Na jakim forum byście zagrali?

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#45090 18 lis 2018, 12:54

Coś dobrze zaplanowanego i prowadzonego przez MG w stylu "Domu z papieru", z ograniczoną liczbą użytkowników w roli policji, zakładników, przestępców. <3

Awatar użytkownika
O mnie
pilnuję statków na niebie
Moje fora
czekam na bajki

#45092 18 lis 2018, 17:22

Minnie pisze:
16 lis 2018, 16:56
Marzę o czymś na wzór Leavenworth *.*
Jestem bardzo na tak! Małe miasteczko, zjawiska paranormalne, tajemnice z przeszłości - wracajcie :pls:

Awatar użytkownika
Moje fora
Chcem Omen

#45115 19 lis 2018, 20:20

Podbijam temat Opowieści Podręcznej albo Więzienia / Zakładu Psychiatrycznego lub podziemnego miasta/krypty ala Fallout.

Awatar użytkownika
Moje fora
Hogwart Dream

#45165 23 lis 2018, 19:31

Nie wiem czy kiedykolwiek takie forum powstało (i powstanie), bo chyba mam zbyt pogmatwany gust, by ktoś go ze mną współdzielił, niemniej.. Zagrałabym na jakimś wymagającym forum fantasy z haczykiem polegającym na tym, że można byłoby wcielić się jedynie w postać człowieka-łowcy, który o tym, że coś kryje się w mroku dowiaduje się dopiero w momencie rozpoczęcia gry - najświeższym wydarzeniem w życiu była jakaś tragedia, która odbyła się dzień wcześniej (chociażby). I to ona spowodowała, że takowa postać postanowiła zacząć polować. Z zemsty? By pozbyć się zagrożenia i oszczędzić komuś tego, co sam przeżywa? Mniejsza. Na fabule musiałby zdobyć całą wiedzę o tym, jak walczyć ze wszelkimi kreaturami, ile prawdy kryje się w powszechnie znanych legendach. Wampira zabija słońce? Wilkołaka można pokonać przy pomocy srebra?
Dotychczasowe fora zwykle robiły z ludzi dodatek. Mało atrakcyjny (kiedy inne rasy miały po trzy eventy na koncie, ludzie zwykle nie mieli ani jednego), a łowcami byli tylko npc, ponieważ użytkownicy bali się nimi grać - wiedzieli, że i tak nic nie wskórają. Bo łatwiej grać silnym wilkołakiem czy starym wampirem (chociaż nie oszukujmy, na palcach jednej ręki dałoby się policzyć osoby, które faktycznie grają wampirem tak, że czuć, jak stara jest to postać).
Takie forum wymagałoby mnóstwa nakładu czasu, cierpliwości i pracy w rozwój postaci i to najbardziej mnie kręci. Motyw gry: poszerzanie wiedzy, doskonalenie zdolności, poznanie innych łowców, pierwsze polowania; sukcesy i porażki. A nie kręcenie się w kółko i fantasy utrzymane w klimacie sl. Męczą mnie przekokszone już na samym wstępie postacie. Męczy mnie szybkie zdobywanie punktów, które są czasem rzucane jak ochłapy z okazji świąt czy z kaprysu Administracji, aby gracze się podekscytowali i zmotywowali do gry "bo postać wylevelowała". I bawi mnie to, że świeżo zdobyta umiejętność nagle zostaje opanowana do perfekcji, a postać, która ma czterysta lat i trzy umiejętności na koncie niespodziewanie odnotowuje ich wzrost i nagle potrafi dziesięć kolejnych. W tym samym roku.
Pragnę zagadek, próby rozgryzienia sprawy kto urwał biednemu mieszkańcowi wypizdowa głowę i finalnie: jak zabić potwora? I dreszczyk niepewności: czy mam rację i nie zginę w trakcie polowania?
Grałabym. Zrobiłabym. Kochałabym. Nawet, jakby chciało się w to bawić garstka userów.
Bez multikont. Bez multilokacji.

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique

hakerman#5277
 10840362

#45180 24 lis 2018, 23:13

Świeży Potter jak za dawnych czasów. Szkolny, dorosły, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone - cokolwiek :popcorn:
Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Sadystka, pasjonatka jedzenia, lubi rozmawiać o filozofii i seryjnych mordercach. Ktoś powiedział, że urocza (ale to nieprawda).
Moje fora
Kołysanka i takie tam.

#45183 24 lis 2018, 23:45

fassylover pisze:
24 lis 2018, 23:13
Świeży Potter jak za dawnych czasów. Szkolny, dorosły, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone - cokolwiek :popcorn:
Czyli za jakich? Poza tym wątpię by udało się wprowadzić pewien klimat jak "za dawnych lat", bo jednak się starzejemy, zmieniają się nasze upodobania, styl pisania, oczekiwania. To tak niestety nie działa :(
Jasne, dałoby się machnąć szybką graficzkę, proste opisy różnych rzeczy, ale na ile czasu to zadziała zanim się nie znudzi?
Chyba że tutaj chodzi tylko o efekt świeżości, choć w tym przypadku nie wiem czy tworzenie forum tylko po to by było forum nowym ma sens (ale może się nie znam).
Wydaje mi się, że pewien klimat został zachowany na Czarodziejach, jak zerkam to mam nieraz wrażenie, że czas się u nich zatrzymał (to jest pozytywne, żeby nie było). Więc może warto spróbować u nich? Z nowości związanych z magią mają otworzyć się Łzy Frei, więc zawsze można na to forum poczekać.
Obrazek
An I say
Hello Satan
I believe it is time to go

