you win or you die

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem dinozaurem pamiętającym czARTa
Moje fora
rozglądam się

#47065 03 maja 2019, 15:37

Obrazek
“love is the bane of honor, the death of duty.
what is honor compared to a woman's love?
what is duty against the feel of a newborn son in your arms...
or the memory of a brother's smile?
wind and words. wind and words.
we are only human, and the gods have fashioned us for love.
that is our great glory, and our great tragedy”

Valar Morghulis!
Przybywam z pomysłem, który nie zmieni się w zapowiedź, a ta nie przekształci się w reklamę forum oraz temat z ocenami. Natchniona seansem ostatniego sezonu Gry o Tron postanowiłam rozejrzeć się za forum rozgrywającego się w realiach Pieśni Lodu i Ognia, a gdy takiego nie znalazłam, odezwałam się do kilku znajomych i postanowiłyśmy założyć własne. Mamy tak naprawdę jeden cel, chcemy sobie pograć. Jakiś czas zastanawiałyśmy się, czy warto w ogóle wrzucać tutaj ten tekst, ale stwierdziłyśmy, że jeśli odnajdzie się choć jedna osoba, która będzie chciała z nami popisać, to warto jest to zrobić.

Nie zamierzamy obiecywać gruszek na wierzbie, nie aspirujemy do miana rozbudowanego mechanicznie giganta ani do najwyższego poziomu literackiego, jaki widziały pbfy. Naprawdę i bez spiny, wystarczy nam radocha z grania w świecie wykreowanym przez Martina oraz twórców z HBO.
Planujemy spisać raptem kilka zasad, niezbędnych do tego, by wszystkim grało się dobrze. Proces sprawdzania Karty Postaci sprowadzał się będzie do nadania uprawnień, koloru itd, bo nie zamierzamy ingerować w pomysły innych (no chyba, że ktoś nagle wspomni w KP o rzucaniu czarów różdżką). Wizerunki (realne) nie będą przepadać po tygodniu bez posta, będzie można je zmienić, liczba multikont będzie ograniczona jedynie w obrębie najważniejszych westeroskich rodów. Najwyższe rangą pozycje (król, głowy rodów) będą początkowo zajęte przez NPC, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by ostrzyć sobie na nie zęby.
Mechanika opierać się będzie na najprostszym systemie punktowym, jaki widział świat, a mianowicie 1 post = 1 punkt gry. Za punkty będzie można kupić ekwipunek oraz podnieść umiejętności. Czemu w ogóle zawracamy sobie głowę mechaniką? Dla frajdy, motywacji i po to, by zapobiec powstawaniu na starcie postaci wszechwiedzących herosów - fabularny rozwój postaci sprawia zawsze największą frajdę!

Jeśli chodzi o fabułę, stawiamy na rok 98 po Podboju, a więc Westeros ma się względnie dobrze, Sześcioma Królestwami rządzi Jaehaerys I Targaryen - jedyna fabularna postać na forum. Resztę wykreujemy sami, łącznie z drzewkami genealogicznymi, ale oczywiście z zachowaniem rozsądku i klimatu tamtego okresu. Spiski w stolicy, kłopoty z Dzikimi na Północy, starcia w Dorzeczu, łupieżcze wyprawy Żelaznych Ludzi, autonomia Dorne i wszystkie jej odcienie, dzielni rycerze, piękne damy, niepozorni bękarci i egzotyczny przybysze z Essos - to wszystko i jeszcze więcej znajdzie miejsce w fabule, którą razem stworzymy.
Mistrz Gry będzie istniał jako konto i od czasu do czasu będzie organizował wątki grupowe, ale nad nikim nie będzie stał z toporem... no chyba, ze ktoś będzie chciał! Oś fabularną wykreujemy sami, na forum znajdzie się temat na propozycje i sugestie dalszych wydarzeń. Początkowe sojusze będą ewoluować wedle uznania graczy, a jeśli konfliktu nie da się załagodzić aranżowanym małżeństwem, swoją rację wywalczyć trzeba będzie mieczem.

Forum powstaje powoli, kodujemy sobie na gotowcach, wiec nie spodziewajcie się szału z milionem hoverów i przejść. Planujemy otworzyć się na ludzi jeszcze przed emisją finałowego odcinka GoT, na razie jesteśmy we trzy.

