Która książka zapadła wam w pamięć?

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Psi fryzjer, zbieraczka książek i miłośniczka westie
Moje fora
czekam na coś speszjal

Yooli #4463

#43608 31 sie 2018, 11:32

Jak w temacie. Macie jakieś swoje ulubione książki do których od czasu do czasu wracacie? A może przeczytaliście ostatnio taką o której jeszcze długo bedziecie pamiętać?

Ja z czystym sercem mogę polecić:
Zanim pozwolę Ci wejść Jenny Blackhurst

Awatar użytkownika
O mnie
panuję nad sytuacją.
Moje fora
virus. ml.

#43610 31 sie 2018, 11:51

Okay.

Oskar i Pani Róża, Éric-Emmanuel Schmitt. No. Poważnie. To jedna z niewielu lektur, które w ogóle tknąłem kijem przez szmatę, przeczytałem w jeden wieczór od deski do deski i leżałem na podłodze z pustką w oczach tak długo aż zapomniałem, dlaczego to robię.
Miecze cesarza, Brian Staveley. Po otwarciu książki ten powiew świeżości aż rozwiał mi włosy i zatargał ubraniem. Polecam mocno, Fiotr Prączewski.
Księga bez tytułu, anonim. Problem z tą książką jest taki, że nawet nie umiałbym jej zdefiniować, nieważne jak brutalnie torturowano by moją rodzinę i ile razy grożono strzałem w łeb z czterdziestkipiątki. Tam jest wszystko.
Nie jestem seryjnym mordercą, Dan Wells. Jaram się tą książką jak Han Hus na stosie. Prawdopodobnie głównie dlatego, że pisana jest z perspektywy socjopaty. I — w moim odczuciu — napisana naprawdę wiarygodnie.
— Trylogia Nocnego Anioła, Brent Weeks. Jezu, niech to się samo broni.
— Absolutnie wszystko od niepodważalnej mistrzyni kryminałów Agathy Christie. Przy każdej kolejnej książce autorka wyciąga mi jakiś bolec ze stawu szczęk i aż słyszę huk żuchwy rozbijającej się o podłogę.
<div style="font-family:'arial';font-size:10px;">
throw me to the wolves

Obrazek

i will return leading the pack
</div>

Awatar użytkownika
Moje fora
Pomagam tworzyć
 Smutka#2031

#43613 31 sie 2018, 12:06

Adam Kay - Będzie Bolało czyli biografia lekarza, napisana z humorem, lekkie pióro, jednocześnie obnażająca luki w brytyjskim systemie lecznictwa i edukacji oraz pokazujący głupotę pacjentów. Bardzo szczera, wciąga się ją nosem i na końcu pozostawia pewien rodzaj pustki i przemyśleń nad życiem.

Awatar użytkownika
O mnie
na forach od ponad 10 lat, czasami coś dłubię przy grafice lub kodach
Moje fora
Czekam na coś ciekawego

#43650 01 wrz 2018, 12:13

Trylogia Nocnego Anioła o Boże <3

Ja osobiście mogę polecić:

Osobliwy dom pani Peregrine - Ransom Riggs - na pierwszy rzut oka mogą wydawać się te książki bardzo dziecinne ale z czasem fabuła niesamowicie wciąga <3
Kryminały Harlana Cobena - coś niesamowitego po prostu <3 zwłaszcza książka Nie mów nikomu

ODPOWIEDZ ]