Polskie seriale paradokumentalne.

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem

#11775 01 wrz 2015, 13:06

Każdy z nas obczaja czym są seriale paradokumentalne, bo ostatnimi czasy w naszej polskiej telewizji (pobłogosław panie) nie leci nic innego ;p Nagromadziło się już mnóstwo tytułów, bo każda stacja emituje przynajmniej jeden taki serial (serio, KAŻDA), ale nie będę tu przedstawiać wszystkich, bo by mi życia nie starczyło XD Moje TOP10!!!

1. Szkoła - produkcja TVNowska, perypetie uczniów jednej z krakowskich placówek. Biedny dyrektor Stanisław Chlebowski i biedni inni nauczyciele muszą się zmagać z tą patolą co tam się szerzy - seks, narkotyki, opuszczone lekcje, UFO, wampiry i zabójcza nauczycielka matematyki (SMOCZYCA) to tylko niektóre przypadki. Każdy odcinek jest zaskakujący i coraz bardziej szokujący, a uczniowie nigdy się nie nudzą :lol:
2. Trudne sprawy - protoplasta wszystkich zacnych produkcji paradokumentalnych! Reżyserowany przez najwspanialszego Okiła Khamidova <3 za co biję pokłony i skłaniam łeb c: Każdy odcinek opowiada inną historię poruszającą coraz to trudniejsze sprawy - nastolatka terroryzuje osiedle! Koleś znajduje złoto należące do mafii! Sąsiadka-pipa pruje się o każdą możliwą pierdołę i gryzie w rękę właściciela domu! SZOK! HIT! NIEDOWIERZANIE!...
3. Ukryta prawda - to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią pobawić się w detektywów oraz tych nad wyraz spostrzegawczych, którym nie umknie żaden szczegół! Każdy odcinek przedstawia historie ludzi dotkniętych przez los oraz konflikty, do jakich dochodzi w polskich rodzinach... Brzmi nadzwyczajnie zwyczajnie, co nie? Ale NIC Z TEGO! Na końcu wychodzi na jaw tytułowa ukryta prawda i zwykle miażdży mózg - mój ojciec jest teraz kobietą, jestem dzieckiem z probówki, mój mąż zabił się, bo widział jak zdradzam go na weselu z jego najlepszym kumplem, LOL.
4. Dlaczego ja? - to chyba drugi najbardziej znany serial tego typu. Fabuła jest prosta - każdy odcinek przedstawia super patologiczną, albo chociaż niezwykle wzruszającą historię jakiegoś gościa tudzież gościówy, a na koniec każdej sceny aż chce się krzyczeć DLACZEGO ON/ONA?!?!?!?!?!!?!
5. Dzień, który zmienił moje życie - tutaj sprawa wygląda trochę inaczej, bo w każdym odcinku możemy, gryząc paznokcie z wrażenia, oglądać AŻ DWIE historie! A na dodatek są one kompletnie niesamowite, szokujące i długo zapadające w pamięć, bo przecież to właśnie dzień, który zmienił czyjeś życie i to o sto osiemdziesiąt stopni!!!!! W dodatku w tym przypadku warto zwrócić uwagę na sceny wywiadów i te przejścia z białym błyskiem *-* MAJSTERSZTYK!
6. Nieprawdopodobne, a jednak - to oczywiście najbardziej nieprawdopodobne historie ze wszystkich, co zresztą bohaterowie podkreślają na końcu każdego odcinka słowami taka jest moja historia - nieprawdopodobna, a jednak.
7. Szpital - to jeden z tych medycznych, hehe. Rzecz dzieje się w szpitalu na Biskupińskiej, gdzie grupa lekarzy codziennie zmaga się z różnymi medycznymi przypadkami. Największym plusem owej produkcji jest naturalnie przystojny doktor Eryk (ŁAPY PRECZ, SZACHUJE!!!!!!!!!!111) :hihi:
8. Pielęgniarki - to z kolei polsatowska produkcja medyczna, gdzie głównymi bohaterami jest kadra pielęgniarska - kilka kobitek w różnym wieku. W tym przypadku to one zmuszone są dzień w dzień uganiać się z upierdliwymi pacjentami z totalnie poronionymi historiami :lol: Oczywiście wszystkie panie bardzo chętnie wysłuchują co ludzie mają do powiedzenia, bo taka już natura pielęgniarek - są ciekawskie :hihi:
9. Pamiętniki z wakacji - któż nie chciałby pojechać na Grand Canarie, gdzie, kto wie, być może pozna miłość życia, umocni przyjaźnie, albo wręcz przeciwnie! Straci najbliższą osobę tudzież przeżyje najgorsze wakacje swojego życia D: Bo oczywiście każdy odcinek to perypetie polaczków za granico, brzmi jak dobra zupa cebulowa, mniamki!
10. Zdrady - detektyw Petrow na służbie! XDDD Tutaj każdy odcinek to śledztwo - Damian Petrow pomoże ci ukarać niegrzeczną drugą połówkę, hehe. Warto dodać, że na końcu odcinka zwykle dochodzi do konfrontacji i kilku plaskaczy, czyli to co tygryski lubią najbardziej :D