Jeśli komuś spodobał się ten powyższy chaos i będzie miał ochotę do nas dołączyć, zapraszamy! A wszelkie pytania i sugestie przyjmiemy pod tym postem.

Awatar użytkownika

#47066 03 maja 2019, 16:34

Natchniona seansem ostatniego sezonu Gry o Tron postanowiłam rozejrzeć się za forum rozgrywającego się w realiach Pieśni Lodu i Ognia, a gdy takiego nie znalazłam
http://legendsofwesteros.forumotion.com/
Mistrz Gry będzie istniał jako konto i od czasu do czasu będzie organizował wątki grupowe, ale nad nikim nie będzie stał z toporem...
To brzmi trochę jak: chcemy zrobić SLa w klimatach Gry o Tron.
... i tego się obawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori || Mon Dieu

#47067 03 maja 2019, 16:52

dracarys pisze:
03 maja 2019, 15:37
Myślałam ostatnio ze znajomymi o zagraniu na forum GoT więc spadacie nam z nieba :D
Jeśli dobrze zrozumiałam to będzie można liczyć na rozgrywkę z MG, ale chcecie uniknąć spinania związanego z rygorem terminów odpisów itp?
Trochę obawiam się tego "luzu", bo to wszystko zależy od drugiego człowieka. Niemniej będę wyczekiwała :omg:
Projekt graficzny ARTIFICIUM już wystartował.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
forumowy niuchacz, wybadam i zwieję ze złotem
Moje fora
troszku na jelonki czekam, dom
nocy, got i cuś potterowego :c

#47068 03 maja 2019, 17:13

Należę do tych ludzików co lubią sobie pokombinować przy punktach, zaletach, wadach i umiejętnościach, toteż trochę nie wiem co się po tym "luzie" spodziewać, ale na pewno czekam na dalsze info, bo bardzo chętnie pograłabym w tej tematyce, także niczym nie pogardzę o ile będzie zrobione z odrobiną serduszka.

Co do wyglądu, to nie ma nic złego w prostych forach. Osobiście cenię sobie estetykę, nawet minimalistyczną. Jak wszystko będzie ładnie ułożone, w stonowanych kolorach i bez fikuśnych czcionek bez polskich znaków, albo rozciągających się linków, to będę szczęśliwa. <3
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
rozglądam się

#47069 03 maja 2019, 17:23

Black Cat
Zapomniałam zupełnie o tym forum, przez co niefortunnie sformułowałam swoją wypowiedź. Mimo wszystko nie jest to miejsce, którego szukałam, ale dziękuję za link.
Może odczarujmy wreszcie słowo "SL w klimatach...". Czy na forum będzie można grać wątki obyczajowe, w których jedna dama rozmawia z drugą, a lord ma pozamałżeński romans? Tak. Czy będzie można rozegrać pojedynek na miecze przy użyciu kostek oraz w oparciu o swoje statystyki? Tak. Czy będziemy stać na straży tego, by nie wszyscy dosiadali smoki, dzierżyli valyriańską stal i byli mistrzami w wielu dziedzinach? Tak. Nie chcemy się zgłaszać z oficjalną zapowiedzią, bo chodzi nam o dobrą zabawę. Jeśli ktoś uzna, że odpowiada mu to, co zastanie, serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś inny stwierdzi, że to jednak nie jego bajka, nie szkodzi.

Fassylover
Dziękujemy i zapraszamy!
Jeśli chodzi o rygor odpisów, to podczas gier z MG na pewno będą określone, raczej krótkie terminy na odpowiedź, ale w prywatnych wątkach nie chcemy w to ingerować i nic się nie stanie, jeśli gracze umówią się ze sobą i będą wrzucać jeden odpis na tydzień/dwa. A jeśli ktoś ma tyle mocy przerobowych, by pisać kilka wątków w siedem dni, śmiało! Kwestie terminów, wszelkich nieaktywności, przejęcia miejsca w rodzie czy wizerunku znajdą się pośród spisanych zasad, żeby wszyscy byli równo traktowani.
Liczymy na racjonalność ewentualnych użytkowników, chociaż nie planujemy wolnej amerykanki.

