiecywać gruszek na wierzbie (typu ten wspomniany wcześniej aktywny MG) jak się nie ma na to czasu i pomysłu.
same; patrzę zawsze czy na końcu zapowiedzi w tych wypunktowanych informacjach są obiecanki, czy jakieś takie realne założenia :lol:

ODPOWIEDZ ]