Postcrossing

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Memento Mori

#21064 08 lip 2016, 17:19

Celem tego projektu jest możliwość otrzymywania pocztówek z całego świata całkowicie za darmo. No, prawie za darmo! Główna zasada to: jeśli wyślesz pocztówkę, otrzymasz co najmniej jedną w zamian od losowo wybranego Postcrossera z jakiegoś zakątka świata.

Zastanawiam się jak wiele osób bawi się w postcrossing i czy ktoś jeszcze dałby się skusić :mrgreen:

#21065 08 lip 2016, 17:22

ja się może skuszę :pedo:

edit. Opowiesz nam coś o tym więcej? ^^
Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 17:24 przez konto zawieszone 1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Moje fora
bieszczadzkie Niedoliski
 nata#9784
 9712089

#21066 08 lip 2016, 17:24

ej, to brzmi ciekawie
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Memento Mori

#21069 08 lip 2016, 17:33

fassylover pisze:ja się może skuszę :pedo:

Wszystko odbywa się ramach losowania a osoba, którą przydzieli nam system, nie wie nic o tym skąd przywędruje do niej pocztówka.
Ta jest niespodzianką, którą wyciąga się ze skrzynki i koniecznie rejestruje w systemie, dzięki krótkim numerom.
Możesz otrzymać karteczkę z sąsiednich państw albo z zupełnie drugiego końca świata! :mrgreen:

Moją najcenniejszą zdobyczą są Filipiny!
Oficjalnych mam prawie setkę, chociaż drugie tyle nazbierało się dzieki prywatnym wymianom, jakie zdążyłam nawiązać..
I przyznam, że wiele kartek jest niesamowicie pięknych i to sama radość :mrgreen:

#21071 08 lip 2016, 17:38

Przez pewien czas się w to bawiłam i mam małą kolekcję pocztówek z dalekich zakątków. Niestety Poczta Polska skutecznie postanowiła to ukrócić podwyższając cenę za znaczek zagraniczny dwukrotnie. Obecnie wysyłka kartki pocztowej w świat listem zwykłym kosztuje równe pięć złotych.

#21072 08 lip 2016, 17:40

Fanta pisze:
fassylover pisze:ja się może skuszę :pedo:

Wszystko odbywa się ramach losowania a osoba, którą przydzieli nam system, nie wie nic o tym skąd przywędruje do niej pocztówka.
Ta jest niespodzianką, którą wyciąga się ze skrzynki i koniecznie rejestruje w systemie, dzięki krótkim numerom.
Możesz otrzymać karteczkę z sąsiednich państw albo z zupełnie drugiego końca świata! :mrgreen:

Moją najcenniejszą zdobyczą są Filipiny!
Oficjalnych mam prawie setkę, chociaż drugie tyle nazbierało się dzieki prywatnym wymianom, jakie zdążyłam nawiązać..
I przyznam, że wiele kartek jest niesamowicie pięknych i to sama radość :mrgreen:

:lol:

Polecam i ostrzegam, bo można się uzależnić </3 i zbankrutować <alko>
Z wymiany systemowej najcenniejszymi karteczkami są Azerbejdżan i Mołdawia.
Z wymian prywatnych na instagramie to akurat czekam na Tajwan, bo z Filipin mam już 4 :D

Dla każdego chętnego podrzucam główną stronę PC:

https://www.postcrossing.com/

Awatar użytkownika
Moje fora
Memento Mori

#21073 08 lip 2016, 17:45

Alice Parks pisze:Przez pewien czas się w to bawiłam i mam małą kolekcję pocztówek z dalekich zakątków. Niestety Poczta Polska skutecznie postanowiła to ukrócić podwyższając cenę za znaczek zagraniczny dwukrotnie. Obecnie wysyłka kartki pocztowej w świat listem zwykłym kosztuje równe pięć złotych.
Tak, też przez to miałam kilkuletnią przerwę, ale wróciłam i mam nadzieję, że będę się dalej bawić, jak kiedyś. W końcu tyle jeszcze państw muszę zdobyć! XD
Uzależnia mocno, ale zdrowo :D i jeśli nie bankrutuje się na innych używkach, to można na pocztówkach XD

