Na jakim RPG byście zagrali?

Masz pomysł na RPGa, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#59621 18 sty 2023, 19:23

Ja nadal czekam na liceum albo studenciaku na zamkniętym kampusie <3

Ale jeśli chodzi o więzienie, to super byłoby coś dziwnego w lekko futurystycznych klimatach. Coś w stylu Spiderhead?
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na to jedno

#59622 18 sty 2023, 20:28

Jeśli będzie coś szkolnego, błagam, spróbuje jeszcze raz zrobić coś ala Plotkara. Wszyscy w KP na początku by zaznaczali czy chcą być w fabułę włączeni, a administracja by wtedy ich łączyła jakoś ze wszystkim. Może coś podobnego do Trzynaście Powodów, ale to trochę taki ciężki temat i nie wiem czy ludzie by chcieli się w to bawić.

Co do post-apo/zombie, jeśli wszystko wypali i pójdzie do przodu tak jak powinno, no to może kiedyś otworzy się takie gdzie ludzie będą musieli zwiedzać zarażoną Amerykę aby móc przeżyć. Mam dużo pomysłów co do tego, więc może... maybe... perhaps... mayhaps...
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 5 razy

 elian#4779

#59625 19 sty 2023, 9:36

@fumi odradzałbym tworzenia gier na bazie trzynastu powodów. Wydaje mi się, że ze społecznego punktu widzenia niekorzystnym byłoby tworzenie gry wokół motywu samobójstwa. Z perspektywy psychologii wiadomo, że wystawianie ludzi na ekspozycję tej tematyki obniża próg wejścia dla osób, które już o tym myślą/myślały. Nigdy nie wiemy kogo mamy po drugiej stronie monitora. Nie jestem specjalistą, aczkolwiek miałem okazję byc wolnym słuchaczem na sporej liczbie wykładów z psychologii :)

Ja nadal czekam na jakiś ciekawy, świeży twór fantasy, w którym przede wszystkim chodziłoby o to by przeżyć przygodę, a nie siedzieć w karczmie i rozgrywać gierki dworskie :)
11 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
czekam na to jedno

#59627 19 sty 2023, 20:45

Elian pisze:
19 sty 2023, 9:36
@fumi odradzałbym tworzenia gier na bazie trzynastu powodów. Wydaje mi się, że ze społecznego punktu widzenia niekorzystnym byłoby tworzenie gry wokół motywu samobójstwa. Z perspektywy psychologii wiadomo, że wystawianie ludzi na ekspozycję tej tematyki obniża próg wejścia dla osób, które już o tym myślą/myślały. Nigdy nie wiemy kogo mamy po drugiej stronie monitora. Nie jestem specjalistą, aczkolwiek miałem okazję byc wolnym słuchaczem na sporej liczbie wykładów z psychologii :)

Ja nadal czekam na jakiś ciekawy, świeży twór fantasy, w którym przede wszystkim chodziłoby o to by przeżyć przygodę, a nie siedzieć w karczmie i rozgrywać gierki dworskie :)
Zgadzam się w 100%!

Awatar użytkownika
O mnie
miaukłem.

#59657 23 sty 2023, 22:52

mi się marzy:

1. coś w deseń twisted wonderland, ale z podwyższonym wiekiem postaci (lub na zasadzie liceum + studia). magiczna szkoła, do której uczęszczają postacie oparte na czarnych charakterach z disneyowskich animacji. tbh można by było to zaokrąglić do ogólnie bajkowych postaci, nawet spoza disneya. nie znam gry za dobrze (więc traktuję to raczej jako "luźno oparte na" niż "w uniwersum"), ale ten zamysł to taki powiew nostalgii, że aż miło.

2. trochę mnie dziwi, że nigdy nic z genshina nie wyszło. znaczy, chyba nic? uniwersum dostało niedawno spore lore dropy także byłoby na czym pracować. fantasy w animcowej stylistyce, masa kultur, ratowanie świata, poplątanie linii czasowych, zmiana biegu historii, moce żywiołów itd. można polecieć z kanonami, można bez, bo uniwersum nie opiera się całkowicie na nich i ma rozległą historię.

szczerze, jakby ktoś mi pomógł, to bym się za któreś zabrał. przy czym do drugiej opcji ciągnie mnie bardziej.

fumi pisze:
18 sty 2023, 20:28
Co do post-apo/zombie, jeśli wszystko wypali i pójdzie do przodu tak jak powinno, no to może kiedyś otworzy się takie gdzie ludzie będą musieli zwiedzać zarażoną Amerykę aby móc przeżyć. Mam dużo pomysłów co do tego, więc może... maybe... perhaps... mayhaps...
heart eyes ... mam nadzieję, że wyjdzie! brzmi super ♡
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
nobody cares what you think, barbara

#59687 29 sty 2023, 12:01

Wróćmy do łask Europę. Z utęsknieniem wyglądam za przyjemnym sl osadzonym w mniejszym bądź większym mieście na starym kontynencie. Bardzo dawno nie było nic takiego *.*
4 Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sty 2023, 16:19 przez hallucinatie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#59688 29 sty 2023, 16:02

