O Edenie

Dlaczego powstał eden?

Eden został stworzony po to, aby łączyć miłośników PBFów, czyli gier tekstowych rozgrywanych za pomocą postów dodawanych na forach dyskusyjnych. Na Edenie znajdziesz reklamy forów, ich zapowiedzi i oceny. Podzielisz się ciekawym pomysłem, podyskutujesz o zawiłościach naszego roleplayowego świata, odnajdziesz odpowiednią grafikę odzwierciedlającą twoją postać, czy weźmiesz udział w jakimś konkursie. Jeżeli jesteś nowicjuszem, Eden z pewnością pomoże Ci postawić pierwsze kroki takie jak na przykład znalezienie miejsca do gry.

Jeżeli nie wiesz, czym jest PBF, to spieszymy z wyjaśnieniem — jest to gra tekstowa (każdą czynność wykonywaną przez kierowaną przez nas postać lub strukturę musimy opisać) rozgrywana za pomocą forum dyskusyjnego. Poszczególne PBFy różnią się od siebie stylem rozgrywki, jednakże jest on zawsze opisany w jego zasadach. Szukając miejsca do gry, możesz przebierać pomiędzy światem realnym, realiami swoich ulubionych seriali, autorskimi światami fantasy, grami strategicznymi, czy konkretnymi okresami w historii świata. Wszystko odnajdziesz w regularnie aktualizowanej bazie forów. PBFy to w głównym stopniu zabawa naszą wyobraźnią, ale również miejsce, gdzie poznasz ciekawych ludzi, rozwiniesz swoje umiejętności pisarskie i przeżyjesz wiele przygód. Na co czekasz?Cztery strefy

Jeżeli już przyjrzałeś się Edenowi, to wiesz, że na szczycie układu działów znajduje się Okiem Edenu — miejsce, gdzie każdy użytkownik może wziąć udział w dyskusji dotyczącej PBFów, a także założyć swój temat. Zaraz pod nim swoje miejsce ma Organizacja, czyli przestrzeń dla zasad, konkursów, kontaktu z administracją i ogłoszeń. Poza tym forum dzieli się na cztery strefy:

 • Strefę forów, gdzie znajdują się reklamy różnych PBFów, ich zapowiedzi, oceny oraz tworzona przez administrację baza forów, skupiająca wszystkie linki w jednym temacie.
 • Strefę graficzną, zawierającą stale rosnącą bazę avatarów realnych i rysunkowych, oraz różnego rodzaju tutoriale i wsparcie dla początkujących, jak i zaawansowanych grafików.
 • Strefę techniczną, czyli wszelkiego rodzaju gotowe kody do podpisów, style na fora, informacje o darmowych hostingach, czy pomoc przy niedziałających kodach.
 • Strefę kreatywną, siedzibę osób pomysłowych i poszukujących. Odnajdziesz tam kiełkujące pomysły na fora (zapraszamy, każdy pomysł jest dobry!) oraz poszukiwania. Może masz ochotę odegrać komuś na jakimś forum brata?

Poza tym Eden posiada dział, w którym jako zarejestrowany Edeńczyk możesz się przedstawić, zamówienia i offtopic pełen rozmów na różne tematy!

Regulamin

Regulamin, którego przestrzegać jest zobowiązany każdy użytkownik, znajduje się tutaj.


~Nata
Ekipa Edenu
Gadu-Gadu i Discord:
  Saycia
      Saycia#7474     46242385
  Noritoshi
      Noritoshi#2699

Powyżej podane numery służą do kontaktu z członkami administracji, gdyż czasem kontakt przez komunikator jest szybszy niż czekanie na odpowiedź na wiadomość prywatną.


Każdy członek składu jest administratorem lub moderatorem z przypisanym konkretnym działem, którym przyjdzie mu się opiekować. Mimo podziału, na który się zdecydowaliśmy, każdy z administratorów ma obowiązek udzielić pomocy potrzebującemu użytkownikowi, bez względu na naturę zaistniałego problemu.


Saycia - administrator:
 • aktualizowanie bazy forów;
 • aktualizowanie nagłóka o promocje forów.