#30937 11 sie 2017, 14:03

Znalazłam swój stary profil. Kto się w to jeszcze bawi? Znalazłam też pudełko ze starymi pocztówkami. Mam tego całkiem sporo, jak na studenta - dusigrosza :roll:
[align=right]What is a jaeger? A jaeger is the pinnacle of human invention. When the monsters came, we did not wait for heroes to fall from the sky and save us. We saved ourselves. Innovation is our superpower. What is a jaeger? It&#8217;s you, times a thousand, tall as a mountain, with a beating heart that burns as bright as the sun! Enabling us all to become the most heroic version of ourselves.[/align]

Awatar użytkownika

#30946 11 sie 2017, 16:40

Ja założyłam konto 4 września 2011 :) Później miałam chyba 4 czy 5 lat przerwy i teraz co jakiś czas wysyłam, chociaż korzystam bardziej z forum (klik, bo są tagi, loterie i w ogóle możesz poznać naprawdę świetnych ludzi. Przykładowo, pewna pani z Japonii zrobiła loterię, w której można było wygrać prześliczną kartkę na dzień matki. Co prawda nie wygrałam, ale jak brałam udział to napisałam jej kilka miłych słów i wyszło na to, że zapytała czy może mi wysłać dodatkową kartkę, do tego koperta była pełna drobiazgów z Japonii - przewieszka, bransoletka, papeteria i torebki herbaty. Innym razem, robiłam bratu niespodziankę i poprosiłam o wysyłanie pocztówek z misami na jego urodziny; przyszły ze znaczkami z HP, niektórzy nie prosili o nic w zamian, jedna dziewczynka wysłała do tego tonę naklejek, prezent dla mnie i własnoręcznie zrobiła naprawdę genialną kartkę (do tej pory się przyglądam i nie wiem jak ona złożyła niektóre elementy). Także bardzo polecam! Osobiście lubię kreatywne wymiany, bo robię własne pocztówki, ozdabiam koperty i tak dalej :aaaaa:

A jak ktoś ma jakieś pytania to służę pomocą, bo na forum jestem dość aktywna. Mogę też pokazać moją kolekcję albo to, co sama wysyłam.

Awatar użytkownika
Moje fora
Memento Mori

#30951 11 sie 2017, 18:20

Znowu wylądowałam na "urlopie" postcrossingowym, ale dalej polecam, bo radość z zabawy przewyższa jej koszta ;)

Na oficjalnym forku niewiele siedziałam, trochę speszona tłumami, ale chwaliłam sobie polskie. Wymiany, loterie i rozmowy o wspólnym hobby, wiele również o nim uczyły, dlatego polecam każdemu, kto zaczyna się bawić.

Ach no i instagram! Można zyskać piękne kartki na wymianach tą drogą.

#30967 11 sie 2017, 20:27

Ja nadal aktywnie wysyłam kartki, momentami mniej przez PC, a więcej przez tagi na ogólnym forum lub polskim. I tak jak wspomniała @Fanta, instagram choć tam jest przesyt kartek z Chin.

Polecam każdemu kto nie jest dusigroszem ^^

#30969 11 sie 2017, 20:40

A jak w ogóle szukacie ludzi przez Instagrama? Możecie opowiedzieć? Zaciekawiło mnie to <3 I jaki jest adres polskiego forum?
[align=right]What is a jaeger? A jaeger is the pinnacle of human invention. When the monsters came, we did not wait for heroes to fall from the sky and save us. We saved ourselves. Innovation is our superpower. What is a jaeger? It&#8217;s you, times a thousand, tall as a mountain, with a beating heart that burns as bright as the sun! Enabling us all to become the most heroic version of ourselves.[/align]

#30972 11 sie 2017, 20:49

http://postcrossing.com.pl

Ogólnie poprzez wpisywanie w wyszukiwarkę fraz ze słowem "swap". Przykład takiego konta: X. Połowa sukcesu to dobrze otagowane posty :)

#30976 11 sie 2017, 21:57

Wygląda super, aż chyba sobie wrócę do tego wszystkiego ^^ Dzięki!

Awatar użytkownika
Moje fora
czekam na jakąś perełkę
nigdzie się nie wybieram
 6588096

#35556 07 gru 2017, 23:43

Czyli potrzebny jest do tego język angielski ?