Rozejm

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
 Meryluu#9485

#46711 09 kwie 2019, 20:32

Obrazek
Stary wilk odkaszlnął głośno, a w jaskini zapanowała grobowa cisza. Wszystkie błyszczące ślepia zwróciły się w stronę siwego pyska. Ten zmarszczył nieco nos i lekko otworzył pysk, aby zacząć swoją wypowiedź.
To były straszne czasy. Byłem wtedy młodym wilkiem, gdy dopiero powstawał Rozejm. W tym czasie stoczono wiele walk i bitew, które zbierały swoje krwawe żniwo. Wyobraźcie sobie, że wilki niewiele starsze od was musiały stanąć naprzeciwko siebie, wojownikom, starszym osobnikom… Takim, jak ja teraz. Musiały walczyć przeciw sobie, gryźć się i drapać. Ranić, aż do krwi i kości. I nikt nie mógł spocząć, nikt nie mógł zatrzymać się z powodu bólu czy zmęczenia. Każdy na każdego liczył. Płonęliśmy od ilości zakażeń, chorób, od piekielnej gorączki, która również sprawiała, że walka stawała się nierówna…
Wyobraźcie sobie, że codziennie zasypialibyście z myślą – „czy nikt mi nie rozszarpie dzisiaj w nocy gardła?”. Każdy najmniejszy szelest by was budził i nie pozwalał wam już ponownie pogrążyć się w śnie. Sprawiałby, że wasze serce biły, jak szalone – wręcz wyrywały się z piersi, byleby gnać dalej od hałasu wojny.
Dlatego Rozejm, moi mili, jest jedną z najważniejszych umów wiążących nasze stada. Dzięki temu teraz tutaj siedzicie, wspólnie pobieracie nauki… Tylko dzięki Rozejmowi, nie ma teraz podziały na lepsze i gorsze, a krew nie zalewa już naszych ziem niczym woda oceany.

Wszystkie szczeniaki spojrzały po sobie przerażone. Pomimo tego, że wielokrotnie już o tym słyszały od swoich rodzin to głos starego wilka brzmiał o wiele dobitniej i mocniej w ich umysłach. W końcu jeden z młodych podniósł łapę, a gdy starzec skinął mu głowę zapytał – „A jak to się stało, że zaczęła się między nimi wojna?”. Wilk patrzył dłuższą chwilę na swoich uczniów, po czym ponownie otworzył swój pysk i zaczął opowieść o tym, jak to się wszystko zaczęło, trwało i skończyło.
Obrazek
Zbiór informacji i propozycji:
✤ Z fabułą zaczynami w momencie, gdy zaczął się konflikt między stadami.
✤ To od was zależy, które stada będą w tej wojnie rozjemcami, a które wrogami?
✤ Będzie magia, będą specjalne choroby, jak np. "piekielna gorączka" itp.
✤ Forum będzie najprawdopodobniej na forumpolish.
✤ Fabuła będzie podzielona na rozdziały - oprócz wojny będą miały miejsce inne ciekawe wydarzenia.
✤ Avatary realne.
✤ Możliwość grania od starszych szczeniaków.

Czy byliby chętni, zainteresowani grą oraz współtworzeniem i prowadzeniem forum? :)
Zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
Moje fora
morsmordre

#46712 09 kwie 2019, 20:46

Wilki! Brzmi... Ciekawie, chociaż trochę nie zrozumiałam tekstu; jest mowa o Rozejmie, a w informacjach, że fabuła rozpoczyna się w momencie, gdy zaczyna się konflikt między stadami? Będzie magia, ale w jakim stopniu? Otaczająca wilki czy może te będą nią władać? I rozwiń - o co chodzi z możliwością grania od starszych szczeniaków?
Jestem zaciekawiona, ale też chciałabym zobaczyć nieco więcej informacji :<3:

Meryluu#9485

#46713 09 kwie 2019, 20:58

To co się będzie działo na forum jest jakby formą opowieści tego, co starszy wilk przekazuje szczeniakom. Rozejm to odległa część fabuły do której będzie powoli dążyło MG i gracze :) Będzie to taka wisienka na torcie (z trupów, hehehe, taki żarcik).