Noritoshi - administrator:
 • codzienne moderowanie działu ocen i rozwiazywanie ewentualnych zawiłości lub problemów z formularzem ocen;
 • codziennie moderowanie działu wsparcia technicznego;
 • rozwiązywanie problemów technicznych z działaniem forum;
 • aktualizacja kolorów dla tagów, łączenie zduplikowanych i usuwanie nieodpowiednich.

Zadana wspólnie:
 • akceptowanie formularzy z wizerunkami;
 • umieszczanie nowych ogłoszeń;
 • omawianie ważnych spraw dla Edenu;
 • moderowanie Strefy Graficznej.
 • codzienne moderowanie działów: Pomysły na fora, Warsztaty, Poszukiwania;
 • służenie kontaktem ws. konkursów i przyjmowanie prac konkursowych.
 • codzienne moderowanie działów: Okiem Edenu, Zapowiedzi;
 • moderowanie zawartości ShoutBoxa.

Grupy na forum

Na forum wprowadzone zostały poszczególne grupy, które mają ułatwić Wam poruszanie się po Edenie chociażby w przypadku potrzebowania pomocy. Przynależność do grupy otrzymuje się z konkretnego powodu, który najogólniej można przedstawić w zdaniu: niesienie pomocy innym Edeńczykom. Chociaż staramy sie na bieżąco nagradzać Edeńczyków nominacjami do grup specjalnych, możemy wszystkich dobroci nie zauważyć i w konsekwencji kogoś niesłusznie pominąć. Jeśli zatem uważasz, że komuś należy się wyróżnienie, poinformuj o tym Administrację - każda kandydturę rozpatrzymy!


Administratorzy

Tutaj należą wszystkie osoby wyznaczone do tego, aby nie tylko aktualizować Wasze profile, ale również służyć pomocą, a też dobrą radą. To oni są od tego, aby Eden oddychał i funkcjonował w sposób najbardziej dla wszystkich przystępny. Chcesz dołączyć do ich grupy? W razie braków w składzie na pewno pojawi się nabór i kto wie, może właśnie wtedy staniesz po tej stronie barykady. Na co dzień jest to grupa zamknięta o określonej liczbie członków.


Projektanci

Do tej grupy należą Ci, którzy tworzą style, cudowne wyglądy na nie tylko swoje fora, ale też dla innych. Znajdziesz pośród nich również użytkowników, którzy są specjalistami od tego, w której linijce czai się diabełek niszczący Ci cały dotychczasowy dorobek na budowie forum. To ludzie z wiedzą, którą inni nazywają "czarną magią". Nic dziwnego zatem, że aby do nich dołączyć należy przede wszystkim posiadać aktywny warsztat jak również otwarty umysł, aby rozwiewać wątpliwości początkujących. Jeśli spełniasz się w tej roli i to właśnie Ty, to z pewnością zostaniesz zauważony i nagrodzony tym wyróżnieniem. Zawsze również możesz zgłosić się sam prezentując dorobek własnych umiejętności.


Graficy

Pośród nich są sławni "avatarowcy", którzy zadbają oto aby Twoja postać zawsze miała nowy, świeży i jakże oryginalny avatar! Tutaj goszczą również magicy programów graficznych takich jak chociażby photoshop. Potrafią w kilka minut wyczarować nagłówek, który zachwyci wszystkich użytkowników, a jeśli ładnie poprosisz to z pewnością Twoje zamówienie również zrealizują równie szybko! Przynależność do tej grupy determinuje aktywność. Edeńczykom nic po tym, że ktoś posiada umiejętności i kolor, ale zupełnie nie służy pomocą! To dlatego trafiają tu głównie Ci, których warsztaty działają najszybciej na świecie! Pamiętają również o grafice raz po raz aktualizując galerię edeńskich wizerunków.


W przypadku grup: projektanci, graficy liczy się również aktywność w dodawaniu "gotowców" do poszczególnych działów.


