Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.

#53192 31 sie 2020, 15:26

Nazwa tematu jest jaka jest, ponieważ nie mam lepszego pomysłu, jakimi słowami napisać to o czym myślę od dłuższego czasu.

Wiele również się nie rozpiszę. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że avatarnie polskich użytkowników są wymarłe. Osobiście znam tylko jednego bloga, który regularnie wypuszcza nowe avki i pozostaje aktywnym zarówno pod względem kontaktu, jak i zamówień. Pamiętam, że kiedyś był u nas spory wysyp tumblri z avkami, wszystko działało prężnie, a czart i przez chwilę eden, wyróżniały takie osoby kolorem. Jednym słowem - działo się.
Skąd wiec ta posucha? Przecież popyt jest. Skąd ta niska aktywność wśród naszych rodzimych twórców? Obecnie nawet na edenie grupa grafików to jeden wielki cmentarz. Kojarzę, że na forach działają warsztaty i to w jakiś sposób zaspokaja potrzeby - jednakże, dlaczego nadal jest jak jest?
Dla porównania - francuskich avatarni w ostatnim czasie powstało na pęczki. Wolimy więc avatary od nich ? Bazzart został zamknięty, więc tumblr przeżywa ponowny rozkwit jeśli chodzi o zasoby. Kolejne więc pytanie - dlaczego u nas nie ma zwartej społeczności twórców, wytyczającej nowe trendy?

To chyba na razie tyle, jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to dopiszę :nori: :alko:
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
with your hand in my hand and a pocket full of soul
 bandito#0212
 62809691

#53194 31 sie 2020, 19:08

Ja wypowiem się w sumie z perspektywy przeciętnego gracza i osoby, która w ciągu ostatnich trzech lat była świadkiem wzlotów i upadków wielu forów i statystyk na Edenie :lol:
Wydaje mi się, że problem nie dotyczy tylko grafików; kiedyś w grupie projektantów mieliśmy nawet po dziesięć osób, które miesiąc za miesiącem wrzucały nowe avatary. Ale tak samo było z grupą koderów, którzy co rusz robili nowe podpisy, kody na relacje czy style. Tylko że za czasów działającego wxv wszystko było prostsze: każdy mógł sobie założyć forum, a osoba do zrobienia stylu prędzej czy później by się znalazła. Teraz nie jest tak łatwo, bo postawienie forum przede wszystkim kosztuje, a jeśli nie ma się choćby podstawowych umiejętności i wiedzy technicznej, to samo wgranie skryptu na pustą stronę może być wyzwaniem.
Także upadek aktywności wśród graczy i twórców dało się odnotować przede wszystkim te dwa lata temu, kiedy wxv się zamknęło i od tamtej pory, niestety, wszyscy kręcimy się po ograniczonej ilości forów w znacznie zmniejszonym składzie.

Awatar użytkownika
O mnie
long live the king [*]
Moje fora
morsmordre

chubbydumpling#8363

#53195 31 sie 2020, 19:10

Temat chyba z kategorii gdy nie ma już o czym pisać... Ludzie wciąż tworzą, a to, że nie spamują w tematach, to nie znaczy, że takowych twórców nie ma. I nie wiem, jaką tylko jedną stronę znasz, która wrzuca - jeśli się rozejrzysz, można znaleźć więcej niż jednego aktywnego człowieka od avatarów. Co do wyróżniania takich osób na Edenie - widziałaś ostatnio prace na Edenie? Tematy z nieaktywnymi poszukiwaniami wciąż stoją i tyle się dzieje.
Ludzie na polskich pbfach nie są wdrożeni we francuską modę i wciąż preferują wycięte zdjęcia bez efektów, a to potrafi teraz każdy. Nie wspomnę, że większość ma jakość kalkulatora, a autorom to pasuje. Może twórcy zaczęli mieć standardy? Nie wszyscy twórcy również prowadzą swoje strony, osobiście znam paręnaście osób, które tworzą tylko dla siebie i znajomych, linkują w imugrze i nie publikują nigdzie swojego stuffu. Każdy ma swoje gusta, moje avatary tworzę tylko dla własnej przyjemności i wciąż szukam swojego stylu. Gdy ktoś poprosi, zrobię. Jednak z własnego doświadczenia widzę, że ludzie preferują albo swoje własne avatary, albo kierują się do konkretnej osoby. A co do trendów - wspominałam już wyżej. Polscy userzy preferują to samo co lata temu i nie krytykuję tego. Wszyscy mają własne preferencje, ale tak już się przyjęło, że zwykłe fotki bez efektów to jest to, co tygryski lubią najbardziej. A jeśli tak właśnie jest, to ja się w to nie włączam, bo wolę poświęcić nieco więcej czasu na to, co robię, niż wykonać 30-sekundową pracę na to, co może zrobić każdy w paincie.
Do tego sama dostaję zamówienia na discorda, na Eden nikt nie wchodzi już, bo zagląda tu zbyt mało ludzi i nikt o avatary nie prosi - wszystko idzie przez prywatę. Publikacje na Edenie lecą, gdy komuś chce wstawić (np. mi, gdy nie mam co robić). Eden został zastąpiony przez discorda, po prostu.
Edit: I nie kumam, co ma aktywność for, płacenie za nie do avatarów XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Belgrave, Hope Valley, czekam na Story of Magic