Awatar użytkownika
O mnie
Gram ponad 11 lat, nic mnie już nie zaskoczy.
Moje fora
Hogwart Dream, później na pewno Łzy Frei, a i jeszcze może coś się wyklaruje...
Czasami zjawiam się znikąd.
 Acinoyx #1475
 11955256

#45202 26 lis 2018, 21:20

Doha pisze:
23 lis 2018, 19:31
[...] Zagrałabym na jakimś wymagającym forum fantasy z haczykiem polegającym na tym, że można byłoby wcielić się jedynie w postać człowieka-łowcy, który o tym, że coś kryje się w mroku dowiaduje się dopiero w momencie rozpoczęcia gry [...] Na fabule musiałby zdobyć całą wiedzę o tym, jak walczyć ze wszelkimi kreaturami [...]
[...] cierpliwości i pracy w rozwój postaci i to najbardziej mnie kręci. Motyw gry: poszerzanie wiedzy, doskonalenie zdolności, poznanie innych łowców, pierwsze polowania; sukcesy i porażki. A nie kręcenie się w kółko i fantasy utrzymane w klimacie sl. [...] I bawi mnie to, że świeżo zdobyta umiejętność nagle zostaje opanowana do perfekcji, a postać, która ma czterysta lat i trzy umiejętności na koncie niespodziewanie odnotowuje ich wzrost i nagle potrafi dziesięć kolejnych. W tym samym roku.
Pragnę zagadek, próby rozgryzienia sprawy kto urwał biednemu mieszkańcowi wypizdowa głowę i finalnie: jak zabić potwora? I dreszczyk niepewności: czy mam rację i nie zginę w trakcie polowania?[...]
Wiem, że powstaje forum z podobnymi zasadami, bo przy nim pomagam. Co prawda nie będzie tam ani wampirów, ani wilkołaków i ludzie to nie jedyna (jedna z dwóch) ras (ale będą też rasy bestiariuszowe, na które Ci ludzie też polują) w które można się wcielić i będą właśnie ugrupowaniem łowców (z tropieniem, szukaniem wskazówek tożsamości bestii) z bardzo wyrównanymi szansami... prace nad rozwojem postaci i zaczynaniem od 0 bądź umkami adekwatnymi do wieku i doświadczenia w nich też trwają. Wiem, że Twórca wziął Twojego posta pod uwagę, ale stricte tematyki (będzie od tego zapowiedź, ale to fantasy z elementami dark i kapka, niewielka sci-fi) i daty premiery nie zdradzę (ale na pewno nie w tym roku) ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Hogwart Dream

#45203 27 lis 2018, 12:04

Northern pisze:
26 lis 2018, 21:20
Wiem, że powstaje forum z podobnymi zasadami, bo przy nim pomagam. Co prawda nie będzie tam ani wampirów, ani wilkołaków i ludzie to nie jedyna (jedna z dwóch) ras (ale będą też rasy bestiariuszowe, na które Ci ludzie też polują) w które można się wcielić i będą właśnie ugrupowaniem łowców (z tropieniem, szukaniem wskazówek tożsamości bestii) z bardzo wyrównanymi szansami... prace nad rozwojem postaci i zaczynaniem od 0 bądź umkami adekwatnymi do wieku i doświadczenia w nich też trwają. Wiem, że Twórca wziął Twojego posta pod uwagę, ale stricte tematyki (będzie od tego zapowiedź, ale to fantasy z elementami dark i kapka, niewielka sci-fi) i daty premiery nie zdradzę (ale na pewno nie w tym roku) ;)
Wampiry i wilkołaki były rzucone jako przykład ^^
CHCĘ! Będę z niecierpliwością czekać na zapowiedź <3

Awatar użytkownika
O mnie
Mama. Detektyw. Na forach ponad dziesięć lat. Bawię się grafiką i kodami.
Moje fora
-

monroe#4212
 5712974

#45223 30 lis 2018, 14:26

Psychiatryk gdzieś w Skandynawii, proszę!
<link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Josefin+Sans" rel="stylesheet">
<style>.power { width: 400px; height: 150px; position:relative; float:center; text-align:center;background-color:white; }.powerimg {height: 100px; width: 100px; position:relative; Obrazek; top:25px; left: 25px; } .powerlinks { position:relative; top: 5px; left: 120px; font-family: josefin sans; font-size: 8px; width: 200px;}.powertext { position:relative; top: 10px; left: 0px; font-family: josefin sans; font-size: 10px; width: 200px; } </style>
<center><div class="power"><div class="powerimg"><div class="powerlinks"> <div class="border" style="top: 30px;"></div>
TAGI | WARSZTAT | TUMBLR | INSTA
<div class="powertext">Wszystkie avatary i gify możesz znaleźć na moim tumblr. W temacie dodaje tylko kilka.</div></div> </div></div>

<div style="text-align:center; font-family:arial; font-size:10px; margin-left:65px; margin-top:5px;">#</div></center>

Awatar użytkownika
 sałata#9083
 48022048

#45232 30 lis 2018, 23:13

monroe pisze:
30 lis 2018, 14:26
Psychiatryk gdzieś w Skandynawii, proszę!
viewtopic.php?f=164&t=7856

Co prawda nie psychiatryk, ale poprawczak, ale myślę, że psychicznych i chorych typów będzie Ci pod dostatkiem.

Awatar użytkownika
Moje fora
rosemoor

#45267 06 gru 2018, 21:31

CHCE FORUM W ŚWIECIE ZEW CTHULU I TYLE