Oczywiście to tylko moje TOP10, bo lista wszystkich seriali tego typu jest zdecydowanie dłuższa... i ją podam - Detektywi, Malanowski i partnerzy, Sąd rodzinny, Sędzia Anna Maria Wesołowska, Słoiki, W11 - Wydział Śledczy, Na sygnale, Policjantki i policjanci, Oszukane, Szkoła życia... i wiele, wiele innych, których nie sposób spamiętać...

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!!!!

Awatar użytkownika
O mnie
weteranka

#11784 01 wrz 2015, 16:21

Szczerze mówiąc nie wiem czy podziwiać czy współczuć wszystkim, którzy te paradokumenty oglądają. Rozumiem że to dobry temat do kręcenia beki ale nie wytrzymałabym tych kilkudziesięciu minut z takimi bzdurami. Raz kuzynka (wówczas 8 lat) koniecznie chciała oglądać Trudne Sprawy... Po 7 minutach powiedziałam jej, że jak skończy to ma przyjść do salonu i zostawiłam ją samą w jej pokoju z tym odcinkiem. :lol: Już wolę obejrzeć Bimbrowników czy Baseny z rozmachem na Discovery... Tam czasami się chociaż czegoś dowiem.
[center]
Nieobecna w świecie SLów od listopada 2015.
[/center]

Awatar użytkownika

#11824 02 wrz 2015, 19:11

A ja to po prostu uwielbiam, a już chyba najbardziej zdrady. To jest na prawdę cudowne, ja mogę to oglądać całe dnia, odcinek po odcinku. Takie moje zboczenie, ale nie potrafię bez tego żyć.

#11829 02 wrz 2015, 21:42

a ja nie wierzę, że zrobiłaś ten spis :lol: ale jeśli miałabym wybrać swoją ulubioną PRODUKCJE, to stawiałabym na szkołę, bo idealnie opisuje realia :)

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#11832 02 wrz 2015, 22:11

Właściwie proponuję zrobić jeszcze ankietę, żeby edeńczycy wybrali ulubiony XD <alko>

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem

#11840 03 wrz 2015, 11:01

Lisku, te seriale óczom rzycia XDDDDDDDDDDDDDDDD

Ness. przybij pjonteczke, umówmy się kiedyś na całodniowy maraton :lol:

Mimoza, zrobiłam go z myślą o tobie :lol: #teamszkoła XDDDD

Yenna, ahahahahaha XDDDDDDDDDDDDDD

I jeszcze wam powiem, że nie ma nic lepszego niż skacowany poranek i całodzienny maraton Trudnych Spraw na Polsat2, oni to jednak wiedzo co dobre :lol:

Awatar użytkownika

#11920 05 wrz 2015, 13:55

Szkoła i Szpital wygrywają wszystko, jak dla mnie. Nie sądziłam, że w gimnazjum można chlusnąć komuś kwasem w twarz, skąd oni to biorą? :D

#11947 05 wrz 2015, 21:22

lubię trudne sprawy, przynajmniej wiem że istnieją na tym świecie ludzie, którzy mają bardziej idiotyczne problemy niż ja. xd

ale generalnie oglądam mnóstwo tych seriali, ostatnio z zaangażowaniem zerkam na 'poznaj swoje prawa' :cool:

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem

#12075 09 wrz 2015, 16:18

ahahahahaahaha, kwasem solnym XDDDD kocham te poryte wątki, jak będę duża to zacznę pisać scenariusze do szkoły, albo najlepiej załapię się na kasting, może zrobię furorę ;____;

oo i jak poznaj swoje prawa? bo ja jeszcze nie widziałam tego :lol:

Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#12081 09 wrz 2015, 17:06

Na którymś z dodatkowych Polsatów, nie wiem czy Cafe, leci jeszcze "Oszukane", ale nie powiem Wam czy jest faza, czy nie, bo tylko widziałam urywek, jak babcia przerzucała kanały. ^^

Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem

#12083 09 wrz 2015, 17:15

też widziałam tego kawałek XDDD ale brzmi motzno XD ej a ktoś już widział wesołowską i mediatorów? bo mi to się wydaje za srogie, boję się oglądać XD

ODPOWIEDZ ]