Co do magii będzie ona otaczać wilki i w niewielkim stopniu będzie można ją władać, jako szary członek społeczności. Dla bardziej zapartych będzie opcja dostania błogosławieństwa od bóstw (tutaj też szykuję bardziej rozbudowaną kwestię, bo chciałabym aby wilki były mocno religijnymi stworzeniami) do zdobycia na fabule bądź po przez spełnienie wymagań przy tworzeniu karty postaci :)

Podział wieku będzie prezentował się następująco: szczeniak (do 2 miesiąca), starszy szczeniak (od 2 miesiąca do 1 roku), podrostek (do 1 roku), młody wilk (od 1 do 3 roku), wilk (od 3 do 7 lat), starszy wilk (od 7 lat).
Dokładniej chodzi o to, że szczeniaki wilka mniej więcej do 2 miesiącu życia nie są samodzielne (nie jedzą samego mięsa na przykład). Starszy szczeniak nie licząc kwestii pokarmowej przechodzi też pierwsze nauki łowieckie oraz rytuał nadania pierwszego człona imienia. Taki szczeniak też będzie ciekawszy do ewentualnego odegrania przez graczy - będą mogli oddalać się od matek w ferworze poznawania świata ;)

Awatar użytkownika
O mnie
va, je ne te hais point
Moje fora
bywam na salonach

#46714 09 kwie 2019, 21:23

Woah, nie spodziewałam się takiej nagłej zapowiedzi z mojej kochanej tematyki. Nie za bardzo szczegółowa opisana jest fabuła, ale rozumiem, że to jeszcze wstępny pomysł i plan. Religijność i bóstwa są u mnie jak najbardziej na plusiku, bo na Dysharmonii mieli to pięknie opracowane i grało w absolutnej harmonii ze światem gry, także ta magia wcale nie była naciągana i mam nadzieję, że tutaj też będziecie dążyć w tym kierunku.
Planujesz obowiązkowe polowania itp., masz już coś obmyślane, jeśli chodzi o mechanikę/kostki?
No i jeszcze, jeśli chodzi o grę gdzie zaczyna się szczeniakiem. Osobiście nie jest to mój ulubiony wariant rozgrywki, rozumiem, iż w ten sposób zrównamy graczy na początku i damy perspektywę rozwijania się na przyszłość, ale właśnie... Ta przyszłość forum, zwłaszcza na samiutkim początku nie jest taka pewna, a uniemożliwienie tworzenia dorosłych postaci zawsze ogranicza ich kreację w pewnym stopniu.
Ogólnie rzecz biorąc radzę się nie spieszyć, bo zwierzęce fora często mogą wprowadzać w błąd - "e to tylko zwierzaki więc nie ma co się męczyć nad fabularnym aspektem", a to największy błąd. Jeśli zamierasz serio na poważnie się do tego wziąć i jest to pomysł przemyślany, to jestem jak najbardziej chętna do pomocy w miarę możliwości. :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
morsmordre

#46715 09 kwie 2019, 21:36

Również uważam, że przynajmniej na początku istnienia forum powinno się udostępnić graczom możliwość tworzenia dorosłych postaci, bowiem bez nich ani rusz - chociaż nie wiem jaki masz na to plan. Podpisuję się pod Hallą - nie ma się co spieszyć z forum, warto zastanowić się i dopiąć wszystko na ostatni guzik :) I ja również byłabym chętna do pomocy, przynajmniej na tyle, na ile bym mogła :<3:

#46721 10 kwie 2019, 16:03

Również chętnie pomogę w konsultacjach, grałam swego czasu sporo na Wolvie i kilku innych wilczych forach. Z rozpoczęcia gry szczeniakiem widzę, że idzie to bardziej w kierunku Wojowników i Smoków Wolnych Stad. Polowania też polecam trochę urozmaicać, bo jak coś jest obowiązkowe, to oczywistym jest, że nie chce się tego wykonywać ciągle i w ten sam sposób :) Jestem absolutnie za religią, byle sensowną i odpowiadającą jakoś tej rzeczywistości.