Halla
Ja też lubię, jak mi pomysł na postać współgra ze statystykami, dlatego staramy się opracować jak najbardziej optymalny system, żeby to wszystko było ładnie odwzorowane. W wątkach jeden na jeden nie zawsze będzie zachodzić konieczność korzystania z kostek i statystyk, ale ważną rzeczą będzie dobranie dla swojej postaci umiejętności i wymienienie jej w karcie wraz z nadaniem wartości. Wtedy nawet przy zwykłej konnej przejażdżce nie dojdzie do sytuacji, w której postać bez umiejętności jazdy zacznie popisywać się w siodle. Więcej info już niebawem, jak już wszystko ubierzemy ładnie w słowa!

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

#47070 03 maja 2019, 17:27

dracarys pisze:
03 maja 2019, 17:23
Więcej info już niebawem, jak już wszystko ubierzemy ładnie w słowa!
No i fajnie! Ja jestem na tak, bo nawet na tym etapie przygotowań brzmi to sensowniej niż niektóre forkowe zapowiedzi, będę cierpliwie czekać na dalsze informacje i coś zacznę kombinować z postacią! :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika

#47078 03 maja 2019, 22:31

O tak, chętnie pogram na GOT <3 Mogę nawet pomóc jeśli zajdzie taka potrzeba.

#47083 03 maja 2019, 23:02

Planowałam sama coś robić, ale skoro macie pomysł i ekipę, to jeśli będziecie potrzebować pomocy - dawajcie znać :) W końcu bym pograła na jakimś GoTcie.

Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje fora
czekam na Jelonki.
uśpiony, ale obecny

Unthinkable#0079

#47084 03 maja 2019, 23:21

Znalazłem Wasz link zanim zdążyliście ukryć forum, ha! Wyglądało bardzo ładnie. Mam nadzieję, że się Wam uda stworzyć coś fajnego. <3

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
rozglądam się

#47105 04 maja 2019, 17:46

Rudzielcu, Cebulo, dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy. Nie wykluczam, że odezwiemy się w tej sprawie, bo rąk do pracy nigdy za wiele, a nawet jeśli naszym celem jest dobra zabawa, nie oznacza to wcale, że forum nie będzie dopracowane.

Unthinkable, a więc to Ty byłeś tym nieoczekiwanym gościem! :D Starałyśmy się pójść w neutralne kolory, które nie będą "faworyzować" żadnego z głównych rodów, dlatego forum jest dość ciemne, ale mamy nadzieję, że przejrzyste.

W chwili obecnej jesteśmy na etapie ustalania struktur w rodach - każdy z nich będzie miał swojego opiekuna, początkowo będą to administratorzy, ale gdyby jakiś gracz chciał wziąć tę rolę na siebie, nic nie będzie stało na przeszkodzie. Opiekunowie będą stali na straży drzewek genealogicznych, czy stosunków między rodami (te będą oczywiście na starcie nakreślone). Miejsca w drzewkach będą sugerowane, ale jest to kwestia elastyczna i jeden dodatkowy brat czy ciotka na pewno się zmieszczą.
Lista umiejętności także jest już prawie gotowa, a gdy powstanie temat z objaśnieniem mechaniki i statystyk, chętnie podzielimy się jego treścią.

Awatar użytkownika
O mnie
Mnie bawi.
Moje fora
Kołysanka i Virus.

#47113 04 maja 2019, 21:48

Jestem ciekawa, co z tego wyjdzie, więc trzymam za Was kciuki!
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

#47357 15 maja 2019, 20:37

I jak tam u was? Działacie dalej? :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
lubię memy i kiczowatą muzykę; PBFy męczę od ponad dekady i chyba jeszcze nie mam dość
Moje fora
mortis, a chciałabym coś z got
 L.alka#2574

#47423 20 maja 2019, 11:34

Jestem bardzo ciekawa tego projektu i mocno trzymam kciuki za jego powodzenie, na pewno do Was zajrzę *.*

#47424 20 maja 2019, 12:57

Jakieś wieści? :)

Awatar użytkownika
O mnie
halucynacja, hemoglobina, dwutlenek węgla, taka sytuacja
Moje fora
chcę grać o tron

#47435 20 maja 2019, 20:19

Migiem zakładałam konto, żeby podpisać się pod tym pomysłem nogami, rękami oraz krwią! Czekam niecierpliwie z pomysłem na postać i w razie konieczności służę wsparciem merytorycznym <3 historię Valyrii i Siedmiu Królestw znam lepiej niż zawartość własnej torebki, chętnie pomogę, podpowiem, podsunę pomysły!