Mi się ciągle śni forum w uniwersum albo przynajmniej klimacie Alchemii Dusz. *.*
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
płaczę nad caledonią
Moje RPGi
story of magic

 tangjinjaem#3954

#59696 29 sty 2023, 19:39

Faravahar pisze:
14 sty 2023, 15:25
Tajemnicza choroba zabiła większość amerykańskich dzieci. Ruby przeżyła, ale podobnie jak reszta ocalałych, została z czymś gorszym niż wirus. Przerażające umiejętności, których nie może kontrolować, naznaczają jej codzienność. Rodzice Ruby, naciskani przez rząd, wysyłają córkę do Thurmond – brutalnego, stanowego obozu rehabilitacyjnego, gdzie dziewczyna nauczy się, co to strach oraz jak tłumić moce. Ale co, jeśli trenowanie unikalnych predyspozycji, które posiadają młodzi wybrańcy, jest jedyną szansą na przeżycie dla całej jej generacji?
Forum na podstawie Mrocznych umysłów byłoby osom :angry:
Chyba bym się zsiusiała na kolorowo. :'( Tęsknię za Caledonią.
1 Obrazek

Awatar użytkownika

#59706 31 sty 2023, 22:43

Moje serce wciąż tęskni za Leavenworth.

Ale jestem świeżo po serialu Lockwood i spółka, nie ukrywam, że chętnie zagrałabym w świecie na podstawie serii książek Jonathana Strouda <3
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
x
Pomógł(a) : 1 raz

 x

#59707 31 sty 2023, 23:37

kitku pisze:
23 sty 2023, 22:52
mi się marzy:

1. coś w deseń twisted wonderland, ale z podwyższonym wiekiem postaci (lub na zasadzie liceum + studia). magiczna szkoła, do której uczęszczają postacie oparte na czarnych charakterach z disneyowskich animacji. tbh można by było to zaokrąglić do ogólnie bajkowych postaci, nawet spoza disneya. nie znam gry za dobrze (więc traktuję to raczej jako "luźno oparte na" niż "w uniwersum"), ale ten zamysł to taki powiew nostalgii, że aż miło.

2. trochę mnie dziwi, że nigdy nic z genshina nie wyszło. znaczy, chyba nic? uniwersum dostało niedawno spore lore dropy także byłoby na czym pracować. fantasy w animcowej stylistyce, masa kultur, ratowanie świata, poplątanie linii czasowych, zmiana biegu historii, moce żywiołów itd. można polecieć z kanonami, można bez, bo uniwersum nie opiera się całkowicie na nich i ma rozległą historię.

szczerze, jakby ktoś mi pomógł, to bym się za któreś zabrał. przy czym do drugiej opcji ciągnie mnie bardziej.
Omg. Call me.

Awatar użytkownika
O mnie
Zaczarować Cię?
Podziękował(a): 5 razy

 ZEON#9723

#59846 18 lut 2023, 15:46

Już kiedyś dawałem taki pomysł. Wiadomo, że każdy lub większość dużych krajów posiada coś na wzór własnego Ministerstwa Magii. Oryginalnym pomysłem byłoby forum oparte na grze w klimacie Harrego Pottera, gdzie fabuła toczyłaby się wokół polityki między poszczególnymi ministerstwami, rywalizacja, polityka i między narodowi oraz lokalni przestępcy. Można tu też wpleść jakieś sojusze, między narodowe wojny czarodziejów.

Co myślicie o czymś takim? Dla mnie byłby to powiew świeżości, a jednocześnie zaspokojenie niedosytu świata czarodziejów, gdyż zazwyczaj fora skupiają się wokół Wielkiej Brytanii, a reszta Europy i świata zostaje brutalnie pomijana.
1 Obrazek

#59861 19 lut 2023, 16:18

Mi brakuje nowego SL'a w dużym mieście, oprócz tych co mamy! Miami, Chicago, NYC *.*
2 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
gram na LB / Sapphire
Pomógł(a) : 1 raz

#59926 23 lut 2023, 23:39

estrellita pisze:
19 lut 2023, 16:18
Mi brakuje nowego SL'a w dużym mieście, oprócz tych co mamy! Miami, Chicago, NYC *.*
Oooo tu Ci dam rację ale coś czego dawno nie było czyli Chicago najlepiej! Z wątkiem może coś ala Chicago Fire niżeli kolejne kryminalne dzieło.
Ewentualnie CSI Miami.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#59953 28 lut 2023, 16:27

estrellita pisze:
19 lut 2023, 16:18
Mi brakuje nowego SL'a w dużym mieście, oprócz tych co mamy! Miami, Chicago, NYC *.*
podbijam Chicago, bo NYC dopiero było, a Miami kojarzy mi się trochę z klimatem LA! Dalej też czekam na Pamiętniki Wampirów , najlepiej jakiś 3/4 sezon, aby nie było tam wielkiej tragedii z rasami :lol:

chociaż chyba najbardziej chciałabym forum takie jak kiedyś - Tinseltown ♥ wliczając w to opisanie z kogo czerpie się inspiracje, itd, no może w innym mieście ♥ po prostu kochałam!

Awatar użytkownika
Moje RPGi
gram na LB / Sapphire
Pomógł(a) : 1 raz

#59955 28 lut 2023, 18:15

Za DOBRE CHICAGO oddam nerkę. xD

tak, tak!

pamiętam ten złoty czas, chyba najlepszy dla mojej "kariery" z forami i cóż, no czekam na powrót tego miasteczka <3