#53196 31 sie 2020, 22:31

Sądzę, że dla osób, które preferują proste avatary, tak jak wspomniała @stoned, to nawet jak ktoś nie ma zainstalowanego photoshopa, to wejdzie na photopee, przykadruje sobie, podkręci kolorki bez żadnego problemu. Ja sama też tak robię, tak zrobiłam ten avek, który mam nawet aktualnie, bo nie widziałam potrzeby do takiego ładnego zdjęcia robić szczególnych udziwnień (hah, przeszłość, kiedy miałam wrażenie, że wszystko musi być czarno białe i wyrąbane kontrastem w kosmos), więc sądzę, że duża część osób robi avatary sobie na własną potrzebę.

A jeśli chodzi o francuską modę, to indeed aktywność wśród polskich pbfowiczów spadła, głównie to też wiąże się z tym, że społeczeństwo się mocno zestarzało. Jak kiedyś wracaliśmy o 15 ze szkoły, rzucaliśmy torbą pod biurko i siadaliśmy robić avki, gifki dla fandomów, pisać posty to teraz większość ludzi pracuje, studiuje i tak dalej. A avki na "francuską modę" jak to już tu w sumie ładnie zostało określone, styl avka Stoned zajmuje jednak więcej czasu niż zwykłe przykadrowanie i przesuwanie suwaczkami kontrastu, nasycenia aż wyjdzie coś ładnego. Trzeba mieć jakiś pomysł, jakiś styl, zasób pobranych elementów do dekorowania... no jest odrobinę bardziej pracochłonne. :v
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Kansas czy Arkansas?

nata#9784
 9712089

#53240 03 wrz 2020, 17:03

Faravahar pisze:
31 sie 2020, 15:26
Bazzart został zamknięty
Jak zamknięty? A czym jest strona bazzart.org? :o
Bąbelek pisze: dla każdego chorym jest co innego. wiesz, dla mnie chora jest wielka różnica wieku, kiedy to laseczka spokojnie może być córką albo wnuczką swojego partnera. i w ogóle jak tak cię czytam, to się cieszę, ze cię nie znam bliżej.

Awatar użytkownika
O mnie
Eyrie is mine by right

#53243 03 wrz 2020, 17:44

Możliwe, że chodzi o to, że wymaga rejestracji, "zapisu" i po prostu nie jest ogólnodostępny z marszu. Tak ja to zinterpretowałam, ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Moje fora
morsy

#53244 03 wrz 2020, 18:03

Cebula pisze:
03 wrz 2020, 17:44
Możliwe, że chodzi o to, że wymaga rejestracji, "zapisu" i po prostu nie jest ogólnodostępny z marszu. Tak ja to zinterpretowałam, ale mogę się mylić.
Bazzart został zamknięty. Jeśli się nie mylę to 31 sierpnia, a dostęp do grafiki i kodów mają tylko zarejestrowani użytkownicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Kansas czy Arkansas?

nata#9784
 9712089

#53250 04 wrz 2020, 10:56

STORMBORN pisze:
03 wrz 2020, 18:03
Cebula pisze:
03 wrz 2020, 17:44
Bazzart został zamknięty. Jeśli się nie mylę to 31 sierpnia, a dostęp do grafiki i kodów mają tylko zarejestrowani użytkownicy.
o, dobrze wiedzieć! Bo ogólnodostępny to akurat nie był chyba nigdy :lol:
Bąbelek pisze: dla każdego chorym jest co innego. wiesz, dla mnie chora jest wielka różnica wieku, kiedy to laseczka spokojnie może być córką albo wnuczką swojego partnera. i w ogóle jak tak cię czytam, to się cieszę, ze cię nie znam bliżej.

ODPOWIEDZ ]