Meryluu#9485

#46722 10 kwie 2019, 16:19

Halla pisze:
09 kwie 2019, 21:23
Woah, nie spodziewałam się takiej nagłej zapowiedzi z mojej kochanej tematyki. Nie za bardzo szczegółowa opisana jest fabuła, ale rozumiem, że to jeszcze wstępny pomysł i plan. Religijność i bóstwa są u mnie jak najbardziej na plusiku, bo na Dysharmonii mieli to pięknie opracowane i grało w absolutnej harmonii ze światem gry, także ta magia wcale nie była naciągana i mam nadzieję, że tutaj też będziecie dążyć w tym kierunku.
Planujesz obowiązkowe polowania itp., masz już coś obmyślane, jeśli chodzi o mechanikę/kostki?
@Halla tak, fabuła dopiero jest w rozbudowie. Na pewno będę ciut ją modyfikować i zmieniać. Nie powiem też, aby mój pomysł był jakiś świeży. Kiedyś, dawno temu planowałam coś w tym guście, ale jakoś nie mogłam się zdecydować (bo oprócz wilczków uwielbiam tematykę postapo i HP). Niestety nie siedziałam wtedy nad tym jakoś szczególnie, więc pozostał mi tylko zarys wszystkiego. Plus jest taki, że pracowałam wtedy nad kwestią religii, która na serio chciałabym, aby miała znaczenie dla rozgrywki. Bóstwa będzie można spotkać, porozmawiać z nimi, czcić ich itp. Chciałabym, aby były też specjalne święta, które każde stado będzie obchodzić inaczej itp. Ale to kwestia na późniejsze rozmowy ;)
Obowiązkowych polowań nie planuję - jedyne co to chciałabym wprowadzić też kwestię surwiwalu do gry. To znaczy, że ok... Nie musisz polować, ale jedyne czym możesz się żywić to np. trawa i jeżyny, także ten ;) Co do mechaniki nie mam jeszcze zamysłu. Chciałabym, aby opierała się ona głównie na opisach oraz w niewielkim stopniu na kostkach - w momentach, gdzie MG za bardzo nie wie, czy na 100% dana akcja się uda itp. Ale to jeszcze jest kwestia do przemyśleń i omówienia :)

Sforza pisze:
09 kwie 2019, 21:36
Również uważam, że przynajmniej na początku istnienia forum powinno się udostępnić graczom możliwość tworzenia dorosłych postaci, bowiem bez nich ani rusz - chociaż nie wiem jaki masz na to plan. Podpisuję się pod Hallą - nie ma się co spieszyć z forum, warto zastanowić się i dopiąć wszystko na ostatni guzik :) I ja również byłabym chętna do pomocy, przynajmniej na tyle, na ile bym mogła :<3:
Halla pisze:
09 kwie 2019, 21:23
No i jeszcze, jeśli chodzi o grę gdzie zaczyna się szczeniakiem. Osobiście nie jest to mój ulubiony wariant rozgrywki, rozumiem, iż w ten sposób zrównamy graczy na początku i damy perspektywę rozwijania się na przyszłość, ale właśnie... Ta przyszłość forum, zwłaszcza na samiutkim początku nie jest taka pewna, a uniemożliwienie tworzenia dorosłych postaci zawsze ogranicza ich kreację w pewnym stopniu.
Ogólnie rzecz biorąc radzę się nie spieszyć, bo zwierzęce fora często mogą wprowadzać w błąd - "e to tylko zwierzaki więc nie ma co się męczyć nad fabularnym aspektem", a to największy błąd. Jeśli zamierasz serio na poważnie się do tego wziąć i jest to pomysł przemyślany, to jestem jak najbardziej chętna do pomocy w miarę możliwości. :<3:
W tej kwestii się nie zrozumiałyśmy ^^' Widzę, że nie napisałam tego jasno, za co was ogromnie przepraszam!
Chodziło mi o to, że będzie można grać od starszego szczeniaka wzwyż. Wiadomo, że gra będzie cieka również z dorosłymi osobnikami oraz kompletnymi staruszkami! Wyobraźcie sobie np. scenę, gdzie mamy grupę dorosłych wilków, które plują w brodę przeciwnikom i starego wilka, który próbuje załagodzić ich krwiożerce zapędy! <3 No ja jestem ciekawa, jakby ta sytuacja się rozwinęła, potoczyła :)
I nie mam zamiaru się śpieszyć. Mam jakiś zamysł wstępny i wiem co chce osiągnąć. Czeka przede mną napisanie wielu tekstów, postawienie forum, ogarnięcie kodera i grafika (bo sama nie osiągnę raczej tego co bym chciała) i jeszcze do tego znaleźć chętnych do gry ;)

EDIT
Cebula pisze:
10 kwie 2019, 16:03
Również chętnie pomogę w konsultacjach, grałam swego czasu sporo na Wolvie i kilku innych wilczych forach. Z rozpoczęcia gry szczeniakiem widzę, że idzie to bardziej w kierunku Wojowników i Smoków Wolnych Stad. Polowania też polecam trochę urozmaicać, bo jak coś jest obowiązkowe, to oczywistym jest, że nie chce się tego wykonywać ciągle i w ten sam sposób :) Jestem absolutnie za religią, byle sensowną i odpowiadającą jakoś tej rzeczywistości.
Wybacz @Cebula , ale mi komputer nie pokazał twojego postu </3 Z rozpoczęciem od szczeniaków wyjaśniłam wyżej, tak samo z polowaniami :) Jeśli uważasz, że idę w złym kierunku to daj mi znać! Każda wskazówka jest na wagę złota. I religia postaram się, aby miała ręce i nogi. Zresztą, chciałabym, aby osoby zainteresowane miały wgląd do tego aspektu, jak i kilku innych. Więc jeśli przyszli gracze lub ja (albo miejmy nadzieję ktoś kto by chciał pomóc tworzyć) uznamy, że to co zostało wymyślone nie ma sensu to nie zostanie po prostu wdrożone w życie lub zostanie zmodyfikowane ;)

