#123 Avatary

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.
Podziękował(a): 21 razy

#53192 31 sie 2020, 15:26

Nazwa tematu jest jaka jest, ponieważ nie mam lepszego pomysłu, jakimi słowami napisać to o czym myślę od dłuższego czasu.

Wiele również się nie rozpiszę. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że avatarnie polskich użytkowników są wymarłe. Osobiście znam tylko jednego bloga, który regularnie wypuszcza nowe avki i pozostaje aktywnym zarówno pod względem kontaktu, jak i zamówień. Pamiętam, że kiedyś był u nas spory wysyp tumblri z avkami, wszystko działało prężnie, a czart i przez chwilę eden, wyróżniały takie osoby kolorem. Jednym słowem - działo się.
Skąd wiec ta posucha? Przecież popyt jest. Skąd ta niska aktywność wśród naszych rodzimych twórców? Obecnie nawet na edenie grupa grafików to jeden wielki cmentarz. Kojarzę, że na forach działają warsztaty i to w jakiś sposób zaspokaja potrzeby - jednakże, dlaczego nadal jest jak jest?
Dla porównania - francuskich avatarni w ostatnim czasie powstało na pęczki. Wolimy więc avatary od nich ? Bazzart został zamknięty, więc tumblr przeżywa ponowny rozkwit jeśli chodzi o zasoby. Kolejne więc pytanie - dlaczego u nas nie ma zwartej społeczności twórców, wytyczającej nowe trendy?

To chyba na razie tyle, jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to dopiszę :nori: :alko:

Awatar użytkownika
O mnie
Nobody knows his real name
But now he just uses one he saw on a grave
Moje RPGi
coś czaruję
Podziękował(a): 9 razy

#53194 31 sie 2020, 19:08

Ja wypowiem się w sumie z perspektywy przeciętnego gracza i osoby, która w ciągu ostatnich trzech lat była świadkiem wzlotów i upadków wielu forów i statystyk na Edenie :lol:
Wydaje mi się, że problem nie dotyczy tylko grafików; kiedyś w grupie projektantów mieliśmy nawet po dziesięć osób, które miesiąc za miesiącem wrzucały nowe avatary. Ale tak samo było z grupą koderów, którzy co rusz robili nowe podpisy, kody na relacje czy style. Tylko że za czasów działającego wxv wszystko było prostsze: każdy mógł sobie założyć forum, a osoba do zrobienia stylu prędzej czy później by się znalazła. Teraz nie jest tak łatwo, bo postawienie forum przede wszystkim kosztuje, a jeśli nie ma się choćby podstawowych umiejętności i wiedzy technicznej, to samo wgranie skryptu na pustą stronę może być wyzwaniem.
Także upadek aktywności wśród graczy i twórców dało się odnotować przede wszystkim te dwa lata temu, kiedy wxv się zamknęło i od tamtej pory, niestety, wszyscy kręcimy się po ograniczonej ilości forów w znacznie zmniejszonym składzie.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Zostawiłam polski pbfówek
Podziękował(a): 7 razy | Pomógł(a) : 33 razy

#53196 31 sie 2020, 22:31

Sądzę, że dla osób, które preferują proste avatary, tak jak wspomniała @stoned, to nawet jak ktoś nie ma zainstalowanego photoshopa, to wejdzie na photopee, przykadruje sobie, podkręci kolorki bez żadnego problemu. Ja sama też tak robię, tak zrobiłam ten avek, który mam nawet aktualnie, bo nie widziałam potrzeby do takiego ładnego zdjęcia robić szczególnych udziwnień (hah, przeszłość, kiedy miałam wrażenie, że wszystko musi być czarno białe i wyrąbane kontrastem w kosmos), więc sądzę, że duża część osób robi avatary sobie na własną potrzebę.

A jeśli chodzi o francuską modę, to indeed aktywność wśród polskich pbfowiczów spadła, głównie to też wiąże się z tym, że społeczeństwo się mocno zestarzało. Jak kiedyś wracaliśmy o 15 ze szkoły, rzucaliśmy torbą pod biurko i siadaliśmy robić avki, gifki dla fandomów, pisać posty to teraz większość ludzi pracuje, studiuje i tak dalej. A avki na "francuską modę" jak to już tu w sumie ładnie zostało określone, styl avka Stoned zajmuje jednak więcej czasu niż zwykłe przykadrowanie i przesuwanie suwaczkami kontrastu, nasycenia aż wyjdzie coś ładnego. Trzeba mieć jakiś pomysł, jakiś styl, zasób pobranych elementów do dekorowania... no jest odrobinę bardziej pracochłonne. :v
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

ODPOWIEDZ ]