Najaktywniejsi Edeńczycy

Osoby tak aktywne w dyskusjach ogólnych, że są dawcami życia dla Edenu! Jest ich wszędzie pełno, poruszają mnóstwo tematów i wychodzą z jeszcze większą ilością inicjatyw. Angażują się również w tworzenie forumowych artykułów, są specjalistami od tego, aby zawsze przedstawić Ci swój punkt widzenia w sposób rzetelny, a ich argumentem nigdy nie jest "bo tak".
Jak trafić do tej grupy? Bądź aktywny, bierz udział w dyskusjach, nie wstydź się zabierać głosu, a właśnie tutaj będzie Twoje miejsce! Do grupy można się dostać przede wszystkim przez aktywność we wszystkich dyskusjach, gdy zajmuje się konstruktywne stanowisko w dyskusji, a też pomaga się innym użytkownikom np. różnymi wskazówkami.


Edeńczycy

Grupa do której należy każdy świeżo zarejestrowany użytkownik. To z niej można "awansować" do grup wymienionych powyżej. Oczywiście grupę Edeńczyków uwielbiamy najbardziej, bo to Wy - osoby, które zaufały Edenowi i dołączyły do nas, aby tworzyć go wspólnie.


Do grup dołączają Was przede wszystkim administratorzy, lecz jeśli wydaje się Wam że kogoś pominęliśmy to zgłoście się do nas! Znajdźmy wszystkich pomocników!


~Yenna
Odznaki

Na forum używamy odznak do nagradzania Edeńczków za ich wkład w rozwój Edenu i aktywność. Nagradzani są także uczestnicy i zwycięzcy konkursów.

Odznaki
"Administrator Edenu"
"Moderator Edenu"
"Pierwszy rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami już ponad rok!
"Drugi rok na Edenie" - odznaka, którą zyskasz, będąc użytkownikiem Edenu ponad dwa lata.
"Trzeci rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad trzy lata.
"Czwarty rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad cztery lata!
"Piąty rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad pięć lat!
"Szósty rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad sześć lat!
"Siódmy rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad siedem lat!
"Ósmy rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad osiem lat!
"Dziewiąty rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad dziewięć lat!
"Dziesiąty rok na Edenie" - odznaka, widniejąca w profilach osób, które są z nami ponad dziesięć lat!
"Order Pomocnego Reksia" - odznaka wręczana osobom, które miały czynny wkład w rozbudowę forum, zarówno ze strony technicznej, jak i kreatywnej. Użytkownicy, posiadający Order, nie wchodzą w skład administracji Edenu, jednak okazali się niezastąpioną pomocą.
"Uczestnik 1 konkursu" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 1 konkursie organizowanym na Edenie.
"Uczestnik 2 konkursów" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 2 konkursach organizowanych na Edenie.
"Uczestnik 3 konkursów" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 3 konkursach organizowanych na Edenie.
"Uczestnik 4 konkursów" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 4 konkursach organizowanych na Edenie.
"Uczestnik 5 konkursów" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 5 konkursach organizowanych na Edenie.
"Uczestnik 6 konkursów" - odznaka wręczona osobom, które wzięły udział w 6 konkursach organizowanych na Edenie.
"Mistrz avatarów 2017" - odznaka wręczana osobom, które w 2017 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza avatarów. Ostatnia edycja odbyła się w sierpniu, a jej zwycięzcą została Diva.
"Mistrz podpisów 2017" - odznaka wręczana osobom, które w 2017 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza podpisów. Ostatnia edycja odbyła się na przełomie września i października, a jej zwycięzcą została bandito.
"Najlepsza scenka 2017" - odznaka wręczana osobom, które w 2017 roku wygrały konkurs na Najlepszą scenkę. Ostatnia edycja odbyła się na przełomie października i listopada, a jej zwycięzcą została mrusia. Pomagała jej Lisek.
"Mistrz avatarów 2018" - odznaka wręczana osobom, które w 2018 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza avatarów. Ostatnia edycja odbyła się w lutym, a jej zwycięzcą została fassylover.
"Mistrz avatarów 2019" - odznaka wręczana osobom, które w 2019 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza avatarów. Ostatnia edycja odbyła się w kwietniu, a jej zwycięzcą została Bryta.
"Mistrz podpisów 2019" - odznaka wręczana osobom, które w 2019 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza podpisów. Ostatnia edycja odbyła się w kwietniu, a jej zwycięzcą został Noritoshi.
"Mistrz avatarów 2020" - odznaka wręczana osobom, które w 2020 roku uzyskały tytuł w konkursie na Mistrza avatarów. Jej zwycięzcą została fassylover.