Co do pomocy to szukam - wiadomo - adminów, moderatorów, MG, grafika i kodera! Więc, jak macie siłę i chęci do tworzenia tekstów, pomocy w stawianiu forum i tak dalej - to zapraszam! :D Tutaj na priv lub na discorda <3

#46723 10 kwie 2019, 17:03

Ok, teraz bardziej rozumiem :) Jakby co, mogę pomóc, ale chwilowo mniej mobilnie i bardziej na zasadzie "pomogę, doradzę, ale nie będę adminować" :) Można mnie ścigać na PW, potem pewnie też na Discordzie, jak będę miała więcej czasu.

Meryluu#9485

#46756 12 kwie 2019, 16:51

Kochani! Praca nad forum powoli idzie do przodu. Jak będę miała tylko rozbudowaną fabułę to możecie spodziewać się zapowiedzi :)
Mam jednak do was kilka pytań i kwestii. Liczę na wasze wsparcie, bo fajnie, jakby forum było dla was miłe i przyjemne :3
Po pierwsze chciałabym się dowiedzieć, czy wolelibyście realne avatary, czy jakieś arty? Osobiście jestem za realnymi wilkami, niestety część rzeczy (chociażby bogowie) na chwilę obecną mam ogarniętych tylko w wersji rysunkowej. Bylibyście bardzo zniesmaczeni, gdyby połączone by były realne avatary z obrazkami w opisach bogów?
Po drugie ile klanów byście chcieli? Fabułę mam rozmyślną na 3/4 stada wilków i raczej przychylam się do pierwszej opcji - zwłaszcza, że będziecie mogli odłamać się od nich i stworzyć własne grupy wilków :)
Po trzecie wolelibyście mechanikę całkowicie opartą na kostkach? Ja osobiście myślałam nad opcją opisywania poczynań postaci z niewielką pomocą kostek, a dokładniej użycia ich dopiero podczas walk.

Awatar użytkownika
O mnie
va, je ne te hais point
Moje fora
bywam na salonach

#46759 12 kwie 2019, 19:11

Jestem za realnymi avatarami zdecydowanie, a bóstwa jak dla mnie nie muszą przyjmować fizycznej formy nawet. Wystarczy tylko jakaś grafika je symbolizująca, coś jak avatar Mg zazwyczaj, niezobowiązujący obrazek w klimacie reszty forum.
Zdecydowanie stawiałabym na 3 klany, im mniej na początek, tym większa szansa, że jakoś to będzie poprowadzone i pójdzie do przodu. Kolejna sprawa, jak widzisz dołączanie do nich? Od rozpoczęcia rozgrywki można sobie wybrać gdzie się trafia, czy to administracja będzie przydzielać? A może zaczyna się jako samotnik i dopiero potem można zostać wcielonym?
Zależy do czego chcesz robić mechanikę jeszcze. Jeśli planujesz jakieś akcje typu magia itp. to tam też bym stawiała na chociażby minimalną pomoc kości, tak zwyczajnie łatwiej jest uniknąć jakiś przekoksowanych sytuacji w stylu rzuciłam trudne zaklęcie z powodzeniem i podwójnymi efektami. Na pewno nie trzeba wszystkiego sprowadzać do rzutów, ale przy ocenie za pomocą storytellingu wydaje mi się, że trzeba będzie określić jakieś widełki żeby nie każda akcja wychodziła perfekcyjnie. :<3:
Obrazek

