Doctor Who

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#13052 12 paź 2015, 18:27

Obrazek

"(ang. Doctor Who) – brytyjski serial science fiction, produkowany przez BBC od 1963 roku. Jego twórcami są Sydney Newman, C. E. Webber oraz Donald Wilson. W 1989 roku jego produkcja została zawieszona. Po nieudanej próbie przywrócenia serialu w 1996 roku, którą był pilot w formie filmu telewizyjnego, program ponownie powrócił na antenę dopiero w 2005 roku, za sprawą Russella T Daviesa, który był producentem wykonawczym serialu oraz jego naczelnym scenarzystą do 2010 roku. Obecnie serial składa się z ponad 800 odcinków, a jego naczelnym producentem wykonawczym jest Steven Moffat

Serial skupia się na przygodach Władcy Czasu - podróżującego przez czas i przestrzeń humanoidalnego obcego, znanego jako Doktor. Zwiedza wszechświat w swojej TARDIS - żyjącym statku kosmicznym, który wygląda jak niebieska budka policyjna. W swoje podróże zabiera zwykle towarzyszy, których większość zalicza się do rodzaju ludzkiego. Podczas swych wycieczek po wszechświecie Doktor mierzy się z wrogami, ratuje cywilizacje, pomaga ludziom i naprawia błędy."

źródło: Wikipedia

Wiem, że gdzieś tu przewijają się fani.

#13208 18 paź 2015, 0:11

Za drugim podejściem bardzo spodobała mi się formuła serialu. Najlepszym według mnie doctorem był Eccleston, a potem Tennant ale najogólniej wybierają bardzo dobrych aktorów do tej roli. Z pań to oczywiście Billie Piper, Catherine Tate i Karen Gillan. Przede mną sezon z Capaldim ;)

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem tą dziwną ciocią przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje fora
Necronomicon / Resurectio ♥

bezimienna#5963

#18429 12 mar 2016, 11:32

Jeden z moich ulubionych seriali, razem ze spinoffami. :cool: Moim pierwszym Doktorem był Tom Baker i to do niego mam największy sentyment, ale jak się później okazało - nie jest on moim ulubionym. Matt Smith z pisaniem Moffata (tak do 6 sezonu) to najlepsze co nowego Doktora spotkało. 12 też kocham, Capaldi to cud, ale powiedzmy sobie szczerze - te sezony wynudziłyby gdyby nie on, a zakończenie wątku Clary było słabe. Z towarzyszy i towarzyszek uwielbiam Sarę Jane Smith <3. Z postaci pobocznych River Song i Strax rozgramiają system. Generalnie kocham DW za niesamowity humor wymieszany z delikatnym Sci-Fi, co dało nam... no cóż, serial dla całej rodziny, który można oglądać godzinami, wracać do starych odcinków i wynajdywać w nich coś nowego. Lubię kiedy w epizodach znajdujemy nawiązania do różnych powieści, czy generalnie kultury. Jedyne do czego jestem w stanie się przyczepić to era RTD i słynne odcinki o seksie oralnym z płytą chodnikową, czy Fear Her, gdzie mała murzynka rysuje rzeczy, a one ożywają bo... kosmici! Borze zielony. Najgorsza scena to i tak Tennant, który widzi mdlejącego kolesia biegnącego z olimpijskim ogniem, przebiega obok niego (kiedy ten leży na bruku NIEPRZYTOMNY i potrzebujący pomocy), kradnie tą pochodnię i idzie rozpocząć igrzyska. Nikt nie reaguje, wszyscy się cieszą, Billie Piper płacze z radości, a ja szukałam miksera do oczu. XD Żeby nie było, że hejtuję, to moim ulubionym odcinkiem jest Vincent and the Doctor, który jest tak perfekcyjny, że polecam go nie tylko fanom, ale generalnie każdemu żyjącemu człowiekowi na tej planecie.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem tą dziwną ciocią przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje fora
Necronomicon / Resurectio ♥

bezimienna#5963

#30617 07 sie 2017, 0:08

Bumpuję temacik. Jak wrażenia po ogłoszeniu nowego Doktora? Osobiście jestem zachwycona i nie mogę się doczekać aż zobaczę najnowszą serię. Czuję, że po sezonach z Capaldim, który był okresem na ochłonięcie i lekkim powiewem starszych serii, aktorka jest wręcz strzałem w dziesiątkę.

A dla tych co trailera nie widzieli... zamieszczam go pod spodem. :*

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q1IczjLYCIM[/youtube]

ODPOWIEDZ ]