Meryluu#9485

#46770 13 kwie 2019, 7:16

Halla pisze:
12 kwie 2019, 19:11
Zdecydowanie stawiałabym na 3 klany, im mniej na początek, tym większa szansa, że jakoś to będzie poprowadzone i pójdzie do przodu. Kolejna sprawa, jak widzisz dołączanie do nich? Od rozpoczęcia rozgrywki można sobie wybrać gdzie się trafia, czy to administracja będzie przydzielać? A może zaczyna się jako samotnik i dopiero potem można zostać wcielonym?
Dziękuję @Halla za twoją wypowiedź <3
Odpowiadając na twoje pytania to na początku forum każdy zaczyna w jakimś stadzie. Póki co nie planuję samotników, jako że cała fabuła będzie początkowo opierać się na tych trzech stadach. Ale zapewne z czasem, jak forum się rozwinie dojdzie opcja samotników. Od razu dodam, że każdy klan ma swoje cechy charakteru członków (coś jak w HP) i gracze będą musieli pod tym kątem dostosować swoją postać. Administracja będzie mogła zmienić wasz klan jeśli uzna, że w innym będzie wam "lepiej". Chyba, że uwzględni się to w swoim KP, dlaczego pomimo różnic charakteru członków należy do danego stada.
Dodatkowo nie wykluczam opcji przenoszenia się już w czasie rozgrywki między innymi stadami. Na pewno będzie się to wiązało z tym, że dana postać będzie musiała zdobyć zaufanie nowego stada, a dołączenie do niego będzie zależne dodatkowo od przebiegu rytuałów zależnych dla danych stad.
I dziękuję za radę związaną z mechaniką. Wezmę ją sobie głęboko do serca, gdy już na porządnie zacznę pisać mechanikę. Czyli właściwie w wolnej chwili ;)

Awatar użytkownika
Moje fora
tu i tam

czasem#3954
 7661895

#46776 13 kwie 2019, 14:01

Pamiętam, że userzy pod koniec kariery for zwierzakowych straszliwie narzekali na to, że sfory są opisywane według cech charakteru. Bywało tak, że user robił postać, która nie pasowała do żadnej watahy - wtedy można było liczyć na samotników jako odskocznię od tych wszystkich sztywnych wymagań grup.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Bywam niemiły, ale to dlatego, że jestem ruda. No i piszę czasem w męskiej, a czasem w żeńskiej odmianie, więc proszę się nie przejmować. Własny shiz.
Moje fora
Amaimon, DI + tworzę coś swojego.

65856070

#46785 13 kwie 2019, 18:33

@czasem ma rację. Sfory opisane według charakteru to dla niektórych duża przeszkoda. Zwłaszcza, że są ludzie, którzy najpierw czytają o forum - zapowiedzi, pomysły, słyszą o nim od znajomych - i jeśli forum odpowiada, to od razu myślą nad postacią na to forum, a potem dopiero ją tworzą wspomagając się kompendium wiedzy z danego forum.
Poza tym widzę w tym stare schematy, które brzmią:
  • Dwa dobre, jedno złe.
  • Dwa złe, jedno dobre.
  • Jedno dobre, drugie złe, trzecie neutralne.
Zawsze jest ten sam schemat, nie ważne które to forum o zwierzętach, zawsze któryś z wzorców jest w większym lub mniejszym użytku. I to jest poniekąd przykre, bo... to takie ludzkie. Zwierzęce stada raczej bym dzieliła na zasadzie: silne, słabe i coś pomiędzy. No i to prostszy dla niektórych wybór, niż decydowanie czy moja podła postać jest jednak w głębi serca ciepłym kluchem, czy może jest mroczna do szpiku - znam oba typy osób.

Awatar użytkownika
Moje fora
tu i tam

czasem#3954
 7661895

#46800 13 kwie 2019, 20:12

Niut dobrze mówi. Ewentualnie, żeby nie określać watah takimi mocnymi określeniami jak silne bądź słabe (różnie mogą być przyjęte, większość pewnie wybierze to silniejsze, bo wiadomo: silniejsze = lepsze), można podzielić je na północ/południe ewentualnie jakieś konkretne rejony. W sumie... Skoro forum ma się opierać na wojnie, czemu nie dać za nazwę tych terenów, które będą "podbijane"?
Obrazek

#46830 15 kwie 2019, 11:12

Albo zamiast cech charakteru, bardziej dopasować je pod bóstwa i tyle. Przypomina mi się aż Axis Mundi, które sprawiło, że te watahy rzeczywiście były różne i niekoniecznie chodziło o "dobry, zły i brzydki", a bardziej jednak odstępstwa związane ze zwyczajami. W każdej społeczności mamy dobrych i złych, to trochę można przyłożyć do np. "klanu natury" - i jeden będzie wąchał kwiatki, zostanie łagodnym barankiem, a drugi będzie wierzył w prawo dżungli. I tak można w nieskończoność.
3 watahy będą super, bo nie można zrobić 2 na 2 i 3 na 1. Fajniejsze są niepewne układy przy liczbach nieparzystych. Avatary realne spoko, rzeczy nadnaturalne - rysunkowe, nie powinno być problemów z wczuciem się.